Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Przebłysk geniuszu Krychowiaka. Polak z golem i asystą
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:50

Przebłysk geniuszu Krychowiaka. Polak z golem i asystą

Projekt bez tytułu (22)
instagram.com/premierliga

Grzegorz Krychowiak zalicza w tym sezonie olbrzymie wahania formy. Niedawno Polak już po 30 minutach musiał opuścić boisko z czerwoną kartką, a w niedzielę został bohaterem Krasnodaru. Krychowiak w meczu z Soczi zanotował przepiękną asystę i strzelił gola, a jego drużyna wygrała 3:0.

Grzegorz Krychowiak w ostatnich tygodniach zalicza istną sinusoidę formy. Polski pomocnik jeszcze kilkanaście dni temu był mocno krytykowany za swoje występy w Krasnodarze i reprezentacji Polski, a punktem kulminacyjnym był mecz z Rostowm, kiedy to już w 30. minucie obejrzał czerwoną kartkę.

Grzegorz Krychowiak z golem i asystą

Reprezentant Polski pauzował w minionej kolejce, ale w niedzielę już od pierwszej minuty wyszedł w składzie Krasnodaru na mecz z Soczi. Krychowiak podobnie jak w poprzednich spotkaniach zagrał z opaską kapitana.

Krasnodar błyskawicznie, bo już w trzeciej minucie spotkania wyszedł na prowadzenie. Gospodarze rozegrali kapitalną akcję drużynową, aż w końcu Jhon Cordoba wyłożył piłkę w polu karnym do Eduarda Spertsyana, a ten mocnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Niewiele ponad kwadrans później gospodarze prowadzili już 2:0. Kapitalnym, fenomenalnym podaniem na kilkadziesiąt metrów popisał się Krychowiak, który precyzyjnie dograł do Remy'ego Cabelli, który wybiegł na wolne pole, zabawił się jeszcze z obrońcą i wyprowadził zespół na 2:0.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy zaczęły się kłopoty Krasnodaru. Po analizie VAR sędzia pokazał czerwoną kartkę Urosowi Spajiciowi i gospodarze kończyli pierwszą część spotkania w dziesiątkę, ale wynik spotkania nie uległ zmianie.

Fenomenalny występ Krychowiaka

Po przerwie, choć Krasnodar grał o jednego zawodnika mniej, to był bliżej strzelenia bramki. W 50. minucie bardzo groźny strzał głową oddał Krychowiak, ale bramkarz gości poradził sobie z jego strzałem. Siedem minut później Polak mocno uderzał z pola karnego, ale piłka minimalnie minęła słupek.

Polak dopiął swego w 64. minucie. W polu karnym faulował Timofey Margasov i sędzia bez wahania wskazał na 11. metr. Rzut karny na gola pewnym strzałem zamienił Krychowiak, który praktycznie przesądził wynik rywalizacji.

Na własne życzenie gospodarze zgotowali sobie nerwową końcówkę. Kwadrans przed końcem Aleksandr Chernikov agresywnie sfaulował jednego z rywali i arbiter pokazał mu drugą żółtą kartkę. Krasnodar, choć kończył mecz w dziewiątkę, potrafił zachować czyste konto i wygrał 3:0.

To już piąte zwycięstwo Krasnodaru w tym sezonie ligowym i drużyna Krychowiaka po dziewięciu kolejkach z dorobkiem 16. punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Prowadzi Zenit Sankt-Petersburg, który zgromadził 23 "oczka".

Dla Krychowiaka, który latem przyszedł do Krasnodaru z Lokomotivu Moskwa to pierwszy gol i pierwsza asysta w nowym sezonie. W poprzednim sezonie jeszcze w barwach stołecznego klubu strzelił 9 ligowych bramek i zanotował 3 asysty.