Losowanie Pucharu Polski Żródło: Łączy nas piłka/YouTube

Poznaliśmy pary półfinałowe Pucharu Polski

4 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Puchar Polski wkracza w decydującą fazę. W czwartek rozlosowano już półfinałowe pary. W grze pozostały trzy ekstraklasowe kluby, czyli Cracovia, Piast Gliwice i Raków Częstochowa oraz jeden przedstawiciel Fortuna 1 Ligi, czyli Arka Gdynia. Półfinały zapowiadają się niezwykle ciekawie, a w ceremonię losowania uświetniła obecność Paulo Sousy i to jego ręka zadecydowała o tym, jakie drużyny spotkają się ze sobą w walce o finał.

  • Rozlosowano półfinałowe pary Fortuna Pucharu Polski
  • W ceremonii brał udział selekcjoner reprezentacji Paulo Sousa, który wcielił się w rolę „sierotki”
  • W wyniku losowania Cracovia zmierzy się z Rakowem Częstochowa, a Arka Gdynia z Piastem Gliwice

Wczoraj zakończyła się rywalizacja w ćwierćfinałach Fortuna Pucharu Polski, która trwała od wtorku. Najpierw Arka Gdynia pewnie pokonała w Niepołomicach Puszczę 5:2, a następnie Raków Częstochowawyeliminował w Poznaniu Lecha, po zwycięstwie 2:0.

Za to wczoraj Cracovia nie dała najmniejszych złudzeń w Chojnicach miejscowej Chojniczance i wygrała 3:0, a w Warszawie Legia musiała uznać wyższość Piasta Gliwice, który zwyciężył 2:1. Dziś dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądały półfinałowe pary tegorocznej edycji rozgrywek.

Paulo Sousa rozlosował półfinały Fortuna Pucharu Polski

Dziś w siedzibie PZPN odbyło się losowanie par półfinałowych Fortuna Pucharu Polski. Wyjątkowym gościem tej ceremonii był selekcjoner naszej kadry, Paulo Sousa, który rozlosował spotkania tego etapu.

Zapadła decyzja. Tylko jeden dodatkowy konkurs Pucharu Świata w PlanicyZapadła decyzja. Tylko jeden dodatkowy konkurs Pucharu Świata w PlanicyCzytaj dalej

W tej fazie rozgrywek również tylko jedno spotkanie zadecyduje o tym, kto awansuje do finału. Zatem Portugalczykowi udało się rozlosować następujące pary:

  • Cracovia – Raków Częstochowa
  • Arka Gdynia – Piast Gliwice

Trzeba przyznać, że w obu przypadkach można wskazać faworytów, ale pretendentów wcale nie należy lekceważyć. Z pewnością w pierwszej parze większe szanse należy dać ekipie z Częstochowy, ponieważ w ostatnich tygodniach „Medaliki” wróciły na zwycięską ścieżkę. Z kolei w drugiej parze lepsze powinny okazać się „Piastunki”, jednakże gdynianie po wznowieniu rywalizacji imponują formą.

Fortuna Puchar Polski: kiedy półfinały oraz finał?

Oba spotkania półfinałowe odbędą się 7 kwietnia. Cracovia zagra na własnym obiekcie z Rakowem, z kolei Arka podejmie u siebie Piasta. Za to finał Fortuna Pucharu Polski zaplanowano zwyczajowo na 2 maja.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz gospodarzem meczu rozstrzygającego o zwycięstwie w rozgrywkach będzie Arena Lublin. Jest to związany ze sporymi kosztami organizacji finału na PGE Narodowym, a na dodatek na terenie obiektu wciąż stacjonuje szpital tymczasowy. Półfinaliści rozgrywek zagwarantowali sobie już premie w wysokości 380 tysięcy złotych. Z kolei zwycięzca rozgrywek otrzyma 5 milionów złotych, a przegrany w starciu finałowym 760 tysięcy złotych.

Warto podkreślić, że Cracovia stoi przed wielką szansą na obronę tytuły. W zeszłym roku „Pasy” zdobyły swój pierwszy Puchar Polski, pokonując w finale Lechię Gdańsk 3:2. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka, gdyż w regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2.

Źródło: PZPN

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł