Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Skandal po meczu Polaków z Rosjanami. Kibic nagle wdarł się na murawę (WIDEO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Skandal po meczu Polaków z Rosjanami. Kibic nagle wdarł się na murawę (WIDEO)

yt tvp sport
screen - youtube.com/TVP Sport

Reprezentacja Polski we wtorek zremisowała z Rosją w meczu towarzyskim 1:1. Po końcowym gwizdku sędziego doszło do skandalicznego wręcz wydarzenia z udziałem kibica. Nieodpowiedzialny fan “Biało-Czerwonych” wdarł się na murawę i podbiegł do Jakuba Świerczoka. W dobie pandemii koronawirusa naraził on naszego piłkarza, jak i resztę jego kolegów.

  • Reprezentacja Polski zremisowała we wtorek w towarzyskim meczu z Rosją 1:1

  • Po zakończeniu spotkania doszło do skandalicznego incydentu z udziałem kibica

  • Fan “Biało-Czerwonych” wdarł się na boisko i podbiegł w kierunku Jakuba Świerczoka

  • Ochrona nie zareagowała, co w dobie pandemii mogło mieć fatalne konsekwencje dla piłkarzy

Reprezentacja Polski zremisowała z Rosją 1:1 w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Po zakończeniu spotkania doszło do skandalicznej sytuacji. Na murawę wdarł się jeden z kibiców i o dziwo wcale nie był zatrzymywany przez ochronę!

Reprezentacja Polski remisuje z Rosją 1:1. Skandal po meczu

We wtorkowy wieczór reprezentacja Polski odbyła pierwszy sprawdzian przed Euro 2020. Polscy piłkarze zmierzyli się na stadionie we Wrocławiu w towarzyskim meczu z Rosją. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 (więcej TUTAJ).

Jedynego gola dla “Biało-Czerwonych” zdobył już w czwartej minucie spotkania Jakub Świerczok. Napastnik Piasta Gliwice wykorzystał doskonałe podanie Przemysława Frankowskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rosjan, posłał piłkę do bramki. Dla Świerczoka był to debiutancki gol w narodowych barwach.

Po spotkaniu zawodnik stał się poniekąd bohaterem skandalicznej sytuacji. Po ostatnim gwizdku sędziego na murawę wdarł się jeden z kibiców reprezentacji Polski. Mężczyzna ominął ochronę i barierki, a następnie ruszył w kierunku Jakuba Świerczoka.

Kibic podbiegł do napastnika reprezentacji Polski, po czym przybił z nim piątkę, wyściskał go i chwilę porozmawiał. Na nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać, że nikt nie próbował zatrzymać nieodpowiedzialnego kibica! Ochorna nawet nie zareagowała!

Na tym nie koniec. Po zakończeniu “spotkania” z Jakubem Świerczokiem mężczyzna jak gdyby nigdy nic wbiegł z powrotem na trybunę. Widać nawet wyraźnie, jak jeden ze stewardów przepuszcza go przez bramkę na schody prowadzące w górę trybuny! To skandal, zwłaszcza w trakcie pandemii koronawirusa.

Kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie kibica. Mógł narazić piłkarzy

Nieodpowiedzialny kibic mógł narazić piłkarzy polskiej kadry na przymusową kwarantannę tuż przed startem Euro 2020. Bardzo możliwe, że Jakub Świerczok będzie musiał przejść dodatkowy test, lub też nawet zostanie odizolowany od reszty reprezentacji. Podobna sytuacja miała miejsce niedawno w Ekstraklasie.

Po zakończeniu meczu Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok jeden z fanów przedarł się do Jakuba Błaszczykowskiego. Piłkarz musiał następnie trafić na kwarantannę, a niesforny sympatyk zapłacił grzywnę i otrzymał zakaz stadionowy. W przypadku kibica kadry również zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Na szczęście nasi reprezentanci w ostatnich dniach przeszli szczepienia przeciw COVID-19, więc szansa, że Jakub Świerczok zaraził się od kibica, jest niewielka. Nie da się jednak inaczej skwitować całej sytuacji, niż mianem skandalu. Zwłaszcza patrząc na zupełny brak reakcji ochrony i służb porządkowych. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane