Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Potężne osłabienie Albańczyków przed meczem z Polską
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:52

Potężne osłabienie Albańczyków przed meczem z Polską

EN 01491421 0055
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski już dzisiaj zmierzy się z Albanią w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Spotkanie to w dużej mierze zadecyduje, która z drużyn przybliży się do gry w barażach. Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem Albańczycy otrzymali fatalne wieści. Kolejny kluczowy zawodnik uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

  • Reprezentacja Polski będzie miała w meczu z Albanią nieco ułatwione zadanie

  • W kadrze naszych dzisiejszych rywali pojawiły się przypadki zakażenia koronawirusem

  • Z powodu COVID-19 ze składu wypadło dwóch kluczowych piłkarzy, Klaus Gjasula i Sokol Cikalleshi

Reprezentacja Polski będzie miała nieco ułatwione zadanie w meczu z Albanią. Na kilka godzin przed meczem ze składu naszych rywali wypadł kolejny kluczowy piłkarz. Klaus Gjasula zaraził się COVID-19 i dołączył do listy zawodników, którzy nie zagrają z naszą kadrą.

Reprezentacja Polski dostała dobre wieści przed meczem z Albanią

Reprezentacja Polski już dzisiaj zmierzy się z Albanią w arcyważnym meczu eliminacji mistrzostw świata. Spotkanie to może zadecydować, która z drużyn zajmie drugie miejsce w grupie i zakwalifikuje się do baraży o awans na mundial 2022. Polacy mają punkt straty do swoich dzisiejszych rywali i zajmują trzecie miejsce.

Na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem z Tirany napłynęły dobre dla Polaków i fatalne dla Albańczyków wiadomości. Kolejny kluczowy piłkarz drużyny prowadzonej przez trenera Edoardo Reję, nie będzie mógł dzisiaj zagrać. Mowa o Klausie Gjasuli, 

Dziennikarz Tomasz Włodarczyk przekazał na Twitterze, że defensywny pomocnik uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i musi trafić na kwarantannę. Taki sam los spotkał już wczoraj Sokola Cikalleshiego, napastnika, który zdobył gola w starciu z Polską na Stadionie Narodowym. 

Gjasula zdradzał objawy typowe dla COVID-19. Przeprowadzono zatem dodatkowe badania dla całej drużyny. Pozytywny wynik uzyskał jednak tylko zawodnik niemieckiego SV Darmstadt. Został odizolowany od reszty drużyny, która nadal przygotowuje się do meczu z Polską. 

Albania mocno osłabiona w meczu z Polską

Choroba Gjasulli i Cikalleshiego to kolejny cios dla Albańczyków przed dzisiejszym meczem. Z gry już wcześniej wypadło także trzech innych ważnych piłkarzy. 

Z powodu kontuzji nie będą mogli zagrać Bekim Balaj oraz Berat Gjimshiti. Endri Cekici musi natomiast pauzować z uwagi na nadmiar kartek. 

Na szczęście podobnych kłopotów nie mają Polacy. Za kartki nie zagra jedynie Karol Linetty. Poza zawodnikiem Torino Paulo Sousa ma do dyspozycji wszystkich powołanych zawodników (więcej TUTAJ). Początek meczu Alabania-Polska o godzinie 20:45.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane