Swiatsportu.pl
Nikola Grbić

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Słoweńcy chcą, aby Nikola Grbić został trenerem Polaków. Kuriozalny powód

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Nadal nie wiemy, kto poprowadzi reprezentację Polski w siatkówce. Wśród kandydatów na to stanowisko wymienia się m.in. Nikolę Grbicia i Alberto Giulianiego. Jak się okazuje, jego rozstanie ze Słowenią nie jest przesądzone, a tamtejsze media obawiają się, iż szkoleniowiec może przejąć nasz zespół. Dlatego Słoweńcy marzą o tym, aby trenerem Biało-Czerownych został właśnie Grbić.

  • Alberto Giuliani wprowadził wielkie zamieszanie swoją rezygnacją z posady selekcjonera reprezentacji Słowenii

  • Tamtejszy związek nie wie nic na temat zakończenia współpracy ze szkoleniowcem

  • Dlatego słoweńskie media obawiają się, że PZPS podbierze im Włocha i wręcz błagają, aby polska federacja zatrudniła Nikolę Grbicia

Alberto Giuliani po mistrzostw Europy podziękował Słoweńcom za współpracę, o czym pisaliśmy dla Was tutaj. Jak się okazuje, Włoch wprowadził niemałe zamieszanie, bowiem Słoweńska Federacja Siatkówki zapewnia, iż sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Jak podaje serwis zurnal24.si, związek ma jeszcze rozmawiać ze szkoleniowcem o dalszej współpracy.

Dlatego tamtejsza media są pełne obaw, gdyż Giuliani jest jednym z kandydatów do przejęcia sterów w reprezentacji Polski. Słoweńscy dziennikarzy marzą o tym, aby Biało-Czerwonych poprowadził Nikola Grbić, żeby nie doszło do powtórki sprzed kilku lat, kiedy "podebrano" im już selekcjonera.

Słoweńcy obawiają się powtórki z 2015 roku

Sport od strony biznesowej nie ma sentymentów. Nierzadko jesteśmy świadkami, jak ci bogatsi potrafią wykorzystywać ograniczenia tych biedniejszych. Tego obawiają się właśnie słoweńskie media.

W 2015 roku po zdobyciu wicemistrzostwa Europy ówczesny selekcjoner Słoweńców, Andrea Giani został im "podkupiony" przez bogatszą reprezentację Niemiec, z której do Polski odszedł Vital Heynen.

- To nie pierwszy raz, gdy wyjątkowy słoweński zespół może stracić jednego z głównych twórców bajki po historycznym sukcesie piszą dziennikarze zurnal24.si.

Co ciekawe ten wątek jest przez tamtejszych dziennikarzy poruszany niemal codziennie. Słoweńcy mają przekonanie, że kiedy Giuliani otrzyma ofertę z Polski, to nie będą w stanie utrzymać szkoleniowca u siebie, gdyż o naszej siatkówce piszą w kategoriach "supermocarstwa".

Słoweńskie media chcą, aby Nikola Grbić został trenerem reprezentacji Polski

Tamtejsi dziennikarze zdają sobie sprawę, że w przypadku zainteresowania PZPS, zatrzymanie u siebie Alberto Giulianiego będzie niemal niemożliwe.

- Słowenii będzie trudno przeciwstawić się takiemu siatkarskiemu supermocarstwu w walce o trenera - czytamy na zurnal24.si.

Dlatego słoweńskie media piszą, że przejęcie reprezentacji Polski przez Nikolę Grbicia byłoby dla nich "wybawianiem". Z kolei przyjęcie ewentualnej propozycji przez Giulianiego dla naszej federacji miałoby być podwójnym sukcesem. Polski zespół zyskałby wówczas znakomitego szkoleniowca i na dodatek pozbawił go Słoweńców, co mogłoby ułatwić Biało-Czerwonym odwrócenie niekorzystnej serii w meczach z tą kadrą na przestrzeni ostatnich lat.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: