Swiatsportu.pl > Piłka Ręczna

Piłka Ręczna

Piłka ręczna - zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), w której biorą udział dwie ekipy po 7 zawodników każda.

None
27.07.2023 16:06 Piłka ręczna – pomysł na fantastyczne wykorzystanie Bonusu powitalnego SuperBet

Nowi gracze często szukają inspiracji na tworzenie kuponów (zwłaszcza na początku swojej przygody z bukmacherką).Przychodzimy więc do Ciebie z pomysłem, który może Ci się spodobać. Jest nim wykorzystanie Bonusu powitalnego SuperBet na meczach piłki ręcznej.

Piłka ręczna
15.06.2022 02:02 Czy w piłce ręcznej może być remis?

Kibice uwielbiają rozstrzygnięcia. W siatkówce, czy tenisie ziemnym nie ma możliwości, aby spotkanie zakończyło się remisem, no chyba że jest to tylko gra treningowa.Inaczej wygląda to przypadku piłki nożnej, gdzie do remisu może dojść nie tylko w spotkaniach ligowych, ale również pucharowych. A jak jest z wynikami w szczypiorniaku? Czy w piłce ręcznej może być remis?

Piłka ręczna
13.06.2022 02:02 Czy w piłce ręcznej są rzuty karne?

Rzut karny to jeszcze nie gol, podkreślają kibice piłki nożnej. Choć w tej dziedzinie są wybitni specjaliści, tacy jak Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo, to nie wszyscy piłkarze potrafią „11” zamienić na bramkę.Wyłączając z tego grona wspomnianych wyżej ekspertów i patrząc kompleksowo, niezależnie od dyscypliny, można stwierdzić, że rzuty karne, to jednak loteria. Czy podobnie jest w przypadku piłki ręcznej?

Reprezentacja Norwegii w piłce ręcznej plażowej
19.03.2022 07:59 Reprezentantki Norwegii nie chciała zagrać w bikini. Teraz każda z nich poniesie karę

Zawodniczki reprezentacji Norwegii w piłce ręcznej plażowej odmówiły założenia tradycyjnego stroju meczowego, czyli bikini i w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach Europy wystąpiły w krótkich spodenkach. W związku z tym reprezentantki Kraju Wikingów zostały obciążone grzywną, co budzi niemałe kontrowersje. Reprezentantki Norwegii w piłce ręcznej plażowej odmówiły gry w bikiniKażda z nich będzie musiała teraz zapłacić grzywnę Sytuacja budzi kontrowersje, ale norweski związek staje w obronie swoich zawodniczekKobiety w sporcie mają zdecydowany dyskomfort, jeśli chodzi o wymagane stroje podczas zawodów. W wielu dyscyplinach zawodniczki muszą występować w bikini, a zwłaszcza w sportach plażowych, co jest wymagane przez międzynarodowe federacje. Powód? Rzecz jasna pieniądze, bo szefowie wielu organizacji twierdzą, iż skąpo ubrane kobiety zapewniają wyższą oglądalność i większe zainteresowanie sponsorów. Ten precedens postanowiły przerwać reprezentantki Norwegii w piłce ręcznej plażowej, który w ostatnim spotkaniu wystąpiły w spodenkach.

Spodek w Katowicach
19.03.2022 07:52 Polska gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej

Polska wraz ze Szwecją zorganizuje mistrzostwa świata w piłce ręcznej w 2023 roku. To pierwszy raz, kiedy impreza tej rangi odbędzie się w naszym kraju. Najlepszych szczypiornistów świata ugości legendarny Spodek w Katowicach. Kolejne trzy polskie miasta, gdzie zostaną rozegrane pozostałe mecze, powinniśmy poznać do końca tego roku. Polska została współgospodarzem MŚ w piłce ręcznej Turniej dobędzie się w 2023 roku, a drugim z organizatorów będzie Szwecja W Katowicach zostanie rozegranych 21 spotkańW poniedziałek 11 października odbyła się konferencja prasowa w trakcie której ogłoszono, że Polska i Szwecja zostały organizatorami mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn 2023. To pierwszy raz, gdy światowy czempionat w tej dyscyplinie odbędzie się w naszym kraju. Do tej pory odbywały się u nas tylko mistrzostwa Europy.

Projekt bez tytułu (9)
19.03.2022 07:49 Afera w rosyjskim sporcie. Młodzi zawodnicy ustawiali mecze

Rosja po raz kolejny została wstrząśnięta przez aferę w sporcie. Tym razem skandal wywołało zachowanie młodych rosyjskich piłkarzy ręcznych. Reprezentanci kraju do lat 19. mieli ustawiać mecze rozegranych w tym roku młodzieżowych mistrzostw Europy. Federacja rosyjska zawiesiła ośmiu zawodników, ale mogą im grozić poważniejsze konsekwencje.Rosja przechodzi przez kolejny skandal związany z tamtejszym sportem. Tym razem przez jeden z największych skandali w historii przechodzi rosyjska piłka ręczna. Wszystko a sprawą działań młodzieżowych reprezentantów kraju.

imagoBildbyranEAST NEWS
19.03.2022 07:43 Polskie szczypiornistki zagrają na MŚ 2021. Dostały dziką kartę

Reprezentacja Polskich piłkarek ręcznych jednak pojedzie na mistrzostwa świata 2021 w Hiszpanii. “Biało-Czerwone”, które niespodziewanie uległy w eliminacjach zawodniczkom z Austrii, dostały dziką kartę od Międzynarodowej Federacja Piłki Ręcznej. Reprezentantki Polski w piłce ręcznej jednak zagrają na tegorocznych mistrzostwach świata mimo porażki w eliminacjachPolkom została przyznana dzika karta na udział w turnieju, który w grudniu odbędzie się w HiszpaniiDecyzję taką podjęła Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej. Oprócz Polek dziką kartę dostały także SłowaczkiPolskie szczypiornistki zagrają na tegorocznym mundialu w Hiszpanii. IHF przyznała naszej reprezentacji dziką kartę na start w turnieju. Oprócz Polek wyróżnienie to przypadło także zawodniczkom ze Słowacji.

Piłka ręczna
19.03.2022 07:36 Czy piłka ręczna jest dyscypliną olimpijską?

Piłka ręczna nie tylko w Polsce jest sportem bardzo popularnym. Tę dyscyplinę uprawie się niemal we wszystkich zakątkach świata.Jej historii sięga nawet starożytnej Grecji, ale jej współczesna forma, tę, którą dobrze znamy, uformowała się pod koniec XIX wieku. Za prekursorów piłki ręcznej uważa się głównie Danię, Niemcy, Norwegię i Szwecję. W Polsce nazywana jest również szczypiorniakiem, ze względu na to, że jej historia w naszym kraju rozpoczęła się w miejscowości Szczypiorno, gdzie jako pierwsi zaczęli ją uprawiać oficerowie I i III brygady Legionów Polskich.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej
19.03.2022 07:36 Czy reprezentacja Polski w piłce ręcznej zdobyła medal na igrzyskach olimpijskich?

Piłka ręczna jest w Polsce sportem bardzo popularnym, choć może bardziej pod względem śledzenia rywalizacji, niż gry przez amatorów.Nasza męska reprezentacja kilkukrotnie meldowała się na wielu ważnych imprezach w ścisłej czołówce, przywożąc do kraju medale. Polacy niemal zawsze mają okazję brać udział w takich imprezach jak mistrzostwa świata, Europy, czy igrzyska olimpijskie.

Bramkarz piłki ręcznej
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej bramkarz może zdobyć bramkę?

Piłka ręczna w naszym kraju cieszy się niemałym zainteresowaniem. Potwierdzeniem tego może być sytuacja z ostatnich mistrzostw świata rozgrywanych w Egipcie. Telewizja Polska początkowo nie wykupiła praw do transmitowania turnieju, co spotkało się z bardzo krytyczną oceną kibiców.Mecze Polaków można było oglądać w serwisie YouTube, a po długich i trudnych negocjacjach, publiczny nadawca nabył prawa transmisyjne dopiero od drugiej fazy rozgrywek. Oburzenie fanów dobitnie pokazuje, jak ważny jest to sport dla kibiców znad Wisły. Jednak jeśli chodzi i zasady gry, to pewna część widzów wciąć ma kilka pytań związanych m.in. z grą bramkarza.

Piłka ręczna
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej można kozłować piłkę oburącz?

Piłka ręczna to jeden z najpopularniejszych sportów drużynowych w naszym kraju, zwłaszcza pod względem oglądalności. Jednak nadal jej zasady regulamin nadal budzi wątpliwości.Nic dziwnego, bowiem zasady piłki ręcznej są dosyć obszerne. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to dotyczące kozłowania, a mianowicie, czy szczypiorniści mogą kozłować oburącz?

Bramkarz piłki ręcznej
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej można podać do bramkarza?

Piłka ręczna w naszym kraju cieszy się niemałym zainteresowaniem. Potwierdzeniem tego może być sytuacja z ostatnich mistrzostw świata. Telewizja Polska początkowo nie wykupiła praw do transmitowania turnieju, co spotkało się z bardzo krytyczną oceną kibiców.Mecze Polaków można było oglądać w serwisie YouTube, a po długich i trudnych negocjacjach, publiczny nadawca nabył prawa transmisyjne dopiero od drugiej fazy rozgrywek. Oburzenie fanów dobitnie pokazuje, jak ważny jest to sport dla kibiców znad Wisły. Jednak jeśli chodzi i zasady gry, to pewna część widzów wciąć ma kilka pytań związanych m.in. z grą bramkarza.

Piłka ręczna
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej można zdobyć bramkę z autu?

Piłka ręczna jest dyscypliną bardzo dynamiczną. Na parkiecie dzieje się dużo i w pewnym momencie widzowie mogą niekiedy się pogubić, bowiem kwestią ułamków sekund jest przejście od bramki do bramki.Dlatego też niekiedy trudno nauczyć się zasad piłki ręczne poprzez wyłączne jej oglądanie, a jednym z zadawanych pytań jest to o możliwość bezpośredniego zdobycia bramki z autu.

Piłka ręczna
19.03.2022 07:36 Czy w piłce ręcznej występuje spalony?

Piłka ręczna to stosunkowo złożona dyscyplina w kwestii regulaminu. Nic więc dziwnego, że można się pogubić.Nie inaczej jest w przypadku piłki nożnej, choć tam przepis dotyczący spalonego potrafią objaśnić nie tylko najwięksi fani tego sportu, ale również osoby, które mniej regularnie oglądają mecze.Czy oprócz zdobywania bramek, obie te dyscypliny łączy również przepis dotyczący spalonego?

Polacy
19.03.2022 07:30 Polscy piłkarze ręczni z awansem na mistrzostwa Europy 2022

Polscy piłkarze ręczni pojadą na Euro 2022Nas zawodnicy mimo porażki z Holandią wywalczyli sobie awansKluczowym momentem eliminacji było spotkanie ze SłoweniąUdało się! Nasi piłkarze ręczni wywalczyli dziś awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się już w przyszłym roku. Polacy przegrali co prawda swój mecz z Holandią, ale korzystny bilans spotkań w innych grupach sprawił, że „Biało-Czerwoni” wezmą udział w turnieju na Słowacji i Węgrzech.To już jest pewien sukces, bowiem w ostatnich latach nasi szczypiorniści rzadko potrafią nawiązywać do „złotych czasów” tej dyscypliny w naszym kraju, kiedy regularnie polscy piłkarze ręczni przywozili medale z najważniejszych imprez.