19 marca 2022
Autor tekstu: Aleksy Kiełbasa
  • PŚ w skokach narciarskich w ten weekend rozgrywany jest w Rasnovie

• Do Rumunii udało się 7 reprezentantów Polski

• W dzisiejszym prologu 3. miejsce zajął Kamil Stoch, a reszta Polaków uplasowała się w „30”

Rumuński Rasnov po raz drugi w historii jest gospodarzem Pucharu Świata w skokach narciarskich. W ten weekend zawody będą rozgrywane dosyć nietypowo, bowiem już jutro czeka nas konkurs indywidualny, a w sobotę rywalizacja drużyn mieszanych, poniważ w Kraju Draculi swoje zawody mają również Panie.

Do Rumunii udało się 7 naszych skoczków. Nasi reprezentanci stanęli dziś do rywalizacji w prologu, który został rozegrany w miejsce kwalifikacji, bowiem do zawodów zgłoszono zaledwie 49 zawodników. Polacy wypadli w nim dosyć dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o naszych liderów z Kamilem Stochem na czele. Błysnął również Klemens Murańka.

Dobre skoki Polaków w prologu

Gdyby dzisiejszy prolog był jutrzejszym konkursem, każdy z naszych skoczkós wywalczyłby punkty, bowiem wszyscy reprezentanci Polski zajęli miejsca w czołowej „30”.

Bardzo pozytywną wiadomością jest dobra dyspozycja Kamila Stocha. Nasz lider już podczas II treningu zajął 4. lokatę, ale w prologu udało mu się już wskoczyć do najlepszej „3”, dzięki próbie na odległość 93 m. Równie dobrą postawę zaprezentowali Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Wiślanin zakończył dzisiejsze zmagania na 5. pozycji (94 m), a skoczek z Nowego Targu na 11. (91 m). Ostatnia „10” zawodników startowała z obniżonego rozbiegu. Warto również pochwalić Klemensa Murańkę, który dzięki odległości 93 m był 17. Z kolei Paweł Wąsek uzyskał 90 m i wylądował na 23. miejscu.

Nieco gorzej tym razem wypadł Andrzej Stękała . Zawodnik, który w ostatni weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem pierwszy raz stanął na podium, zajmując 2.miejsce, tym razem po skoku na odległość 89,5 m został sklasyfikowany dopiero na 28. pozycji Tuż za jego plecami, bo na 29. lokacie, prolog zakończył Jakub Wolny z rezultatem 90,5 m. Wygrał Markus Eisenbichler przed Halvorem Egnerem Granerudem.

Nietypowy weekend ze skokami narciarskimi

Harmonogram na ten weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich jest dosyć nietypowy. Już dziś rozegrano indywidualny konkurs PŚ Pań, w którym 1 punkt wywalczyła Kamila Karpiel. Kobiety jutro o 10:30 będą miały swoje kolejne zawody.

Z kolei Panowie w tym tygodniu tylko raz przystąpią do konkursu indywidualnego. Zawody zaplanowano na jutro na godzinę 14:15. Za to w sobotę zostanie rozegrany pierwszy od sezonu 2012/13 konkurs drużyn mieszanych, który również jest w programie nadchodzących mistrzostw świata.

Zawody mikstów odbędą się w sobotę o godzinie 9:45, a na starcie rzecz jasna nie zabraknie reprezentacji Polski. Wszystkie konkursy podczas tego weekendu można śledzić wyłącznie na antenach TVP1 i TVP Sport oraz w serwisie sport.tvp.pl.