Swiatsportu.pl
Zawody Pucharu Świata na Letalnicy

commons.wikimedia.org/Krtkewiki/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en/przycinanie/usunięty znak wodny

Zapadła decyzja. Tylko jeden dodatkowy konkurs Pucharu Świata w Planicy

4 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Puchar Świata w skokach narciarskich zmaga się z utrudnieniami z powodu pandemii koronawirusa. Długo nie było wiadomo, co z dodatkowymi zawodami Pucharu Świata w Planicy, które miały zastąpić odwołane Raw Air. Oficjalna informacja na ten temat miała zosta

  • Po odwołaniu Raw Air w kalendarzu Pucharu Świata dwa weekendy pozostały wolne

  • Jeszcze na początku tego tygodnia mówiło się od dodatkowym weekendzie w Planicy

  • W środę miał pojawić się komunikat w tej sprawie, do czego jednak nie doszło

  • Ostateczna decyzja została ogłoszona w czwartkowy poranek. W Planicy odbędzie się tylko jeden dodatkowy konkurs

Odwołanie tegorocznej edycji Raw Air przez Norwegów znacząco odbiło się na kalendarzu Pucharu Świata. W ramach cyklu zaplanowanych było 6 konkursów, które miały zająć m.in. dwa weekendy w terminarzu. Dlatego po decyzji norweskich władz zastanawiano się, jak można załatać tę dziurę.

Pierwsze doniesienia mówiły o dwóch opcjach: Polskiej i Słoweńskiej. Ostatecznie wybrano ten drugi wariant. Spekulowano o tym, że w Planicy zostanie zorganizowany dodatkowy weekend zawodów PŚ, tak, aby skoczkowie nie mieli aż trzytygodniowej przerwy od startów. Ten wariant wydawał się niemal pewny, a ostateczną decyzję FIS miał ogłosić w środę. Tak się jednak nie stało, a dziś mówi się o czarnym scenariuszu, który zakłada tylko jeden dodatkowy konkurs na Letalnicy i w dodatku miałby on zastąpić kwalifikacje.

Raw Air odwołany. To duży kłopot dla organizatorów

Niestety, ale rezygnacja z organizacji Raw Air przez Norwegów zrobiła spore zamieszanie w kalendarzu Pucharu Świata. Należy jednak podkreślić, że była to decyzja podyktowana obostrzeniami, jakie tamtejszy rząd wprowadził w związku z pandemią.

Najgorszy scenariusz przewidywał, że od sobotniego konkursu drużynowego na Mistrzostwach Świata, czyli od 6 marca do 26 dni tego miesiąca nie zostaną rozegrane żadne zawody, co oznaczałoby niemal trzytygodniową przerwę od skoków narciarskich. Jednak pojawiła się możliwość, która nie dopuściłaby do takiej sytuacji.

Na początku tego tygodnia pisaliśmy dla Was tutaj, że Planica prawdopodobnie będzie gościć u siebie dwa weekendy Pucharu Świata. W środę miała pojawić się ostateczna decyzja w tej sprawie, która niestety nie została przekazana. Teraz mówi się o tym, że wspominany „czarny scenariusz” może sprawdzić się niemal w 100%.

Nie będzie dodatkowego weekendu Pucharu Świata w Planicy

Adam Bucholz dziennikarz portalu skijumping.pl podaje informacje, jakoby Słoweńcy byli skłonni zorganizować tylko jeden dodatkowy konkurs Pucharu Świata i na dodatek… w miejsce czwartkowy kwalifikacji zaplanowanych na 25 marca.

„Słoweńcy informują o kolejnym możliwym scenariuszu dodatkowych zawodów PŚ w Planicy. Jedna z obecnych wersji zakłada rozegranie tylko jednego dodatkowego konkursu, w miejsce czwartkowych kwalifikacji. Ostateczne decyzje zapadną do końca tygodnia.” – tweetuje Bucholz.

Zatem jeśli potwierdzi się ta wersja, niestety przez 19 dni nie będzie dane nam zobaczyć skoczków w akcji. Miejmy nadzieję, że Słoweńcy jednak będą w stanie zorganizować dodatkowy weekend na Letalnicy, bowiem jest to jeden z ulubionych obiektów zarówno zawodników jak i kibiców, gdyż loty na tej skoczni zawsze wyglądają niesamowicie widowiskowo.

Aktualizacja 12:00

Została podjęta ostateczna decyzja w sprawie dodatkowych zawodów na Letalnicy. Sprawdził się niestety ten scenariusz, który zakładał dodatkowy konkurs w miejsce kwalifikacji, który zostanie rozegrany 25 marca. Czeka nas zatem 19 dni i dwa weekendy bez zawodów w skokach narciarskich.

[EMBED-51]

Źródło: Adam Bucholz/skijumping.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu LGP w Wiśle

Czytaj więcej >
Tuomo Ylipulli

Skoki narciarskie

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Doleżal Letnie Grand Prix

Skoki narciarskie

Polscy skoczkowie wracają do rywalizacji. Znamy skład Biało-Czerwonych na konkursy w Wiśle

Czytaj więcej >
Kamil Stoch z trofeum Złotego Orła za wygranie Turnieju Czterech Skoczni

Skoki narciarskie

Kamil Stoch udostępnia swoje trofea kibicom. Wszystkie z nich będzie można zobaczyć na żywo

Czytaj więcej >
Adam Małysz

Skoki narciarskie

Adam Małysz mówi o szczepieniach skoczków. W kadrze był jeden sceptyk

Czytaj więcej >
Zbigniew Klimowski - trener reprezentacji polski juniorów w skokach narciarskich.

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski opowiedział o tym, jak ciężko przechodził koronawirusa

Czytaj więcej >