Swiatsportu.pl
EN 01480275 1076

JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Robert Lewandowski komplementuje pracę Paulo Sousy

31 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Robert Lewandowski w trakcie wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski został zapytany przez dziennikarzy o pracę selekcjonera Paulo Sousy. Kadra pod wodzą Portugalczyka ma bardzo słaby bilans i wygrała jak dotąd tylko raz. Mimo to kapitan Biało-Czerwonych jest zadowolony ze współpracy z następcą Jerzego Brzęczka.

  • Robert Lewandowski we wtorek odpowiadał na pytania dziennikarzy przed meczami reprezentacji Polski w el. MŚ 2022

  • Kapitan kadry został zapytany m.in. o pracę selekcjonera Paulo Sousy, który musi się mierzyć ze sporą krytyką

  • Lewandowski jest zdania, że kadra poczyniła wyraźny progres od czasu, gdy dowodzi nią właśnie Portugalczyk

Robert Lewandowski został zapytany przez dziennikarzy o dotychczasowe efekty pracy Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Napastnik Bayernu Monachium uważa, że nasza kadra zrobiła wyraźny postęp w istotnych elementach gry, od czasu gry Portugalczyk zastąpił Jerzego Brzęczka. 

łnp

Robert Lewandowski wziął w obronę Wojciecha Szczęsnego

CZYTAJ DALEJ

Robert Lewandowski szczerze ocenił pracę Paulo Sousy

Robert Lewandowski odpowiadał dzisiaj na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej reprezentacji Polski. Kapitan naszej kadry poruszył m.in. temat słabszej dyspozycji Wojciecha Szczęsnego (więcej TUTAJ). Nie uniknął także pytań o pracę selekcjonera Paulo Sousy.

Biało-Czerwoni pod wodzą 51-latka na razie mocno rozczarowują. Wygrali tylko jeden z ośmiu meczów. N Euro 2020 stracili aż sześć bramek, wywalczyli zaledwie jeden punkt i odpadli już po fazie grupowej.

Pojawiło się mnóstwo spekulacji mówiących o tym, że Paulo Sousa może stracić pracę już w najbliższych tygodniach. Robert Lewandowski jednak wypowiada się na temat selekcjonera wyłącznie pozytywnie. Jego zdaniem kadra prowadzona przez Portugalczyka zmierza w dobrym kierunku. 

- Nie myślimy o spekulacjach na temat trenera. Razem idziemy w jednym kierunku. Wierzę w tę drużynę i sztab szkoleniowy. Brakuje jednego momentu, w którym wszystko "zatrybi". Chcemy grać, trenować i wygrywać z trenerem Sousą - powiedział Lewandowski podczas spotkania z dziennikarzami.

Lewandowski chwali Paulo Sousę

Kapitan naszej kadry wskazał także, w jakich konkretnych elementach Paulo Sousa poprawił znacznie grę reprezentacji Polski. Lewandowski uważa, że widać wyraźny progres od czasu, gdy to portugalski szkoleniowiec prowadzi nasz zespół. 

- Poprawiliśmy poruszanie się bez piłki. Stwarzamy też dużo sytuacji, strzelamy gole. Czuć pomysł i to, w jakim kierunku chcemy iść. Wierzę, że rozwijamy się jako drużyna i każdy z zawodników osobno również - dodał. 

Zdaniem Lewandowskiego właśnie ten element może być kluczowy podczas najbliższego meczu reprezentacji Polski. Rywalami Biało-Czerwonych już w czwartek będą Albańczycy.

- Musimy być cierpliwi, Grać szybko piłką. Miejsca na boisku w ofensywie nie będziemy mieli zbyt dużo. Trzeba szukać szans, wolnego miejsca. Wszystko zależy od ruchu bez piłki i szukania wolnych przestrzeni - podsumował “Lewy”.

Źródło: Łączy nas piłka, meczyki.pl

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: