Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią. Dwie niewiadome
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią. Dwie niewiadome

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski już o 20:45 zagra na wyjeździe z Albanią. Dla Biało-Czerwonych będzie to mecz o być albo nie być, w kontekście walki o drugie miejsce w grupie. Z ostatniego treningu naszego zespołu wynika, że Paulo Sousa prawie znalazł optymalne skład naszej kadry. Nie do końca pewna jest jedynie obsada na pozycji wahadłowych.

  • Polscy piłkarze zmierzą się dziś z Albanią w meczu o drugie miejsce w grupie

  • Jak przed każdym spotkanie, nie jest łatwo przewidzieć, jaki skład wybierze Paulo Sousa

  • Z ostatniego treningu przed tym spotkaniem wynika jednak, że selekcjoner prawdopodobnie ma wątpliwości jedynie do pozycji wahadłowych

Paulo Sousa nierzadko zaskakuje swoim wyborem jedenastki na kolejny mecz reprezentacji Polski. Niezmienny pozostaje jedynie system, którym gra nasz zespół. Formacja 3-5-2 to podstawowe ustawienie Biało-Czerwonych, a zmieniają się jedynie wykonawcy.

Od kilku spotkań selekcjoner z pewnością może liczyć na Adama Buksę i Karola Świderskiego. Między nimi rozgrywa się walka o to, kto będzie towarzyszył w ataku Robertowi Lewandowskiemu. Największą niewiadomą pozostaje jedynie pozycja wahadłowych.

Problemy na bokach. Na co zdecyduje się Paulo Sousa?

Reprezentacja Polski boryka się ostatnio z niedoborem skrzydłowych, a właściwie to oni mają problemy z regularną grą. Kamil Jóźwiak stracił miejsce w składzie Derby County, a w dwóch ostatnich meczach nawet nie pojawił się na boisku.

Przemysław Płacheta od kwietnia czeka na swój kolejny występ w West Bromwich Albion. Kamil Grosicki wydaje się być już melodią przyszłości, a jedynie Przemysław Frankowski jest w znakomitej formie.

Frankowski świetnie radzi sobie z RC Lens i tam, podobnie jak w polskiej kadrze gra na pozycji wahadłowego. Nie jest jednak przesądzone, czy 26-latek pojawi się dziś w wyjściowym składzie, ponieważ piłkarz w klubie gra na lewej flance, a Paulo Sousa na tej pozycji w swoim zespole mocno stawia na Tymoteusza Puchacza.

To ma być jednym z dylematów Portugalczyka. Drugim to obsada prawego wahadła. Tam nasz selekcjoner do wyboru ma Kamila Jóźwiaka i Bartosza Bereszyńskiego, ale ten pierwszy nie ma w reprezentacji już tak mocnej pozycji. Niewykluczone, że Sousa zdecyduje się na "Beresia", albo... na żadnego z nich. Można też spodziewać się, iż na prawym wahadle zagra po prostu Frankowski, a na lewym Puchacz.

Tak ma wyglądać skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią

W bramce rzecz jasna zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. Przed nim tercet obrońców najpewniej stworzą Paweł Dawidowicz, Kamil Glik oraz Jan Bednarek. Na pozycji wahadłowych powinni wystąpić Tymoteusz Puchacz oraz Przemysław Frankowski.

W środku pola Paulo Sousa ma postawić na Grzegorza Krychowiaka, Jakuba Modera oraz Piotra Zielińskiego, co oznacza, że Mateusz Klich rozpocznie mecz na ławce.

Duet napastników mają stworzyć Robert Lewandowski i tym razem Adam Buksa. Napastnik New England Revolution podobno wywarł ogromne wrażenie na portugalskim selekcjonerze swoim wejściem do kadry.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią:

Szczęsny - Dawidowicz, Glik, Bednarek - Jóźwiak (Bereszyński/Frankowski), Krychowiak, Moder, Zieliński, Puchacz (Frankowski) - Lewandowski, Buksa

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane