Swiatsportu.pl
Kamil Stoch w Pucharze Świata

CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Puchar Świata w Niżnym Tagile. Gdzie oglądać? O której godzinie? Transmisja

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Już dziś zostanie rozegrany pierwszy konkurs nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jutro w Niżnym Tagile zaplanowano kolejne zawody indywidualne. Na starcie nie zabraknie rzecz jasna reprezentantów Polski z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim na czele. Gdzie oglądać? O której godzinie? Transmisja.

  • Dziś o 16:30 wystartują pierwsze zawody nowego sezonu PŚ

  • Zawodnicy będą rywalizowali w konkursie indywidualnym

  • Jak do tej pory obiekt w Niżnym Tagile nie był dla Polaków szczególnie szczęśliwy

Kibice skoków narciarskich z niecierpliwością czekali na ten moment. Dziś do rywalizacji wrócą najlepsi skoczkowie świata. Niżny Tagił zastąpił Wisłę w roli gospodarza pierwszych konkursów sezonu i to właśnie w mroźniej Rosji zostanie zainaugurowany nowy sezon Pucharu Świata.

Polacy bez większego szczęścia startowali do tej pory w Niżnym Tagile

Rosyjska miejscowość znana jest głównie z szeroko rozbudowanego przemysłu oraz produkcji czołgów. To właśnie w Niżnym Tagile wyprodukowano tu 35 tys. modeli legendarnego T-34, dzięki któremu Związek Sowiecki zaskoczył wojska Wehrmachtu podczas niemieckiej ofensywy w 1941 roku. Co ciekawe, właśnie tym pojazdem poruszała serialowa ekipa czterech pancernych. 

Od 2014 roku rosyjskie miasto położone w obwodzie swierdłowskim zyskała jeszcze na popularności dzięki organizacji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Historia tej dyscypliny w Niżnym Tagile sięga lat 60' i lat świetności takich skoczków jak Koba Cakadze czy mistrza olimpijskiego z Grenoble Władimira Biełousowa.

W 2009 roku ruszył program modernizacji tamtejszych skoczni, które nie nadawały się do użytkowania. Przebudowa obiektów, a właściwie ich budowa od zera, została zakończona w 2012 roku. Od momentu, gdy do Niżnego Tagiłu zawitał Puchar Świata, Polacy tylko dwa razy stawali na podium i dwukrotnie uczynił to Piotr Żyła, który w 2018 roku zajął drugie i trzecie miejsce. Poza tym naszym skoczkom nie wiodło się tam najlepiej.

Puchar Świata w Niżnym Tagile. Gdzie oglądać? O której zawody? Transmisja

Do Niżnego Tagiłu wybrała się siódemka Polaków, bowiem tylu skoczków nasza reprezentacja może wystawić w kwalifikacjach. Michal Doleżal powołał na te zawody Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę i Stefana Hulę. Niestety dwóm ostatnim nie udało się przebrnąć przez wczorajsze kwalifikacje.

W ten weekend debiut w roli nadawcy Pucharu Świata w skokach narciarskich zadebiutuje TVN. Wszystko przez nie udzielenie sublicencji TVP na pokazywanie zawodów tej rangi, o czym szerzej przeczytacie tutaj. Na TVN-ie dostępne będę wszystkie zawody tego cyklu, za wyjątkiem polskich konkursów w Wiśle i Zakopanem.

Pierwsze zawody nowego sezonu rozpoczną się o godz. 16:00, podobnie jak i konkurs w niedzielę. Zmagania będzie można śledzić na kanałach TVN-u, Eurosportu 1 oraz w serwisach Player.pl i Eurosport Playerze. Studio stacji TVN przed wystartuje za to o godz. 15:35, a Eurosportu o godz. 15:15.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Robert Lewandowski przerwał milczenie po upokorzeniu Bayernu

Czytaj więcej >

Polacy przed ciężkim meczem z Holandią!

Czytaj więcej >

Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1

Czytaj więcej >
Kamil Glik Polska Anglia FIFA

FIFA zdecydowała. Kamil Glik nie zostanie ukarany

Czytaj więcej >