Swiatsportu.pl > Piłka ręczna > Polskie szczypiornistki zagrają na MŚ 2021. Dostały dziką kartę
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:43

Polskie szczypiornistki zagrają na MŚ 2021. Dostały dziką kartę

imagoBildbyranEAST NEWS
imago/Bildbyran/EAST NEWS

Reprezentacja Polskich piłkarek ręcznych jednak pojedzie na mistrzostwa świata 2021 w Hiszpanii. “Biało-Czerwone”, które niespodziewanie uległy w eliminacjach zawodniczkom z Austrii, dostały dziką kartę od Międzynarodowej Federacja Piłki Ręcznej. 

  • Reprezentantki Polski w piłce ręcznej jednak zagrają na tegorocznych mistrzostwach świata mimo porażki w eliminacjach

  • Polkom została przyznana dzika karta na udział w turnieju, który w grudniu odbędzie się w Hiszpanii

  • Decyzję taką podjęła Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej. Oprócz Polek dziką kartę dostały także Słowaczki

Polskie szczypiornistki zagrają na tegorocznym mundialu w Hiszpanii. IHF przyznała naszej reprezentacji dziką kartę na start w turnieju. Oprócz Polek wyróżnienie to przypadło także zawodniczkom ze Słowacji.

Polskie szczypiornistki jednak pojadą na mistrzostwa świata

W niedzielę polskie szczypiornistki, a także ich kibice otrzymali wspaniałe wiadomości. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej, czyli IHF, zdecydowała o przyznaniu Polsce dzikiej karty na udział w mistrzostwach świata, które w grudniu tego roku odbędą się w Hiszpanii. 

Nasze zawodniczki pierwotnie miały nie wziąć udziału w turnieju, gdyż przegrały dość niespodziewanie w eliminacjach z Austrią. Choć “Biało-Czerwone” były zdecydowanymi faworytkami, dwumecz zakończył się ich klęską. W pierwszym meczu padł remis 29:29, jednak w rewanżu to Austriaczki wygrały 29:26.

IHF mogła przyznać tylko jedną dziką kartę. Jako że z tego przywileju zrezygnowały drużyny z Oceanii, zwolniły się dwa miejsca. Oprócz Polek także Słowaczki dostaną szansę na zaprezentowanie się na MŚ. 

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej zdecydowała się przyznać dzikie karty najwyżej sklasyfikowanym drużynom, które nie zdołały wywalczyć awansu na mundial na drodze eliminacji. Poza dobrą wiadomością dla Polek jest również jednak i zła.

“Biało-Czerwone” w turnieju głównym mogą trafić na bardzo wymagających rywali. Wszystko dlatego, że będą losowane z czwartego, najsłabszego koszyka. Już 12 sierpnia dowiemy się więcej na temat samego losowania.

32 drużyny stoczą walkę w Hiszpanii o tytuł mistrza świata

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej w ostatnich latach mogą pochwalić się naprawdę imponującymi wynikami na mistrzostwach świata. W 2013 i 2015 roku zajmowały na mundialu czwarte miejsce. Będzie to powrót Polski na mundial, gdyż w 2019 roku nasze zawodniczki odpadły w eliminacjach po porażce z Serbią.

W tegorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej kobiet wezmą udział aż 32 reprezentacje. W 2018 roku IHF podjęła decyzję o zwiększeniu liczby uczestników o osiem zespołów. Turniej, którego gospodarzem będzie Hiszpania, rozegrany zostanie w dniach 2-19 grudnia. 

 

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane