Reprezentacja Polski Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski na 19. miejscu w rankingu FIFA

18 Luty 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Reprezentacja Polski już za kilka tygodni rozpocznie rywalizację w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. Biało-Czerwoni przystąpią do gry o awans na mundial jako jedna z czołowych drużyn narodowych globu. Potwierdza to najnowszy ranking FIFA, w którym Polacy zostali sklasyfikowani na 19. miejscu. Oznacza to, że wyprzedzamy w zestawieniu rywali, z którymi przyjdzie nam walczyć na Euro 2020. Wyżej spośród przeciwników Polaków jest jedynie Hiszpania.

  • FIFA opublikowała najnowszy ranking reprezentacji narodowych
  • Polacy podobnie jak w poprzednim zestawieniu zajmują w nim 19. miejsce
  • Biało-Czerwoni uplasowali się wyżej niż ich rywale ze zbliżających się mistrzostw Europy, a także eliminacji mistrzostw świata
  • Spośród bezpośrednich rywali naszej kadry wyższe miejsca zajęli jedynie Anglicy i Hiszpanie

Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na 19. miejscu w najnowszym rankingu FIFA. Biało-Czerwoni nadal wyprzedzają większość drużyn, z którymi zmierzą się podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Spośród grupowych rywali Polaków jedynie Hiszpania jest notowana wyżej.

Reprezentacja Polski wśród najlepszych drużyn świata

FIFA opublikowała najnowszy ranking drużyn narodowych. Podobnie jak w kilku poprzednich zestawieniach przewodzą w nim Belgowie, którzy wyprzedzają aktualnych mistrzów świata Francuzów, a także Brazylijczyków. ”Canarinhos” od dłuższego czasu okupują najniższy stopień podium.

Bez zmian pozostała także pozycja reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni podobnie jak w poprzednich zestawieniach zajmują 19. miejsce. W dalszym ciągu wyprzedzamy rywali, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć już podczas czerwcowych mistrzostw Europy.

Benjamin Pavard zakażony COVID-19. Nie zagra z Lazio w Lidze MistrzówBenjamin Pavard zakażony COVID-19. Nie zagra z Lazio w Lidze MistrzówCzytaj dalej

Oczywiście spośród naszych grupowych rywali najlepszą pozycję zajmuje Hiszpania, która uplasowała się na pozycji szóstej. Polska wyprzedza natomiast Szwecję i Słowację. Zespoły te są odpowiednio na 20. i 34. miejscu.

Jeśli chodzi o rywali reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata, które rozpoczną się już pod koniec marca, również na tym tle Biało-Czerwoni wypadają dobrze. Jedynie Anglicy zdołali się uplasować w rankingu FIFA wyżej od naszej kadry.

Polska na 19. miejscu w rankingu FIFA

”Synowie Albionu” są w zestawieniu nawet wyżej od Hiszpanów. Anglicy zajęli czwarte miejsce ze stratą niecałych stu punktów do Brazylii. Drużyna Węgrów, z którą zagramy na inaugurację eliminacji mundialu, jest natomiast dopiero na 40. miejscu.

Jeszcze niżej sklasyfikowani zostali pozostali rywale Polaków. Albania okupuje dopiero 66. miejsce, Andora jest na miejscu 151., a San Marino 210.. Sądząc po rankingu FIFA, Biało-Czerwoni będą faworytami zbliżających się spotkań.

Mecze, które Polacy rozegrają za kilka tygodni będą debiutem Paulo Sousy w roli selekcjonera naszej kadry. Portugalczyk zajął miejsce zwolnionego nagle Jerzego Brzęczka. Pod wodzą byłego już selekcjonera nasi piłkarze rozegrali w 2020 roku osiem spotkań.

Ostatnie mecze odbyły się w listopadzie w ramach Ligi Narodów. Zmierzyliśmy się też towarzysko z Ukrainą. Jedynie to spotkanie udało się Polakom wygrać. Mecze z Włochami i Holandią przegraliśmy, a głosy o zwolnieniu Brzęczka się nasiliły. Jego zwolnienie przyszło jednak dopiero w styczniu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł