Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Reprezentacja Polski w AMP futbolu przegrała z Hiszpanią i powalczy o brąz na ME
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:48

Reprezentacja Polski w AMP futbolu
TVP Sport/YouTube-screen

Niestety nie udało się. Reprezentacja Polski w AMP futbolu przegrała z Hiszpanią półfinał mistrzostw Europy. Nasz zespół przeważał niemal przez całe spotkanie, ale rywale byli do bólu skuteczni. Ostatecznie Biało-Czerwonym przyjdzie grać o brązowy medal, a ich mecz zaplanowany jest na jutro.

• Polscy AMP futboliści przegrali półfinał mistrzostw Europy w Krakowie

• Nasz zespół uległ Hiszpanii 1:2

• Biało-Czerwoni mają jeszcze szansę na brązowy medal, o który powalczą jutro

Remisowa pierwsza część meczu z dużą przewaga Polaków

Pierwszą groźną akcję reprezentacja Polski miała już w 3. minucie. Kamil Grygier otrzymał podanie na prawe skrzydło i zdecydował się na strzał w okolice bliższego słupka, niestety jego uderzenie zdołał obronić bramkarz reprezentacji Hiszpanii.

Drugą tak dogodną okazję nasi AMP futboliści mieli w 12. minucie. Znakomicie piłkę w środkowej części boiska przechwycił Bartosz Łastowski, którą następnie podholował kilka metrów i zagrał do Grygiera. Ten celnie uderzał na bramkę, ale znów dobrze interweniował Luis Riberio Medina.

Cztery minuty później świetnie z dystansu strzelał Jakub Kożuch, ale tam obrońca rywali był dobrze ustawiony i zdołał wybić futbolówkę, która leciała pod poprzeczkę. Niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się na Biało-Czrwonych.

W 23. minucie nasz zespół stracił piłkę stratę w środowej strefie boiska. Przechwyt zaliczył David Mendes i zagrał do na wolne pole do Frana Castilli, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Miśkiewiczem i nie omieszkał zmarnować tej sytuacji. Jeden błąd i jedna akcja rywali zaważyły na tym, że nasz zespół przegrywał.

Na szczęście Biało-Czerwonym udało się bardzo szybko odpowiedzieć. W ostatniej, czyli 25. minucie pierwszej połowy Polacy mieli rzut wolny. Jego wykonawcą był Łastowski, który uderzył w kierunku dalszego słupka i nie dał szans bramkarzowi rywali. Do przerwy było zatem 1:1, a podopieczni Marka Dragosza zdecydowanie przeważali w tej części spotkania.

Reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią walkę o finał mistrzostw Europy w AMP futbolu

Po powrocie na boisko reprezentacja Polski zaczęła od mocnego akcentu. Już po 30. sekundach od rozpoczęcia drugiej połowy mocny strzał na bramkę rywali oddał Krystian Kapłon, ale piłka poleciała dokładnie w środek, gdzie był dobrze ustawiony Luis Riberio Medina.

Gra w kolejnych minutach była jednak nieco bardziej spokojna, ale inicjatywę po swojej stronie wciąż miała reprezentacja Polski. W 35. minucie strzału z dalszej odległości spróbował Krystian Kapłon, ale piłka przeleciała około metr obok prawego słupka.

Zaledwie minutę później znów reprezentacja Hiszpanii zdobyła gola, choć niewiele na to wskazywało. Rywale mieli rzut wolny, który wykonywał Adrian Castro. Zawodnik zespołu z Półwyspu Iberyjskiego popisał się silnym uderzeniem, wykorzystując dziurę w naszym murze, a Miśkiewicz nie dał tego obronić. Biało-Czerwoni ponownie byli zmuszeni do gonienia wyniku.

Świetną szansę nasza reprezentacja miała na niespełna dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Strzału zza pola karnego znowu próbował Bartosz Łastowski, ale ponownie między słupkami bezbłędnie spisał się Medina.

Polacy do końca spotkania stworzyli jeszcze kilka okazji do wyrównania, ale niestety piłka nie chciała wpaść do bramki. Ostatecznie po zwycięstwie 2:1 to Hiszpanie zagrają w finale, mimo gry w osłabieniu przez ostatnie kilkadziesiąt sekund. Biało-Czerwonym przypadnie gra o brązowy medal, który jest zaplanowany na niedzielę 19 września.

Polska -Hiszpania 1:2

Bramki: 26'Łastowski - 23' Castilla, 36' Castro

Wyjściowe składy:

Reprezentacja Polski: Miśkiewicz, Świercz, Łastowski, Kapłon, Kożuch, Rosiek, Grygiel

Reprezentacja Hiszpanii: Medina, Castro, Mendes, Oualit, Pino, Corondo-Flores, Castilla