Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Siedmiu piłkarzy i kilku członków sztabu odejdzie z Rakowa. Wielkie zmiany u wicemistrzów Polski
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:37

Siedmiu piłkarzy i kilku członków sztabu odejdzie z Rakowa. Wielkie zmiany u wicemistrzów Polski

Raków Częstochowa
Beata Zawadzka/East News

Raków Częstochowa czekają wielkie zmiany. Składu, który zdobył wicemistrzostwo Polski i wygrał Puchar Polski, nie uda się utrzymać. To już przesądzone. Od kilku miesięcy wiadomo o przejściu Kamila Piątkowskiego do RB Salzburg, ale poza nim odejdzie jeszcze sześciu piłkarzy i trzech pracowników sztabu szkoleniowego.

  • Raków Częstochowa pożegna aż siedmiu piłkarzy

  • W tym gronie jest kilku ważnych graczy, takich jak: Piątkowski, Jach, Holec czy Schwarz

  • Ponadto z klubem rozstaje się trzech współpracowników Marka Papszuna

Raków Częstochowa zaliczył kapitalny sezon. Klub na stulecie swojego istnienia po raz pierwszy w historii stanął na ligowym podium, zdobywając wicemistrzostwo Polski, a także wywalczył swój pierwszy Puchar Polski.

Po tak spektakularnych wynikach w ekipie "Medalików" dojedzie niestety do rewolucji, co w przypadku klubów PKO BP Ekstraklasy nie kończy się zazwyczaj najlepiej. Klub będzie walczył o grę w Lidze Konferencji UEFA, a tak poważne zmiany kadrową mogą być dużym utrudnieniem.

Najważniejszy gracz ostatnich kilkunastu lat opuszcza Raków Częstochowa

Drużynę Rakowa Częstochowa opuści prawdziwa ikona tego klubu, czyli pochodzący z Częstochowy Piotr Malinowski. Pomocnik jest wychowankiem "Medalików", w których barwach debiutował w seniorskiej piłce. Zawodnik miał ośmioletnią przerwą od gry pod Jasną Górą.

W 2007 roku został kupiony przez Górnik Zabrze, gdzie miał okazję na debiut w Ekstraklasie. Po dwuletniej przygodzie w drużynie "Górników" Malinowski przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała, a w 2015 roku powrócił do swojego macierzystego zespołu.

37-letni skrzydłowy zagrał łącznie w 173 meczach w barwach Rakowa i stał się bardzo ważną postacią w historii tego klubu. Jego o odejście dla kibiców jest z pewnością dużym przeżyciem.

Od kilku miesięcy wiadomo było również, że występy w Częstochowie zakończy także Kamil Piątkowski. Obrońca już zimą został zakupiony przez austriacki RB Salzburg za kwotę 5 milionów euro. Dla 20-letniego stopera powołanego przez Paulo Sousą na Euro 2020 jest to początek, miejmy nadzieję owocnej przygody z futbolem na europejskim poziomie.

Holec, Jach, Schwarz i jeszcze dwóch piłkarzy oraz trzech członków sztabu żegna się z klubem

Poza wspomnianymi wcześniej Malinowskim i Piątkowskim, z klubu odejdą również inne ważne postacie. Po trzech latach przygody w barwach Rakowa Częstochowa, Peter Schwarz opuszcza drużynę. Pomocnik zwłaszcza w poprzednim sezonie PKO BP Ekstraklasy był bardzo ważnym ogniwem zespołu, bowiem strzelił 8 bramek i zaliczył 7 asyst. W tym było nieco gorzej, gdyż skończyło się na 4 golach i 2 ostatnich podaniach, ale nadal dla Marka Papszuna był to bardzo potrzeby zawodnik.

Wraz z zakończeniem sezonu zakończyły się także wypożyczenia Jarosława Jacha z Crystal Palace oraz bramkarza Dominika Holca ze Sparty Praga. Obaj dołączyli do szeregów Rakowa w przerwie zimowej. Drugi z wymienionych zaliczył serię 561 minut z czystym kontem, a w sumie zanotował 8 spotkań "na zero" z tyłu i znacząco przyczynił się do zdobycia srebrnego medalu mistrzostw Polski.

Dodatkowo z ekipą "Medalików" żegna się również drugi bramkarz Branislav Pindroch. Pod Jasną Górą nie będzie także występował już Miłosz Szczepański, który miniony sezon stracił z powodu kontuzji.

Zmiany nie ominą też sztabu szkoleniowego. Pracę w Rakowie kończą trenerzy Maciej Sikorski, Wojciech Makowski i Norbert Onuoha. Pierwszy z nich był trenerem bramkarzy przez ponad pięć lat. Trudno powiedzieć, czy tak poważna rewolucja jest dobra przed zbliżającą się przygodą w europejskich pucharach i generalnie przed kolejnym sezonem. Miejmy nadzieję, że nie odbije się to w dużym stopniu na wynikach częstochowskiego klubu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane