Swiatsportu.pl
Legia Warszawa Slavia Praga Bartosz Slisz

Beata Zawadzka/East News

Potężne osłabienie Legii Warszawa. Bartosz Slisz kontuzjowany

19 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Legia Warszawa w czwartek wieczorem zagra pierwszy mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy ze Slavią Praga. Mistrzowie Polski do czwartkowego spotkania przystąpią mocno osłabieni. Klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że podczas ostatniego treningu przed meczem doznał Bartosz Slisz.

  • Legia Warszawa w czwartek na wyjeździe zagra ze Slavią Pragą w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy

  • Klub poinformował, że na treningu przed meczem urazu kolana doznał Bartosz Slisz

  • Na razie nie wiadomo jak długo pomocnik będzie musiał odpoczywać, dokładne badania przejdzie w Warszawie

Legia Warszawa w czwartek na wyjeździe rozegra pierwszy mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy, a jej przeciwnikiem będzie Slavia Praga. Mistrzowie Polski do tego spotkania przystąpią mocno osłabieni.

Projekt bez tytułu - 2021-08-19T132511.438

Była na igrzyskach, teraz chce zakończyć karierę. Dramatyczny wpis "Aniołka"

CZYTAJ DALEJ

Legia Warszawa mocno osłabiona przed meczem ze Slavią

Bardzo blisko odejścia do Celticu Glasgow jest Josip Juranović, który najbliższych dniach ma podpisać kontrakt ze szkockim klubem. Do tego mocno już osłabiona kadra trenera Czesława Michniewicza na kilka godzin przed spotkaniem otrzymała kolejny cios.

Klub w czwartek poinformował, że na ostatnim treningu przed czwartkowym meczem ze Slavią urazu kolana doznał Bartosz Slisz. Na razie nie wiadomo jak poważna jest kontuzja, ale gracz nie będzie w stanie w czwartek wybiec na boisko.

- Podczas ostatniego treningu przed meczem ze Slavią Praga, Bartosz Slisz doznał urazu kolana, który wyklucza jego udział w wieczornym spotkaniu. Dalsza wymagana diagnostyka będzie miała miejsce po powrocie zespołu do Warszawy - przekazał klub w komunikacie.

Kolejne osłabienie Legii

Dziennikarz Interii Artur Szczepanik przekazał, że obrońca Legii Joela Abu Hanna w jednym ze starć ostro potraktował Slisza, który musiał wcześniej zejść z boiska. Po badaniach przeprowadzonych na miejscu okazało się, że 22-latek nie będzie w stanie zagrać w czwartkowym meczu.

Slisz od początku kadencji trenera Michniewicza w Legii był jednym z najważniejszych zawodników zespołu. Choć 22-latek na początku tego sezonu był krytykowany za swoją postawę, to w ostatnich meczach pokazał się z dobrej strony i mógł być niemal pewny występu w meczu ze Slavią.

To także kolejne osłabienie środka pola mistrzów Polski. Wcześniej kontuzji doznał Bartosz Kapustka, który razem ze Sliszem i Andre Martinsem odpowiadał za kreowanie akcji Legii. Teraz z tego tria został tylko Portugalczyk.

Martins jest także jedynym zdrowym defensywnym pomocnikiem Legii, który poleciał do Czech. Zdaniem Szczepanika miejsce w składzie Legii na mecz ze Slavią zajmie sprowadzony tego lata Josue. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 19.

Co wiesz o występach Polaków w Premier League?

Pytanie 1 z 5

Kto był pierwszym Polakiem, który zagrał w Premier League?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: