Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Przerażający faul w meczu Niemców. Było krok od tragedii (WIDEO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 10.11.2022 19:02

Przerażający faul w meczu Niemców. Było krok od tragedii (WIDEO)

sdasda
screen - twitter.com/@VSportSuomi

Niemcy w czwartek rozegrali przedostatnie spotkanie w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Nasi zachodni sąsiedzi zmierzyli się z Liechtensteinem. Na początku spotkania doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Leon Goretzka został kopnięty przez jednego z rywali prosto w twarz. 

Niemcy bez najmniejszych problemów pokonali w czwartek Liechtenstein aż 9:0. Goście od początku meczu grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę za przerażający faul otrzymał Jens Hofer.

Niemcy pewnie pokonali Liechtenstein. Chwile grozy na murawie

Niemcy w czwartek zmierzyli się z reprezentacją Liechtensteinu. Było to ich przedostatnie spotkanie w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. Zgodnie z przewidywaniami nasi zachodni sąsiedzi nie mieli problemu z pokonaniem swoich rywali.

Reprezentanci Niemiec wbili przyjezdnym aż 9 bramek. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 9:0. Zdobywanie kolejnych bramek ułatwiła Niemcom sytuacja z początku meczu, gdy czerwoną kartką został ukarany Jens Hofer.

Obrońca drużyny z Liechtensteinu już w dziewiątej minucie obejrzał czerwoną kartkę za brutalny faul. Hofer atakując piłkę, zdecydowanie zbyt wysoko uniósł nogę. W efekcie kopnął Leona Goretzkę prosto w twarz!

Niemiec momentalnie padł na murawę. Hofer zdał sobie sprawę z tego, co zrobił i szybko ukląkł obok poszkodowanego rywala. Sytuacja wyglądała naprawdę przerażająco, a na stadionie zapanowała niemal zupełna cisza. Nagranie z zajścia można zobaczyć W TYM MIEJSCU.

Niemcy pewni awansu na mundial

Goretzka przez dłuższą chwilę nie podnosił się z murawy, pojawiła się nawet krew. Szybkiej pomocy udzielili mu lekarze. Kolega Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium na szczęście doszedł do siebie i był w stanie kontynuować grę. 

Niemcy dostali oczywiście rzut karny. Pewnym egzekutorem “jedenastki” został Ilkay Gundogan. Na listę strzelców wpisali się także po dwa razy Thomas Mueller i Leroy Sane. Po jednej bramce zdobyli Marco Reus i Ridle Baku. Padła j=również jedna bramka samobójcza zawodnika Liechtensteinu.

Niemcy zapewnili sobie już awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Z dorobkiem 24 punktów nie mają sobie równych w tabeli grupy J. Podopiczni Hansiego Flicka aż o dziewięć punktów wyprzedzają drugą Macedonię Północną. 

Źródło: Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane