Swiatsportu.pl
Kamil Glik Cezary Kulesza PZPN Polska Anglia

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

PZPN zapowiada działanie w sprawie Glika. Będzie oskarżenie dla Anglików?

13 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Kamil Glik od środy zmaga się oskarżeniami angielskiej federacji o rasistowskie zachowanie względem Kyle'a Walkera. Wszystko wskazuje na to, że cała sytuacja znajdzie szczęśliwe zakończenie. Mimo tego, prezes PZPN-u Cezary Kulesza zapowiedział zdecydowane działania. Szef polskiej piłki chce oskarżyć angielskiego piłkarza.

Kamil Glik w ubiegłą środę był jednym z bohaterów meczu Polska - Anglia (1:1), ale dużo więcej o jego występie mówiło się po samym spotkaniu. Angielscy piłkarze oskarżyli polskiego obrońcę o rasistowskie zachowanie względem Kyle'a Walkera.

Do zajścia miało dojść tuż zakończeniu pierwszej połowy. Anglicy oskarżają Polaka, że ten wykonał względem czarnoskórego Anglika rasistowski gest, a FIFA obligatoryjnie wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia całego zajścia.

EN 01492276 0247

Wiadomo już, jaki gest wykonał Kamil Glik w meczu z Anglią

CZYTAJ DALEJ

Kamil Glik: PZPN rozważa oskrażenie Anglików

Od początku Glik i PZPN zaprzeczali tym oskarżeniom, a Związek zaznacza na każdym kroku, że stoi murem za polskim za 33-letnim obrońcą. W poniedziałek pojawiły się informacje, że Anglikom chodziło o gest otwarcia i zamknięcia dłoni, który nie ma nic wspólnego z rasizmem, a oznacza jedynie: "Za dużo gadasz, za dużo narzekasz".

Wszystko więc wskazuje na to, że sprawa Polaka znajdzie szczęśliwe zakończenie. W PZPN-ie liczą, że śledztwo szybko się zakończy, a wtedy to strona polska przejdzie do ofensywy, co zapowiedział już nowy prezes PZPN-u Cezary Kulesza.

Nowy szef polskiej piłki zapowiedział, że chce podjąć konkretne działania. Wobec oczyszczenia Glika z zarzutów nie wyklucza złożenia oskarżeń wobec zawodników, którzy zarzucili Polakowi rasizm.

Cezary Kulesza zapowiada zdecydowane działania

- Czekam na decyzję UEFA, bo moim zdaniem teraz to my powinniśmy oskarżyć piłkarza, który niesłusznie oskarża naszego piłkarza - powiedział Kulesza w rozmowie z dziennikarzem "Cionasport" Łukaszem Cioną.

- Bo to wywołuje tylko niepokój wśród naszych kibiców i to się staje takim tematem europejskim, każdy o tym mówi na dzień dzisiejszy - podkreślił Kulesza, który jeszcze raz zapewnił, że cały Związek stoi murem za Glikiem.

- Ja wierzę w to, że Kamil tego nie zrobił, bo jest zawodnikiem, który nie ma 18 lat. W zespołach, w których grał wcześniej, też byli tacy piłkarze, którzy dzisiaj go oskarżają. Nie było żadnych konfliktów - dodał.

Ewentualne oskarżenia ze strony Polskiej miałyby powędrować w kierunku Harry'ego Maguire'a, który poruszył temat jeszcze na boisku. Angielski obrońca miał zauważyć spięcie między Glikiem i Walkerem i to on zaalarmował sztab sędziowski oraz delegata FIFA o domniemanym rasistowskim geście Polaka.

W 2009 roku Polacy jedyny raz zostali mistrzami Europy w siatkówce. Co pamiętasz z tego turnieju?

Pytanie 1 z 5

Reprezentacja Polski w finale ME zagrała z Francją. Jaki był wynik tego spotkania?

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Wiadomo już, jaki gest wykonał Kamil Glik w meczu z Anglią. Nowe informacje, prawda wyszła na jaw

  • Polacy pobili Rosjan w walce o brąz mistrzostw Europy. Dramatyczna akcja w ostatniej sekundzie (WIDEO)

  • Mrożące krew w żyłach sceny na boisku w Danii. Piłkarz stracił przytomność, natychmiastowa reanimacja