Paulo Sousa Polska Żródło: screen - youtube.com/łączy nas piłka

Sousa podał skład Polski na Anglię

31 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Paulo Sousa odkrył karty przed środowym meczem z reprezentacją Anglii. Portugalski trener mocno zaskoczył swoim wyborem. Od pierwszej minuty wystąpią Michał Helik i Karol Świderski, który zastąpi w ataku Roberta Lewandowskiego. Zespół z opaską kapitańską wyprowadzi Kamil Glik.

  • Paulo Sousa zaskoczył swoim wyborem przed meczem z reprezentacją Anglii
  • W pierwszym składzie na Wembley znaleźli się choćby Michał Helik i Karol Świderski
  • Pod nieobecność Roberta Lewandowskiego kapitanem kadry został Kamil Glik

Paulo Sousa wyajwił skład, jakim reprezentacja Polski w środę wystąpi na Wembley przeciwko Anglikom. Portugalski szkoleniowiec musiał radzić sobie bez kilku kluczowych graczy, których wykluczyły kontuzje lub koronawirus.

W meczu nie zagrają kontuzjowany Robert Lewandowski, a pozytywne wyniki testów na koronawirusa wykluczyły z gry Mateusza Kicha, Łukasza Skorupskiego i Kamila Piątkowskiego.

Paulo Sousa zaskoczył składem na Anglię

Jeszcze przed rozpoczęciem zgrupowania trener Sousa wyjawił, że pierwszym bramkarzem będzie Wojciech Szczęsny. Polak wystąpił w meczu z Węgrami (3:3) i Andorą (3:0) i zagra także od pierwszej minuty przeciwko Anglikom.

Pierwsza niespodzianka pojawia się w formacji defensywnej. Podobnie jak w poprzednich dwóch spotkaniach Sousa zdecydował się na ustawienie trójką środkowych obrońców. Przeciwko Anglikom swój drugi mecz rozegra Michał Helik, a obok niego wystąpią Jan Bednarek i Kamil Glik, który pod nieobecność Lewandowskiego przejmie opaskę kapitana.

Daniel Andre Tande wkrótce opuści szpitalDaniel Andre Tande wkrótce opuści szpitalCzytaj dalej

Rolę wahadłowych będą tworzyć Bartosz Bereszyński i Maciej Rybus. Za grę Polaków w środku pola będą odpowiadali Grzegorz Krychowiak i Jakub Moder. Przed tą dwójką będzie operował Piotr Zieliński.

Największe zaskoczenie jest w ataku. Wiadomo było, że trzeba będzie znaleźć zastępstwo dla kontuzjowanego Lewandowskiego. Wydawało się, że duet napastników będą tworzyli Arkadiusz Milik z Krzysztofem Piątkiem. Tymczasem od pierwszej minuty wystąpi Karol Świderski. Obok niego wybiegnie Piątek.

Anglicy w najsilniejszym składzie na Polskę

Na ławce rezerwowych znalazł się jeden z bohaterów meczów z Węgrami i Andorą - Kamil Jóźwiak. Z kolei po raz kolejny w kadrze meczowej nie znalazł się pomocnik Legii Warszawa Bartosz Slisz.

Widać, że portugalski trener chce wprowadzać swój autorski pomysł na reprezentację. W swoich dwóch pierwszych spotkaniach zagrał z klasycznymi wahadłowymi, ale w meczu z Anglią wyjdziemy z pięcioma nominalnymi obrońcami i bez skrzydłowych.

Skład podał także trener selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate. Lwy Albionu wystąpią w najsilniejszym możliwym składzie. W ataku wystąpi kapitan Harry Kane obok Masona Mounta i Raheema Sterlinga.

W środku obrony będą rządzić John Stones i Harry Maguire. Za organizację gry w środku pola mają odpowiadać Declan Rice i Phil Foden. Największe zaskoczenie jest na lewej stronie obrony, gdzie Ben Chilwell zastąpił Luke'a Shawa.

Polska: Szczęsny - Bednarek, Glik, Helik - Bereszyński, Krychowiak, Moder, Rybus - Świderski, Piątek, Zieliński.
Anglia: Pope - Walker, Maguire, Stones, Chilwell - Phillips, Rice, Foden - Mount, Kane, Sterling.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł