Swiatsportu.pl
Polacy

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy piłkarze ręczni z awansem na mistrzostwa Europy 2022

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Polacy przegrali dziś z Holendrami 30:32, co nie przekreśliło kwestii ich wyjazdu na Euro 2022. Nasi szczypiorniści mimo porażki i tak zdołali sobie zapewnić udział w imprezie, choć do końca nie było takie pewne. "Biało-Czerwoni" jeszcze po za

  • Polscy piłkarze ręczni pojadą na Euro 2022

  • Nas zawodnicy mimo porażki z Holandią wywalczyli sobie awans

  • Kluczowym momentem eliminacji było spotkanie ze Słowenią

Udało się! Nasi piłkarze ręczni wywalczyli dziś awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się już w przyszłym roku. Polacy przegrali co prawda swój mecz z Holandią, ale korzystny bilans spotkań w innych grupach sprawił, że „Biało-Czerwoni” wezmą udział w turnieju na Słowacji i Węgrzech.

To już jest pewien sukces, bowiem w ostatnich latach nasi szczypiorniści rzadko potrafią nawiązywać do „złotych czasów” tej dyscypliny w naszym kraju, kiedy regularnie polscy piłkarze ręczni przywozili medale z najważniejszych imprez.

Polacy przegrali dziś z Holandią

Dzisiejszy mecz Polaków z Holendrami był bardzo ciekawym widowiskiem. Spotkanie od początku miało wysokie tempo. Obie reprezentacje walczyły jak równy z równym, choć do przerwy to „Oranje” schodzili do szatni z prowadzeniem, ale tylko z przewagą jednego gola. Pierwsza część potyczki zakończyła się wynikiem 16:17. Szanse awansu wisiały na włosku.

Nasi szczypiorniści wiedzieli, że jeśli chcą pojechać na mistrzostwa Europy, to muszą w drugiej połowie dać z siebie 110%. A zaczęło się źle i to bardzo. W pewnym momencie przeciwnicy prowadzili już 18:23 i byli wysoce nieskuteczni. Na szczęście reprezentanci Polski wyregulowali celowniki na tyle wcześnie, że zdołali jeszcze napsuć krwi Holendrom.

W 45. minucie meczu dzięki dobrej grze między słupkami Adama Morawskiego oraz za sprawą trafienia Tomasza Gębali, Polakom udało się nawet doprowadzić do wyrównania. Niestety, ale to był tylko chwilowy przebłysk. Rywale odjeżdżali podopiecznym Patryka Rombla i ostatecznie Polska przegrała z Holandią 30:32.

Nasi piłkarze ręczni wywalczyli awans na Euro

Po syrenie kończącej mecz, Polacy nadal nie wiedzieli, czy pojadą na mistrzostwa Europy, które odbędą się w przyszłym roku. Nasi szczypiorniści musieli czekać na wiadomości z innych hal, bowiem o ich losie miały przesądzić rezultaty spotkań w innych grupach.

Na szczęście wszystko ułożyło się po naszej myśli. Porażka z Holandią nie miała poważnych konsekwencji. Reprezentacja Polski w piłce ręcznej weźmie udział w Euro 2022. Kluczowe okazało się czwartkowe zwycięstwo ze Słowenią, gdzie wynik do samego końca był sprawą otwartą, ale Michał Daszek popisał się znakomitą akcją w ostatnich sekundach, którą zakończył celnym rzutem, i zapewnił wygraną „Biało-Czerwonych” wynikiem 27:26.

Grupowych rywali na Euro nasi szczypiorniści poznają już 5 maja. Turniej na Słowacji i Węgrzech zostanie rozegrany od 13 stycznia do 6 lutego 2022 roku. Wezmą w nim udział najlepsze 24 zespoły Starego Kontynentu. Tytułu z poprzedniego roku będą bronili Hiszpanie.

Miejmy nadzieję, że występ polskiej kadry będzie dużo lepszy od tego, co jej zawodnicy pokazali podczas ostatnich ME, gdzie naszym nie udało się wyjść z grupy. „Biało-Czerwoni” zajęli wówczas ostatnie miejsce w grupie F, przegrywając wszystkie trzy mecze i okazując się słabszymi nawet od Szwajcarii.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka ręczna

Piłka ręczna

Czy w piłce ręcznej występuje spalony?

Czytaj więcej >
Piłka ręczna

Piłka ręczna

Czy w piłce ręcznej może być remis?

Czytaj więcej >
Piłka ręczna

Piłka ręczna

Czy w piłce ręcznej są rzuty karne?

Czytaj więcej >
Bramkarz piłki ręcznej

Piłka ręczna

Czy w piłce ręcznej można podać do bramkarza?

Czytaj więcej >
Piłka ręczna

Piłka ręczna

Czy w piłce ręcznej można kozłować piłkę oburącz?

Czytaj więcej >
Bramkarz piłki ręcznej

Piłka ręczna

Czy w piłce ręcznej bramkarz może zdobyć bramkę?

Czytaj więcej >