Swiatsportu.pl > Inne sporty > Wielka tragedia w trakcie zawodów. Zginęło 21 sportowców
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 14.06.2022 02:02

Wielka tragedia w trakcie zawodów. Zginęło 21 sportowców

candle-monart3
pixabay.com/monart3

Wiadomości, które dotarły do nas w niedzielę, są niesamowicie smutne i szokujące. Do ogromnej tragedii doszło podczas górskiego ultramaratonu, który odbywał się na terenie rezerwatu przyrody w okolicach miasta Baiyin w Chinach. W trakcie zawodów zginęło aż 21 zawodników. Wszystko z powodu nagłego załamania pogody.

  • Niezwykle smutne wiadomości dotarły do nas w niedzielę z Chin

  • Do niewiarygodnej tragedii doszło podczas rywalizacji w maratonie górskim nieopodal miasta Baiyin

  • W trakcie zawodów przyszło nagłe załamanie pogody. Śmierć poniosło aż 21 sportowców

Wiadomości o wielkiej tragedii podczas sportowych zawodów w Chinach zszokowały kibiców na całym świecie. W trakcie ultramaratonu górskiego nieopodal miasta Baiyin nastąpiło gwałtowne załamanie pogody. W efekcie śmierć na trasie poniosło aż 21 zawodników.

Wiadomości o śmierci 21 sportowców wstrząsnęły światem

Niesamowicie smutne i szokujące wiadomości dotarły do nas w niedzielę. Doszło do wielkiej tragedii podczas zawodów w Chinach. W trakcie rywalizacji na trasie ultramaratonu górskiego zginęło aż 21 zawodników.

Sportowcy rywalizowali na terenie rezerwatu przyrody nieopodal miasta Baiyin. Do pokonania mieli 100 kilometrów w pagórkowatym terenie. Na starcie rywalizacji stanęło 170 biegaczy. 

Niestety, gdy zawodnicy byli na trasie przyszło nagłe i gwałtowne załamanie pogody. Po pokonaniu około 30 kilometrów zawodników zaskoczył grad, marznący deszcz, niezwykle porywisty wiatr, a także nagłe obniżenie temperatury. Większość zawodników była ubrana tylko w lekkie stroje.

Jak podają międzynarodowe serwisy informacyjne, wielu zawodników wpadło w górskie szczeliny. Od razu rozpoczęła się akcja ratunkowa. W pomoc zawodnikom i poszukiwanie zaginionych zaangażowano około 1200 osób, a także specjalistyczny sprzęt jak drony i kamery termowizyjne.

Niestety ratownicy w wielu przypadkach przybyli za późno. Znaleziono aż 21 martwych osób. Osiem osób trafiło natomiast do szpitala. Wciąż trwają też poszukiwania jeszcze jednej zaginionej osoby.

21 biegaczy straciło życie w trakcie maratonu wysokogórskiego

- Składamy głębokie kondolencje i współczucie rodzinom ofiar i rannych - powiedział Zhang Xuchen, burmistrz miasta Baiyin i organizator imprezy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Biegacze rywalizowali na trasie górskiej sięgającej nawet wysokości ok. 2000-3000 tys. Lokalne władze zapowiedziały powołanie specjalnej komisji, która ma wyjaśnić przyczyny tragedii. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane