Szczepienie sportowcy Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy sportowcy zostaną zaszczepieni

12 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Media informują, że polscy sportowcy w najbliższych tygodniach mają przejść szczepienia przeciwko koronawirusowi. Zaszczepieni mają zostać zawodnicy, którzy wystąpią w zbliżających się igrzyskach olimpijskich. Swoją dawkę mają otrzymać także piłkarze przed mistrzostwami Europy.

  • Polscy sportowcy mają przejść szczepienia przed najważniejszymi imprezami sezonu
  • Zaszczepieni mają zostać sportowcy, którzy wystąpią na igrzyskach olimpijskich w Tokio
  • Zbigniew Boniek w najbliższym czasie ma potwierdzić szczepienia wśród kadrowiczów na Euro 2020

Polscy sportowcy w ciągu najbliższych tygodni mają przejść szczepienia przeciwko koronawirusowi - poinformował w poniedziałek RMF FM. Staja przekazała, że zaszczepiona będzie kadra olimpijska.

Na razie władze czekają na informacje jak duża grupa zawodników i trenerów ma zostać zaszczepiona. Problem polega na tym, że niektórzy sportowcy wciąż nie wywalczyli minimum olimpijskiego, dlatego swoją dawkę otrzymają zawodnicy, którzy wciąż mają szansę na występ w Tokio.

Polscy sportowcy przejdą szczepienie na koronawirusa

Ostateczną listę osób zakwalifikowanych do szczepienia mają wskazać poszczególne związki sportowe. - Przyjęcie szczepionki dałoby polskim sportowcom przygotowującym się do Igrzysk Olimpijskich - często wyjeżdżającym na zagraniczne zgrupowania - spokój i komfort - cytuje RMF odpowiedź PKOl.

Część polskich sportowców już przyjęła szczepionkę. Wśród nich są lekkoatleci, którzy są jednocześnie żołnierzami i dlatego mogli skorzystać z puli dla służb mundurowych. Do tego jest także grupa sportowców, która jest wykładowcami akademickimi.

Kapitalne wieści ws. Roberta LewandowskiegoKapitalne wieści ws. Roberta LewandowskiegoCzytaj dalej

Już kilka tygodni temu prezydent MKOl Thomas Bach zapowiedział, że Komitet Olimpijski nie będzie wymagał szczepień dla sportowców. Wszystko dlatego, że nie każdy kraj ma takie same możliwości zaszczepienia swoich obywateli, w tym sportowców.

- Jest to wyraźna odpowiedzialność rządów i nie będziemy w to ingerować - mówił wówczas Bach. - Będziemy współpracować z Narodowymi Komitetami Olimpijskimi, aby zaszczepić jak najwięcej uczestników, ale zawsze zgodnie z odpowiednimi wytycznymi krajowymi - podkreślił.

Reprezentacja Polski zostanie zaszczepiona przed Euro

Z kolei "Weszło" poinformowało, że swoją dawkę przyjmą także piłkarze reprezentacji Polski, którzy wystąpią na czerwcowych mistrzostwach Europy. Ta decyzja ma zostać potwierdzona w środę na specjalnej konferencji prasowej Zbigniewa Bońka z udziałem przedstawicieli rządu.

Obecnie dużo klarowniej wygląda kwestia obostrzeń podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Organizatorzy już zapowiedzieli, że wszyscy sportowcy będą przechodzić obowiązkowe testy co cztery dni, a na trybunach zabraknie zagranicznych kibiców.

Z kolei mistrzostwa Europy w piłce nożnej planowo mają się odbyć w 12. miastach z 12. państw. W ostatnich dniach pojawiają się informacje, że prawo do organizacji mogą stracić Dublin i Bilbao, czyli miasta, w których swoje mecze grupowe mieli rozegrać Biało-Czerwoni.

Zgodnie z planem przekazanym przez media, polscy sportowcy mają zostać zaszczepieni do czerwca. Start igrzysk w Tokio zaplanowany jest na 23 lipca, a mistrzostwa Europy mają ruszyć 11 czerwca.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł