Swiatsportu.pl
Robert Lewandowski i Gerd Muller

kolbert-press/Ulrich Gamel via www.imago-images.de/Imago Sport a, SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East New

Robert Lewandowski pożegnał Gerda Mullera: Mistrzu, zawsze będziesz dla mnie niezwykłą inspiracją

16 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Robert Lewandowski wczoraj pożegnał na swoich mediach społecznościowych Gerda Mullera. Polak skierował jeszcze piękne słowa do zmarłej legendy futbolu na łamach niemieckiego dziennika "Bild". Nasz napastnik powiedział, że "Der Bomber" zawsze będzie dla niego "niezwykłą inspiracją".

  • Robert Lewandowski pożegnał Gerda Mullera na łamach "Bilda"

  • Napastnik Bayernu Monachium wspominał, że Niemiec jest "wzorem do naśladowania"

  • "Der Bombera" pożegnały także największe gwiazdy "Die Roten", a także sam Pele

Wczoraj niemiecki futbol pogrążył się w żałobie. Nad ranem zmarł legendarny Gerd Muller, który odszedł po długiej i ciężkiej chorobie (więcej tutaj). Napastnik na zawsze pozostanie jednym z największych piłkarzy w historii Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec.

"Der Bombera" na łamach "Bilda" pożegnał Robert Lewandowskie. Ostatnie słowa do Mullera skierowały także byłe i obecne gwiazdy Bayernu, a także może największy piłkarz w dziejach, czyli Pele.

Przedstawiciele norweskiego klubu

Norwescy piłkarze urządzili orgię na stadionie. Wszystko nagrały kamery

CZYTAJ DALEJ

Robert Lewandowski pożegnał Gerda Mullera

W minionym sezonie wszyscy ekscytowaliśmy się pogonią Roberta Lewandowskiego za rekordem Gerda Mullera. Polakowi udała się ta sztuka, a wówczas nasz napastnik pokazał piękną postawą, oddając hołd "Der Bomberowi" (więcej tutaj).

Wyjątkowych słów od naszego napastnika nie zabrakło także po śmierci piłkarza, który był legendą swoich czasów.

- Mistrzu, zawsze będziesz dla mnie niezwykłą inspiracją. Twoje legendarne osiągnięcia zawsze będą wyzwaniem dla piłkarzy. Dziękujemy, że jesteś dla nas sportowym wzorem do naśladowania - powiedział "Lewy" w wywiadzie dla "Bilda".

Największe gwiazdy futbolu i sam Pele pożegnały Niemca

Media społecznościowe piłkarzy wypełniły się pożegnaniami dla Gera Mullera. Wszędzie można było przeczytać o tym, jak wielką postacią był "Der Bomber".

- Drogi Gerdzie, to był dla mnie zaszczyt poznać Cię osobiście. Kiedy byłeś trenerem napastników, wiele się od Ciebie nauczyłem w młodości. Oprócz moich osobistych spotkań z tobą twoje osiągnięcia dla naszego FC Bayern i zespołu DFB nie mogą być wystarczająco wysoko ocenione. Bez Twoich celów nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy teraz. Dziękuję za wszystko i na koniec najważniejsza wiadomość: Byłeś rewelacyjnie dobrą osobą! - napisał na swoim Instagramie Thomas Muller.- Odeszła legenda piłki nożnej - napisał krótko Leo Messi.

- Dzisiaj jest smutny dzień dla wszystkich, którzy kochają ten sport. Kiedy odchodzi gwiazda tak błyskotliwa jak Gerd, nie można nie złamać serca. Jest niezaprzeczalnym idolem dla każdego, kto kocha piłkę nożną. Müller był liderem, który wyniósł niemiecki futbol na wyższy poziom. Był jednym z najlepszych napastników, jakich kiedykolwiek widziałem podczas gry i wspaniałą osobą. Jego imię zostanie zapamiętane na zawsze. Przekazuję tutaj całą moją miłość i mam nadzieję, że Bóg pocieszy serca waszej rodziny i przyjaciół - przekazał na Instagramie Pele.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: