Swiatsportu.pl
Polscy siatkarze Tokio 2020

YURI CORTEZ/AFP/East News

Sensacyjny lider polskiej grupy na igrzyskach w Tokio. Awans Polaków

26 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Polscy siatkarze w poniedziałek po bardzo dobrym spotkaniu wygrali z Włochami 3:0 w meczu drugiej kolejki turnieju olimpijskiego. Biało-Czerowni zrehabilitowali się za porażkę w pierwszym meczu z Iranem. Nasi siatkarze po dwóch meczach zajmują trzecie miejsce w grupie, a pozycję lidera sensacyjnie zajmują Japończycy.

  • Polscy siatkarze w poniedziałek wygrali z Włochami 3:0 i zdobyli pierwsze punkty w turnieju olimpijskim

  • Biało-Czerwoni awansowali na trzecie miejsce w grupie

  • Sensacyjnie liderem grupy jest Japonia, która była wskazywana jako jeden z najsłabszych zespołów

Polscy siatkarze od falstartu rozpoczęli udział w turnieju olimpijskim w Tokio. Biało-Czerwoni wskazywani jako jeden z największych faworytów do złota prezgrali z Iranem po słabym, ale zaciętym meczu 2:3.

Nasi siatkarze okazję na rehabilitację mieli dopiero w poniedziałek. Naprzeciwko Biało-Czerwonych stanęli inni faworyci, wicemistrzowie olimpijscy Włosi, którzy w pierwszym meczu pokonali Kanadę 3:2.

CHRISTOF STACHEAFPEast News (2)

Dramat polskiej mistrzyni olimpijskiej. Straciła niemal wszystko, “chyba nikt nie może mi pomóc”

CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze w dobrej sytuacji na igrzyskach w Tokio

Urzędujący mistrzowie świata pokazali, że porażka z Iranem była tylko wypadkiem przy pracy. Nasi siatkarze, choć nie są jeszcze w najlepszej formie, to pokazali swoją i tak imponującą siłę i gładko wygrali 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu Biało-Czerwoni mają 4 punkty i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Na sześć zespołów w zestawieniu po fazie grupowej z turniejem pożegnają się dwa. Pierwsza czwórka ma miejsce w ćwierćfinale.

Niespodziewanie na pierwszym miejscu po dwóch kolejkach znajdują się Japończycy. Jeszcze przed turniejem gospodarze, obok Wenezueli byli wskazywani jako murowani kandydaci do odpadnięcia z turnieju już po fazie grupowej.

Tymczasem zawodnicy trenera Philippe'a Blaina wygrali na otwarcie turnieju z Wenezuelą, a w poniedziałek pokonali 3:1 niesioną dobrym występem przeciwko Włochom Kanadę. Japończycy przynajmniej do środy pozostaną na fotelu lidera grupy A.

Sensacyjny lider "polskiej" grupy

Tuż za nimi są także niepokonani na razie Irańczycy. Pogromcy Polaków, w poniedziałek bez żadnego problemu pokonali Wenezuelę. Miejsce w czwórce uzupełniają Włosi, a poza turniejem na razie są Kanadyjczycy oraz Wenezuelczycy.

Polacy będą mieli okazję do poprawienia swojej sytuacji w grupie już w środę. Biało-Czerwoni zmierzą się z Wenezuelą, która na tym turnieju nie wygrała jeszcze meczu. Mecz planowo ma się rozpocząć o godzinie 9:25 czasu polskiego.

Blisko sensacji było w grupie B. W ostatnim meczu dnia Argentyńczycy prowadzili już 2:1 z Brazylią, a w czwartym secie wygrywali już 17:11. Canarinhos byli jeszcze w stanie odwrócić losy rywalizacji i po tie-breaku wygrali 3:2.

W pozostałych meczach Przedstawiciele Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego wygrali 3:1 z Amerykanami, Francja pokonała Tunezję 3:0. Liderem jest Rosyjski Komitet Olimpijski, za nimi są Brazylijczycy i Amerykanie, a o czwarte miejsce walczą Francja, Argentyna i Tunezja.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: