Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski w siatkówce

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze nie usłyszą hymnu w trakcie Ligi Narodów

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski w siatkówce już za cztery dni rozpocznie zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena zagrają o punkty po raz pierwszy od 2019 roku! Niestety ich występy w tym turnieju nie będą uprzyjemnione "Mazurkiem Dąbrowskiego". Organizatorzy podjęli absurdalną decyzję o nieodgrywaniu hymnów przed każdym ze spotkań.

  • Polscy siatkarze już 28 maja rozpoczną grę w Lidze Narodów

  • "Biało-Czerwoni" nie usłyszą jednak we Włoszech ziemi "Mazurka Dąbrowskiego"

  • Decyzją organizatorów, hymny nie będą odgrywane

Reprezentacja Polski w siatkówce będzie jedną z drużyn, która już 28 maja rozpocznie grę w Lidze Narodów. Tegoroczna edycja tego turnieju zostanie rozegrana we włoskim Rimini. Siatkarze będą przebywali tam w tzw. bańce, aby zminimalizować ryzyko zakażeń.

Organizatorzy musieli w związku z tym ogłosić regulacje dotyczące zasad bezpiecznego funkcjonowania w trakcie spotkań. Kilka decyzji jest absolutnie zrozumiałych, jednak brak odgrywania hymnów narodowych przed meczami, to zdecydowanie kuriozalny pomysł.

Reprezentacja Polski będzie przebywała we włoskiej "bańce"

W protokole meczowym wprowadzono kilka kluczowych regulacji, których zawodnicy oraz osoby biorące udział w przeprowadzeniu spotkań Ligi Narodów, będą musieli przestrzegać. FIVB przedstawiła obostrzenia, jakie będą obowiązywały w Rimini.

- Istnieje kilka kluczowych zmian w tradycyjnym protokole meczowym. Uściski dłoni drużyn, wymiana pamiątek i zmiana stron po setach zostały wyeliminowane, aby zminimalizować kontakt między drużynami. Nie będzie również sędziów liniowych, zamiast tego będzie używany system wideo - mozna przeczytać w komunikacie międzynarodowej federacji siatkarskiej.

Kibice

Nowe limity na stadionach. Świetne wiadomości dla polskich kibiców

CZYTAJ DALEJ

Ponadto w komunikacje zawarto informacje, że osoby podające piłkę muszą mieć na sobie rękawiczki, a wszyscy uczestnicy wydarzenia muszą nosić maseczki. Sędziowie mają za to przyjeżdżać na miejsce meczu już przygotowani do poprowadzenia spotkania, aby nie korzystać z szatni. Nie mogą się również wymieniać gwizdkami, kartkami i innymi rzeczami. Wszystko, co służy wielu osobom i drużynom, musi być regularnie dezynfekowane.

Nie będzie hymnów narodowych w trakcie Ligi Narodów

Wspomniane regulacje jak najbardziej wydają się być logiczne i faktycznie mogą one zapobiec ewentualnym zakażeniom. To jednak nie wszystkie zmiany, bowiem organizatorzy podjęli decyzję, że przed meczami nie będę odgrywane hymny narodowe, co przekazał dziennikarz Polsatu Sport.

- Przed meczami siatkarskiej Ligi Narodów - powtarzam Narodów - nie będą grane hymny. Dziwny pomysł na organizację widowiska – napisał na Twitterze Bartosz Heller.Jaki wpływ hymny mają na rozprzestrzenianie się koronawirusa? Tego nie wie nikt, albo tylko organizatorzy, a tak na poważnie, to nie podano oficjalnej przyczyny takiej decyzji. Pomysł oczywiście spotkał się z ogromną krytyką kibiców.

- Ludzie rządzący siatkówką czynią wszystko, by ci, którzy jeszcze traktują tę dyscyplinę poważnie, przestali to robić. I dobrze im to wychodzi, m.in. przez takie cyrki – napisał jeden z fanów.

W Lidze Narodów reprezentacja Polski zagra 15 meczów od 28 maja, a w spotkaniu inauguracyjnym "Biało-Czerwoni" zagrają z gospodarzami, czyli Włochami. Na 25 i 26 czerwca zaplanowano półfinały turnieju, a 27 maja finał oraz mecz o trzecie miejsce. Tutaj możecie sprawdzić, jak zaskakującą decyzją odnośnie składu naszej kadry podjął Vital Heynen.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy Kiełbasa

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Vital Heynen

Siatkówka

Polski mistrz świata krytykuje Vitala Heynena. "Pogubił się, stracił pomysł na drużynę"

Czytaj więcej >
Słowenia Czechy na mistrzostwach Europy

Siatkówka

Słowenia pokonuje Czechy i w półfinale mistrzostw Europy zagra z Polską

Czytaj więcej >
Vital Heynen i Jacek Nawrocki

Siatkówka

Joanna Mirek wypowiedziała się na temat przyszłości Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego

Czytaj więcej >

Siatkówka

Trener Rosjan zaskoczył po meczu z Polską. Obwinia o porażkę jednego zawodnika

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w siatkówce

Siatkówka

Reprezentacja Polski rozbiła Rosję 3:0 na mistrzostwach Europy

Czytaj więcej >
Polska - Rosja Spirydonow

Siatkówka

Spirydonow zaskoczył przed meczem Polska-Rosja. Skandalista wskazał zwycięzcę

Czytaj więcej >