Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich
CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich może mieć problemy z wyjazdem z Niżnego Tagiłu. W ostatni weekend Klemes Murańka otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Dodatkowe badania potwierdziły zakażenie naszego zawodnika. Jeśli pozostali nasi skoczkowie również otrzymają pozytywne wyniki, to miejscowe przepisy są dla tego typu sytuacji bezwzględne.

  • Dodatkowe testy potwierdziły obecność COVID-19 u Klemensa Murańki

  • Pozostali skoczkowie i członkowie naszej kadry również zostali przebadani i czekają na wyniki

  • W przypadku pozytywnych wyników Polacy będą mieli kłopoty z wyjazdem z Rosji

  • Taki rozwój wydarzeń sprawiłby, że Biało-Czerwonych zabraknie podczas zawodów Ruce

Ostatni weekend Pucharu Świata w Niżnym Tagile. W obu konkursach do finałowej "30" awansowało zaledwie dwóch reprezentantów Polski, a żaden z nich nie punktował zarówno w sobotę jak i niedzielę. Na dodatek Klemens Murańka zachorował na COVID-19, a tego zakażenie może mieć fatalne konsekwencje dla całego zespołu.

PŚ w Niżnym Tagile: Dodatkowe testy potwierdziły zakażenia Klemensa Murańki

W niedzielę Klemens Murańka, trafił do izolacji poza hotelem zamieszkiwanym przez resztkę uczestników Pucharu Świata. Wszystko dlatego, że jego piątkowy test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny i nasz skoczek nie mógł wystartować w obu konkursach.

Naszemu zawodnikowi wykonano dodatkowe testy i jak poinformował Kacper Merk, niestety one również dały wyniki pozytywne. Oznacza to, że nasz skoczek będzie musiał odbyć 10-dniową kwarantannę.

- Niestety - Klemens Murańka z pozytywnym wynikiem testu, co oznacza, że zostanie w Rosji nieco dłużej. Razem z Amerykaninem i Niemcem jadą do kliniki w Jekaterynburgu. Pozostałych wyników - tych z wczorajszego wieczoru - jeszcze nie ma - poinformował na Twitterze reporter Eurosportu.

Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

W niedzielę wieczorem Michal Doleżal na łamach skijumping.pl poinformował, że członkowie reprezentacji Polski musieli również przejść dodatkowe testy.

- Osoby z pozytywnymi wynikami mają podwyższoną temperaturę, więc zarządzono dodatkowe testy reprezentacji Polski i Niemiec - przekazał selekcjoner naszej kadry.

Pozytywne wyniki wśród członków naszej kadry oznaczałyby, że podobnie jak Klemens Murańka, cały zespół musiały odbyć 10-dniową kwarantannę w Rosji. To wykluczyłoby polskich skoczków z udziału w kolejnych zawodach Pucharu Świata, które w najbliższy weekend odbędą się w fińskiej Ruce.

To jest jednak najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Miejmy nadzieję, że nie do takiej sytuacji nie dojdzie.

Aktualizacja 10:32

Kacper Merk poinformował, że reszta członków naszej kadry otrzymała negatywne wyniki testów na obecność COVID-19. Nie ma zatem zagrożenia ich nieobecności podczas zawodów w Ruce.

- Wszyscy Polacy poza Klemensem negatywni :) jutro rano kolejne testy, dla wszystkich, którzy lecą do Finlandii - przekazał dziennikarz.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Powiązane