Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Skandal w Premier League. Zawodnik Evertonu zatrzymany pod zarzutem pedofilii
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:59

Skandal w Premier League. Zawodnik Evertonu zatrzymany pod zarzutem pedofilii

Projekt bez tytułu (67)
facebook.com/Everton

Everton na kilkanaście dni przed startem Premier League jest wstrząśnięty skandalem pedofilskim. Klub we wtorek potwierdził, że jeden z piłkarzy zespołu został zatrzymany przez policję w sprawie przestępstw seksualnych, których miał się dopuszczać na dzieciach. Zawodnik został już przesłuchany i po wpłaceniu kaucji wyszedł na wolność.

  • Everton oficjalnie potwierdził, że zawiesił jednego ze swoich piłkarzy

  • Gracz angielskiego klubu został zatrzymany i przesłuchany w sprawie przestępstw seksualnych na dzieciach

  • Zawodnik został zatrzymany po nalocie policji, ale wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji

Everton w szoku na kilkanaście dni przed startem nowego sezonu. We wtorek angielskie media poinformowały, że zawodnik angielskiego klubu został zatrzymany przez policję jako podejrzany w sprawie przestępstw seksualnych dokonywanych na dzieciach.

Sprawę potwierdziła także policja z hrabstwa Greater Manchester. Służby poinformowały, że 16 lipca przeprowadzono nalot na dom zawodnika. Piłkarza aresztowano, a do tego zabezpieczono dowody w sprawie.

Everton zawiesił piłkarza podejrzanego o przestępstwa seksualne na dzieciach

Policja informuje, że zawodnik został przetransportowany na komisariat, gdzie został przesłuchany. Śledztwo prowadzi zespół ds. poważnych incydentów policji Greater Manchester. Po przesłuchaniu gracz wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji.

Klub potwierdził medialne doniesienia w krótkim oświadczeniu. Jednocześnie władze "The Toffees" poinformowały, że zawodnik został już zawieszony, a klub będzie wspierał śledczych w wyjaśnieniu sprawy.

- Everton może potwierdzić, że zawiesił gracza z pierwszej drużyny w oczekiwaniu na dochodzenie policyjne. Klub będzie nadal wspierał władze w śledztwie i ponadto nie będzie w tej chwili składał żadnych dalszych oświadczeń - napisano w krótkim oświadczeniu.

Everton wstrząśnięty zatrzymaniem piłkarza

Anonimowe źródło podało, że cała sytuacja wstrząsnęła szatnią Evertonu i wszyscy w klubie mają nadzieję, że zarzuty okażą się nieprawdziwe. - Wszelkie sugestie dotyczące zarzutów o przestępstwa z udziałem dziecka są słusznie traktowane poważnie od momentu ich wystąpienia - przekazało anonimowe źródło "The Mirror".

Ze względów prawnych nie podano do wiadomości informacji, o którego piłkarza Evertonu chodzi. "The Mirror" przekazał informacje, że piłkarz ma 31. lat, jest reprezentantem swojego kraju i w przeszłości był bohaterem wielkich transferów.

- Teraz trzeba poczekać, dokąd śledztwo nas doprowadzi - kończy informator "The Mirror". Dziennik informuje, że agent piłkarza na razie odmawia udzielenia komentarzu w całej sprawie.

Kolejny sezon Premier League wystartuje 14 sierpnia. Everton przystępuje do niego z Rafą Benitezem na ławce trenerskiej. Hiszpan zastąpił na stanowisku Carlo Ancelottiego, który ponownie objął Real Madryt.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane