Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Sensacyjny powrót Franciszka Smudy na ławkę trenerską
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Sensacyjny powrót Franciszka Smudy na ławkę trenerską

MACIEJ GILLERTEast News
MACIEJ GILLERT/East News

Franciszek Smuda wraca do pracy trenerskiej po dwóch latach przerwy. Były selekcjoner reprezentacji Polski zostanie nowym opiekunem piłkarzy Wieczystej Kraków. Smuda zastąpi na stanowisku zwolnionego w środę Przemysława Cecherza. W klubie z okręgówki będzie znów pracował m.in. ze Sławomirem Peszko.

  • Wieczysta Kraków w środę niespodziewanie zwolniła z posady trenera Przemysława Cecherza

  • Słynny klub z krakowskiej okręgówki w czwartek ogłosił nazwisko jego następcy

  • Nowym trenerem piłkarzy Wieczystej zostanie Franciszek Smuda

  • Były selekcjoner reprezentacji Polski wraca do pracy po dwóch latach przerwy

Franciszek Smuda będzie nowym trenerem piłkarzy Wieczystej Kraków. Jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii Polski przejmie prowadzenie drużyny od 1 lipca. Na stanowisku zastąpi zwolnionego w środę Przemysława Cecherza.

Franciszek Smuda nowym trenerem Wieczystej Kraków

W środę piłkarskie środowisko w Polsce przeżyło kolejne zaskoczenie za sprawą Wieczystej Kraków. Słynny klub z krakowskiej klasy okręgowej nagle zwolnił trenera Przemysława Cecherza. Informacja ta zaskoczyła wszystkich, bowiem drużyna nie miała sobie równych pod jego wodzą.

Wieczysta wygrała wszystkie spotkania obecnego sezonu i nie doznała goryczy porażki, czy choćby remisu. Na dodatek awansowała do finału Okręgowego Pucharu Polski. Nie podano powodu, dla którego Cecherz odchodzi z klubu.

- Informujemy, że w dniu dzisiejszym pracę w naszym Klubie kończy trener Przemysław Cecherz. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy sukcesów na dalszej drodze zawodowej - napisano w oficjalnym oświadczeniu Wieczystej Kraków. 

W czwartek poznaliśmy natomiast nazwisko nowego trenera Wieczystej. Podobnie jak w przypadku piłkarzy, klub sięgnął po wielkie na polskim rynku nazwisko. Prowadzenie drużyny przejmie Franciszek Smuda! 

Smuda wraca na ławkę trenerską po dwóch latach

Były trener reprezentacji Polski tym samym wróci do pracy po dwóch latach. Ostatnim klubem, który prowadził, był Górnik Łęczna. Smuda przejmie obowiązki trenera od 1 lipca. Do tego czasu drużynę będzie prowadził dotychczasowy asystent Przemysława Cecherza Rafał Jędrszczyk. 

- W czwartek rano otrzymałem propozycję przejęcia Wieczystej. Znam Wojtka (Kwietnia - przyp. red.) od dłuższego czasu i jeśli trzeba, to mu pomogę. Że to "okręgówka"? Klub działa w pełni profesjonalnie. To może być fajna przygoda - powiedział Franciszek Smuda w rozmowie z WP SportoweFakty. 

Zatrudnieniem Smudy właściciel Wieczystej Kraków, biznesmen Wojciech Kwiecień potwierdził, że ma bardzo duże ambicje względem swojego klubu. Zespół ma szybko awansować na szczebel centralny i stać się nawet trzecią piłkarską siłą Krakowa po Wiśle i Cracovii.

W drużynie Wieczystej Kraków występują byli reprezentanci Polski i zawodnicy klubów Ekstraklasy. W kadrze zespołu są m.in. Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Michał Miśkiewicz, Dariusz Gawęcki i Piotr Madejski. Ostatnio informowaliśmy, że klub próbował też zakontraktować legendarnego Wesleya Sneijdera, a także myśli o współpracy z Lukasem Podolskim (więcej TUTAJ),

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane