Swiatsportu.pl
Markus Eisenbichler

CHRISTOF STACHE/AFP/East News

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Po wczorajszym konkursie w Niżnym Tagile dziś przyszedł czas na kolejne zawody. Zmagania na skoczni Bocian poprzedziły rzecz jasna kwalifikacje. Ich triumfatorem okazał się Markus Eisenbicheler. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Dawid Kubacki. W konkursie zobaczymy pięciu Biało-Czerwonych.

Do dzisiejszych kwalifikacji w Niżnym Tagile przystąpiło sześciu reprezentantów Polski, a w sumie 70. zawodników. Niestety pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 ponownie wykluczył z rywalizacji Klemensa Murańkę. Faworytem rzecz jasna był Karl Geiger, który we wspaniałym stylu triumfował we wczorajszych zawodach, ale ostatecznie wygrał jego rodak.

Stefan Hula poza konkursem w Niżnym Tagile

Pierwszym z Polaków, którzy pojawili się na belce był Andrzej Stękała. Jego próba nie była jednak zachwycająca, bo zakopiańczyk uzyskał odległość 113,5 m, ale na szczęście dało mu to kwalifikacje z 32. miejsca.

Drugim z Biało-Czerwonych był Jakub Wolny, który znów rozczarował, skacząc jedynie 106 m i choć wydawało to się niemożliwe, naszemu skoczkowi udało się wywalczyć prawo do startu w dzisiejszych zawodach w Niżnym Tagile, z 45. wynikiem.

Z 30. numerem na skoczni Bocian startował Stefan Hula. Nasz doświadczony reprezentant mimo dobrych warunków wylądował zaledwie na 100. metrze i mógł pomarzyć o awansie do konkursu głównego. Ostatecznie zajął 55. pozycję.

Markus Eisenbichler zwycięzcą kwalifikacji w Niżnym Tagile. Pięciu Polaków w konkursie

Jako czwarty z reprezentacji Polski zaprezentował się Piotr Żyła. Mistrz świata skoczył 115 m i pewnie zapewnił sobie udział w dzisiejszych zawodach, plasując się na 26. miejscu. Mając na uwadze jego wczorajszy wynik, to była całkiem niezła próba.

Kolejnym z Biało-Czerwonych był Dawid Kubacki. Nasz drugi najlepszy zawodnik w sobotnich zmaganiach uzyskał 117,5 m, co dało mu 8. pozycję. Jako ostatni z polskich skoczków pokazał się piąty wczoraj Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski dziś nie zaprezentował się rewelacyjnie, bo wylądował na 112 m i zajął ostatecznie 25. lokatę.

Wygrał Markus Eisenbichler z wynikiem 120,5 m. Drugi był lider Pucharu Świata Karl Geiger po skoku na odległość 119,5 m, trzeci Robert Johansson, który skoczył 122,5 m.

Z pełnymi wynikami kwalifikacji możecie zapoznać się, klikając tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Puchar Świata w Zakopanem

PZN zmienił decyzję ws. biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

Czytaj więcej >
Kamil Stoch i Piotr Żyła

Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Piotr Żyła zwyzywany przez niemieckiego dziennikarza po zdobyciu mistrzostwa świata

Czytaj więcej >