Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski ustrzelił hattricka w meczu z Herthą i wyrównał rekord
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:46

Robert Lewandowski ustrzelił hattricka w meczu z Herthą i wyrównał rekord

Robert Lewandowski w meczu z Herthą Berlin

Robert Lewandowski ustrzelił dziś hattricka w meczu trzeciej kolejki Bundesligi z Herthą Berlin. Tym samym Polak wyrównał niesamowity rekord Gerda Mullera. Bayern Monachium ostatecznie wygrał to spotkanie aż 5:0. Na boisku zabrakło rzecz jasna kontuzjowanego Krzysztofa Piątka.

• Bayern Monachium wygrał z Herthą Berlin 5:0

• Hattricka w tym spotkaniu ustrzelił Robert Lewandowski

• Polak wyrównał rekord Gerda Mullera związany z kolejnymi meczami dla Bayernu zakończonych przynajmniej z jedną bramką

Szybkie otwarcie meczu przez Bayern Monachium

Niespodziewanie, jako pierwsi w tym meczu zaatakowali goście. Już w 2. minucie Davie Selke próbował strzału z dystansu w sytuacji sam na sam z Neuerem, ale jego próba przelobowania Niemca zakończyła się tym, że piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Zaledwie cztery minuty później Bayern Monachium już cieszył się z gola, a udział przy nim miał Robert Lewandowski. Gospodarze przeprowadzili piękną akcję. Alphonso Davies dogrywał w prawą część pola karnego, a tam nasz napastnik dostrzegł kątem oka nadbiegającego Thomasa Mullera, sprytnie przypuścił mu piłkę i Niemiec nie miał już problemów, aby bez przyjęcia trafić do siatki.

W 18. minucie Lewandowski mógł już wpisać się na listę strzelców. Kapitan reprezentacji Polski minął już bramkarza rywali, ale wypuścił sobie piłkę zbyt daleko i musiał obejść się smakiem.

Co się odwlekło, to nie uciekło. W 34. minucie "Lewy" już cieszył się z gola, o którego nie było łatwo. Polak otrzymał dośrodkowanie z prawej strony i mocno uderzył głową, ale jego strzał wylądował na poprzeczce. Futbolówka wróciła jednak na jego głowę i tym razem piłkarz skierował już ją do siatki. Początkowo nie było pewne, czy trafienie zostanie uznane, gdyż sędzia sprawdzał tę sytuację na VAR-ze ze względu na potencjalnego spalonego we wcześniejszej fazie akcji, ale wszystko zostało wykonanie prawidłowo.

Lewandowski już cztery minuty później był blisko asysty, ale jego świetne dogranie do Sergy'ego Gnabry'ego uprzedził w ostatniej chwili obrońca gości. Do przerwy Bayern prowadził z Herthą Berlin 2:0.

Robert Lewandowski z hattrickiem i wyrównaniem rekordu

Zaledwie pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Bayern Monachium prowadził już 3:0. Gracze Herthy Berlin zanotowali niepotrzebną stratę przed własnym polem karnym. Piłkę przechwycił Thomas Muller i dograł ją do Jamala Musiali. Ten w samej "szesnastce" minął rywala i uderzył w kierunku dalszego słupka, nie dając szans Alexanderowi Schwolowowi.

W 70. minucie dublet ustrzelił Robert Lewandowski. Bawarczycy znów przeprowadzili widowiskową akcję, ale tym razem Polak zwieńczył ją sam. Leroy Sane wymienił piłkę z Muellerem, wbiegł w pole karne i dograł na piąty metr do Polaka, a ten wślizgiem strzelił swojego drugie gola w tym spotkaniu.

Dokładnie 14 minut później kapitan reprezentacji Polski miał już hattricka! Gospodarze mieli rzut rożny, który egzekwował Joshua Kimmich. Niemiec dośrodkował w pole karne, piłka trafiła do Tanguy'ego Nianzu, a ten dograł do "Lewego". Naszemu napastnikowi zostało już tylko dostawić nogę.

Wynik nie uległ już zmianie i Bayern wygrał 5:0, a Robert Lewandowski w tym spotkaniu wyrównał kolejny wyjątkowy rekord Gerda Mullera. Niemiec zdobył przynajmniej jedną bramkę w 16. kolejnych meczach w sezonie 1969/1970. Zdobywając dziś trzy bramki Lewandowski, także zaliczył serię 16. spotkań z rzędu dla Bayernu z przynajmniej jednym trafieniem dla Bayernu.

Bayern Monachium - Hertha Berlin 5:0

Bramki: Thomas Muller (6'), Robert Lewandowski (35', 70', 84'), Jamal Musiala (49')

Składy:

Bayern Monachium: Neuer - Stanišić (81' Sarr), Upamecano (46' Nianzou), Süle, Alphonso Davies - Muller (81' Choupo-Moting), Kimmich, Musiala (61' Sane), Goretzka, Gnabry (67' Coman) - Lewandowski Hertha Berlin: Schwolow - Zeefuik (61' Richter), Boyata, Stark, Mittelstaedt - Lukebakio (61' Belfodil), Serdar (78' Darida), Jovetić (20' Dilrosun), Ascacíbar, Tousart, Selke (60' Klunter)