Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski na 19. miejscu w rankingu FIFA

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Reprezentacja Polski już za kilka tygodni rozpocznie rywalizację w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. Biało-Czerwoni przystąpią do gry o awans na mundial jako jedna z czołowych drużyn narodowych globu. Potwierdza to najnowszy ranking FIFA, w któ

  • FIFA opublikowała najnowszy ranking reprezentacji narodowych

  • Polacy podobnie jak w poprzednim zestawieniu zajmują w nim 19. miejsce

  • Biało-Czerwoni uplasowali się wyżej niż ich rywale ze zbliżających się mistrzostw Europy, a także eliminacji mistrzostw świata

  • Spośród bezpośrednich rywali naszej kadry wyższe miejsca zajęli jedynie Anglicy i Hiszpanie

Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na 19. miejscu w najnowszym rankingu FIFA. Biało-Czerwoni nadal wyprzedzają większość drużyn, z którymi zmierzą się podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Spośród grupowych rywali Polaków jedynie Hiszpania jest notowana wyżej.

Reprezentacja Polski wśród najlepszych drużyn świata

FIFA opublikowała najnowszy ranking drużyn narodowych. Podobnie jak w kilku poprzednich zestawieniach przewodzą w nim Belgowie, którzy wyprzedzają aktualnych mistrzów świata Francuzów, a także Brazylijczyków. ”Canarinhos” od dłuższego czasu okupują najniższy stopień podium.

Bez zmian pozostała także pozycja reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni podobnie jak w poprzednich zestawieniach zajmują 19. miejsce. W dalszym ciągu wyprzedzamy rywali, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć już podczas czerwcowych mistrzostw Europy.

Oczywiście spośród naszych grupowych rywali najlepszą pozycję zajmuje Hiszpania, która uplasowała się na pozycji szóstej. Polska wyprzedza natomiast Szwecję i Słowację. Zespoły te są odpowiednio na 20. i 34. miejscu.

Jeśli chodzi o rywali reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata, które rozpoczną się już pod koniec marca, również na tym tle Biało-Czerwoni wypadają  dobrze. Jedynie Anglicy zdołali się uplasować w rankingu FIFA wyżej od naszej kadry.

Polska na 19. miejscu w rankingu FIFA

”Synowie Albionu” są w zestawieniu nawet wyżej od Hiszpanów. Anglicy zajęli czwarte miejsce ze stratą niecałych stu punktów do Brazylii. Drużyna Węgrów, z którą zagramy na inaugurację eliminacji mundialu, jest natomiast dopiero na 40. miejscu.

Jeszcze niżej sklasyfikowani zostali pozostali rywale Polaków. Albania okupuje dopiero 66. miejsce, Andora jest na miejscu 151., a San Marino 210.. Sądząc po rankingu FIFA, Biało-Czerwoni będą faworytami zbliżających się spotkań.

Mecze, które Polacy rozegrają za kilka tygodni będą debiutem Paulo Sousy w roli selekcjonera naszej kadry. Portugalczyk zajął miejsce zwolnionego nagle Jerzego Brzęczka. Pod wodzą byłego już selekcjonera nasi piłkarze rozegrali w 2020 roku osiem spotkań. 

Ostatnie mecze odbyły się w listopadzie w ramach Ligi Narodów. Zmierzyliśmy się też towarzysko z Ukrainą. Jedynie to spotkanie udało się Polakom wygrać. Mecze z Włochami i Holandią przegraliśmy, a głosy o zwolnieniu Brzęczka się nasiliły. Jego zwolnienie przyszło jednak dopiero w styczniu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zaliczyli kolosalną wpadkę

  • Górnik Zabrze oburzony zachowaniem Rafała Kurzawy

  • Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >