Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Pierwsza bramka Polaków na euro 2020. Karol Linetty nieoczekiwanym bohaterem
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:39

Pierwsza bramka Polaków na euro 2020. Karol Linetty nieoczekiwanym bohaterem

Projekt bez tytułu - 2021-06-14T192538.879
ANTON VAGANOV/AFP/East News

Karol Linetty strzelcem pierwszego gola Polaków na euro 2020. 26-letni pomocnik doprowadził do wyrównania w meczu ze Słowacją na początku drugiej połowy. Tym samym został piątym polakiem, który strzelił gola na mistrzostwach Europy.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli poniedziałkowy mecz ze Słowacją, ale brakowało im skuteczności. Za to szczęście sprzyjało Słowakom. W 18. minucie Robert Mak ograł Kamila Jóźwiaka i Bartosza Bereszyńskiego, jego strzał trafił w słupek, ale piłka odbiła się od pleców Wojciecha Szczęsnego i wpadła do bramki. Na pierwszą bramkę Polaków na tym turnieju musieliśmy czekać do drugiej połowy.

Pierwszą bramkę dla reprezentacji Polski na turnieju Euro 2020 strzelił Karol Linetty. Po nieudanej pierwszej połowie, Biało-Czerwoni z animuszem weszli w drugą część spotkania. Już w 47 minucie nasi piłkarze rozegrali szybką składną akcję. Maciej Rybus dograł w pole karne do Karola Linettego, który sprytnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Pierwszą bramkę dla Polaków w historii występów naszej reprezentacji strzelił Roger Guerreiro w meczu z Austriakami. Długo nie mogliśmy awansować do finałów najważniejszego turnieju piłkarskiego organizowanego na naszym kontynencie. Naturalizowany Brazylijczyk w dramatycznym meczu strzelił jedynego gola dla naszej reprezentacji na tym turnieju. Bohaterem tamtej nocy był Artur Boruc. Przypominamy, że mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Kolejne bramki dla biało czerwonych padały w 2012 roku. Turniej, którego byliśmy gospodarzem organizując go razem z Ukrainą był dla nas kompletnie nieudany. Po mimo bardzo wysoki oczekiwań, nie wyszliśmy nawet z grupy. Reprezentacja Polski rozegrała jedynie trzy mecze, strzelając dwie bramki. Ich strzelcami byli Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Padały one w remisach z Rosją i Czechami. Oba mecze zakończyły się wynikami 1:1.

2016 rok to najlepszy z dotychczasowych występów Polski na Euro. Doszliśmy tam do ćwierćfinału. Reprezentacja Polski po dramatycznym meczu ze Szwajcarią musiała pożegnać się z turniejem. Strzeliliśmy tam cztery bramki, bijąc rekord z poprzednich mistrzostw. Trzech strzelców złożyło się na taki dorobek. Dwie bramki padły łupem Jakuba Błaszczykowskiego, po jednej dołożyli Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski.

Jak sami widzicie, z dotychczasowych strzelców bramek dla reprezentacji Polski swój dorobek może powiększyć tylko Robert Lewandowski. Arkadiusz Milik jest kontuzjowany, a Kuba Błaszczykowski zakończył reprezentacyjną karierę. Nam pozostaje czekać na to, że Lewy wraz z innymi reprezentantami pierwszym trafieniem podczas Euro 2020 rozwiążą worek z golami.