Swiatsportu.pl > Piłka nożna > PZPN przedstawił plan reprezentacji przed Euro 2020. Wiadomo gdzie będzie baza kadry
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:31

PZPN przedstawił plan reprezentacji przed Euro 2020. Wiadomo gdzie będzie baza kadry

Reprezentacja Polski Euro
Beata Zawadzka/East News
  • Reprezentacja Polski w trakcie Euro 2020 będzie stacjonować w Gdańsku

  • Z Trójmiasta Biało-Czerwoni będą latać na każde spotkanie grupowe mistrzostw

  • PZPN potwierdził także kiedy Paulo Sousa ogłosi powołania na turniej

Reprezentacja Polski już za kilka tygodni rozpocznie przygotowania do mistrzostw Europy. Kilka dnie temu PZPN przedstawił ramowy plan przygotowań do turnieju. W piątek podano konkrety.

Największą niewiadomą była baza kadry na czas trwania turnieju. Początkowo miała się ona mieścić w Portmarnock niedaleko Dublina, gdzie Polacy mieli rozegrać dwa mecze grupowe. Trzeci mecz Biało-Czerwoni mieli rozegrać w Bilbao.

Reprezentacja Polski poznała swoją bazę na Euro 2020

Tydzień temu UEFA odebrała tym miastom prawo do organizacji turnieju, a wszystko przez to, że władze nie były w stanie zagwarantować, że na obu stadionach będą mogli zasiąść kibice. Tym samym Polacy mecze ze Słowacją i Szwecją rozegrają w Sankt Petersburgu, a spotkanie z Hiszpanią odbędzie się w Sewilli.

Przez zmianę lokalizacji meczów stało się jasne, że PZPN będzie musiał szukać nowej bazy dla reprezentacji. Media już od kilku dni informowały, że kadra będzie stacjonować w Gdańsku, nie było jednak wiadomo, w którym ośrodku dokładnie.

W piątek PZPN potwierdził, że wybrano ośrodek, który będzie gościł Biało-Czerwonych w trakcie trwania turnieju. - Hotel Marriott Resort & Spa w Sopocie będzie oficjalną bazą reprezentacji Polski w trakcie mistrzostw Europy 2020 - przekazał PZPN w komunikacie.

Kadra Paulo Sousy będzie trenowała na Arenie Gdańsk, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa Lechia Gdańsk. Stadion 26 maja będzie gospodarzem meczu finałowego Ligi Europy. Z hotelu na stadion kadrowicze będą mieli ok. 20 minut jazdy autokarem lub pół godziny jazdy rowerem.

Znamy plany kadry przed mistrzostwami

Z Gdańska Biało-Czerwoni będą także wylatywali na spotkania grupowe do Sankt Petersburga i Sewilli. Droga z hotelu na lotnisko im. Lecha Wałęsy zajmie kadrowiczom pół godziny jazdy autokarem.

Wiadomo także kiedy poznamy pierwsze powołania na turniej. - 17 maja 2021 roku o godzinie 12:00 selekcjoner Paulo Sousa ogłosi szeroką kadrę reprezentacji Polski na zgrupowanie w Opalenicy - poinformował PZPN.

Piłkarze na pierwszym zgrupowaniu w Opalenicy stawią się 24 maja. W Wielkopolsce będą od 8 czerwca. Dzień później zameldują się Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie.

Ostateczną kadrę poznamy 1 czerwca. Wciąż nie wiadomo oficjalnie, ilu zawodników znajdzie się w składzie reprezentacji Polski. Brytyjskie media informowały w tym tygodniu, że UEFA rozważa poszerzenie kadr do 26. graczy. Do tej pory każdy selekcjoner mógł zabrać ze sobą 23. piłkarzy.

Przed turniejem podopieczni trenera Sousy rozegrają jeszcze dwa spotkania towarzyskie. 1 czerwca we Wrocławiu zmierzą się z Rosją, a 8 czerwca w Poznaniu zagrają z Islandią.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: PZPN Euro 2020
Powiązane