Valencia mecz Żródło: twitter.com/@valenciacf

Rasistowski skandal w La Liga

4 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Valencia w niedzielę przerwała spotkanie ligowe z Cadiz. W 29. minucie spotkana na tle rasowym został znieważony zawodnik Nietoperzy Mouctar Diakhaby. Na znak protestu zawodnicy zeszli do szatni, na które wrócili dopiero po kilkunastu minutach. Sam Diakhaby nie dokończył już meczu.

• Spotkanie La Liga Cadiz - Valencia zakończył się w oparach absurdu
  • Zawodnik nietoperzy Mouctar Diakhaby w trakcie spotkania został znieważony na tle rasowym
  • Piłkarze Valencii zeszli z boiska na znak protestu, ale wrócili na boisko po kilkunastu minutach, ale już bez Diakhaby'ego

Nie tak kibice wyobrażali sobie niedzielne spotkanie La Ligi Cadiz - Valencia. W 29. minucie spotkani doszło do spięcia między piłkarzem gospodarzy Juanem Calą, a Mouctarem Diakhabym, zawodnikiem Nietoperzy.

Zawodnicy wdali się w kłótnię i nie przebierali w słowach. Cala w pewnym momencie miał nazwać swojego rywala "gównianym murzynem". Po tym określeniu Francuz ruszył na hiszpańskiego zawodnika i musieli rozdzielać ich koledzy z drużyny.

Cadiz - Valencia: mecz przerwany przez rasistowski incydent

Na znak protestu piłkarze Valencii opuścili murawę i udali się do szatni. Kilka minut później dołączyli do nich gospodarze. Po kwadransie oba zespoły ponownie pojawiły się na boisku, a mecz został wznowiony od 29. minuty.

Hiszpańskie media ujawniają, że początkowo zawodnicy Nietoperzy nie chcieli kontynuować spotkania, ale sam poszkodowany przekonał ich, aby wyszli i walczyli o trzy punkty. Diakhaby nie wznowił już spotkania, a w jego miejsce wszedł Hugo Guillamon Sanmartin.

Hansi Flick ujwnił plan na powrót Roberta LewandowskiegoHansi Flick ujwnił plan na powrót Roberta LewandowskiegoCzytaj dalej

Tę wersję potwierdziła Valencia w mediach społecznościowych jeszcze w trakcie spotkania. - Zawodnik, który został znieważony na tle rasowym, zażądał, by jego koledzy wrócili na boisko. Wspieramy Cię, Mouctar. Nie dla rasizmu - przekazano.

- Diakhaby jest roztrzęsiony. Dla mnie wygląda na zawodnika, który w tym momencie nie chce kontynuować gry i nie będzie jej kontynuował. Tutaj musiało dojść do jakiegoś incydentu na tle rasistowskim. Piłkarze Valencii opuszczają boisko, to jest sytuacja rodem z Ligi Mistrzów i meczu Paris Saint-Germain z tureckim Basaksehirem - komentował na żywo Dominik Guziak z Eleven Sports.

Skandal w La Liga

Do skandalu doszło przy wyniku 1:1. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze po trafieniu Cali w 14. minucie spotkania. Pięć minut później wyrównał Kevin Gameiro, który płaskim strzałem wykończył szybką akcję Nietoperzy.

Ostatecznie Cadiz pokonał Valencię 2:1. Na dwie minuty przed końcem spotkania decydującego gola strzelił Marcos Mauro, który strzałem głową tuż przy słupku wykończył dośrodkowanie Ivana Alejo.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Cadiz awansował na 13. miejsce w tabeli i jest coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania. Pozycję wyżej znajduje się Valencia. Liderem jest Atletico Madryt, które wyprzedza Real Madryt i FC Barcelonę.