Swiatsportu.pl
Adam Niżnik

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Poważny upadek polskiego skoczka. Mocno ucierpiał, ze skoczni zabrała go karetka

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Skoki narciarskie to niebezpieczny sport i nie bez powodu przez niektórych zaliczany jest do grona sportów ekstremalnych, lub przynajmniej do sportów wysokiego ryzyka. Niestety w ostatnim czasie przekonał się o tym jedne z naszych skoczków. Adam Niżnik za

  • Adam Niżnik zaliczył bardzo groźny upadek na Wielkiej Krokwi w Zakopanem

  • W jego wyniku ucierpiały prawa ręka i noga 18-latka

  • Ze skoczni młodego zawodnika zabrała karetka i oznacza to dla niego koniec sezonu

Skoki narciarskie potrafią niekiedy pokazać swoje mroczne oblicze. Doskonale pamiętamy, jak w tym sezonie Kinga Rajda podczas mistrzostw Polski w Wiśle zanotowała bardzo poważny upadek, lub mniej groźne incydenty z udziałem Markusa Eisenbichlera oraz Ryoyu Kobayashiego podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie.

Tyle szczęścia, co Ci dwaj ostatni, nie miał Adam Niżnik, który zaliczył upadek na Wielkiej Krokwi. Zawodnika ze skoczni zabrała karetka i zdarzenie wyglądało poważnie. 18-latek odniósł pewne obrażenia, które nie są zbyt poważne, ale wykluczają go z dalszych startów do końca sezonu.

Skoki narciarskie: poważny upadek Adama Niżnika

Zaledwie 18-letni skoczek znalazł się w kadrze na zawody Puchary Kontynentalnego, które w miniony weekend zostały rozegrane na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Niestety Adam Niżnik z udziału w tych konkursach wykluczył się sam, przez swój groźnie wyglądający upadek.

- Wyglądało to bardzo poważnie, upadek podobny do Kingi Rajdy podczas mistrzostw Polski w Wiśle. Adama zabrała karetka, ponieważ nie był w stanie ustać na nogach. Był bardzo poobijany – skomentował zdarzenie Krzysztof Biegun, jeden z trenerów kadry młodzieżowej mężczyzn, cytowany przez portal skijumping.pl.

Konieczna była pomoc medyczna. Zawodnika ze skoczni do szpitala zabrała karetka. Na szczęście okazało się, że strach ma wielkie oczy, ponieważ obrażenia nie były tak poważne, na jakie wskazywał upadek.

- Ucierpiała prawa ręka i noga. Na początku, kiedy transportowano mnie karetką, mówiono o możliwości złamania ręki z przemieszczeniem. Prześwietlenie to wykluczyło, skończyło się na krwiaku – przekazał poszkodowany skoczek narciarski.

Koniec sezonu dla polskiego skoczka. Może już myśleć o kolejnym roku

To zdarzenie było równoznaczne z tym, że Adam Niżnik nie pojawi się już na skoczni do końca sezonu. Młody zawodnik po okresie rehabilitacji, która go czeka, będzie mógł myśleć i przygotowywać się na kolejny rok zmagań. W jego trakcie 18-latka czekają ostatnie mistrzostwa świata juniorów, które zorganizuje Zakopane. Dobry występ byłby dla skoczka piękną klamrą zamykającą jego juniorski etap kariery.

Skoki narciarskim poziomie wciąż mają przerwę. Zawodnicy, włącznie z reprezentantami Polski (ze składem naszej kadry możecie zapoznać się tutaj), czekają na weekend wieńczący tegoroczny sezon Pucharu Świata. Ostatnie konkursy zorganizuje słoweńska Planica.

Zmagania zaplanowano od 25 do 28 marca. Skoczkowie będą rywalizowali w jednym konkursie drużynowym oraz trzech indywidualnych. Warto podkreślić, że do zdobycia będzie Mała Kryształowa Kula za klasyfikację lotów narciarskich. Sprawa jest zdecydowanie otwarta, ponieważ w ramach PŚ w tym toku nie odbyły się żadne loty, zatem wszyscy zawodnicy stoją na tej samej pozycji.

Źródło: skijumping.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Czytaj więcej >
Gregor Schlierenzauer i reprezentanci Austrii w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

Gregor Schilerenzauer zakończy karierę? Legenda zastanawia się nad swoją przyszłością

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >