Swiatsportu.pl
Ministerstwo Zdrowia obostrzenia

screen - youtube.com/Onet News

Sport na świeżym powietrzu zostanie otwarty dla amatorów

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w środę poinformował o zmianach w obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Zmiany dotknęły także sport. Obiekty sportowe na świeżym powietrzu będą otwarte nie tylko dla profesjonalistów. Zmiany wejdą w życie w na

  • Minister Zdrowia przekazał zmiany w obostrzeniach, które wejdą w życie 19 kwietnia

  • Zmiany dotknęły także sport, który został otwarty dla amataorów

  • Otwarte zostały obiekty na świeżym powietrzu, pozostałe dalej są zamknięte

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał w środę informacje o poluzowaniu niektórych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W dużym stopniu zmiany dotknęły sport, szczególnie ten amatorski.

Do tej pory wszystkie obiekty sportowe, także te na świeżym powietrzy były dostępne tylko dla profesjonalnych sportowców. Dla amatorów zamknięte były m.in. orliki, korty tenisowe, baseny, kluby fitness, sale gimnastyczne, siłownie.

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany w obostrzeniach

Taki stan rzeczy utrzyma się tylko do niedzieli 18 kwietnia. Na środowej konferencji prasowej Niedzielski zapowiedział szereg zmian w obostrzeniach, które wejdą w życie od poniedziałku 19 kwietnia.

Otwarta zostanie dla amatorów infrastruktura sportowa na świeżym powietrzu. To oznacza, że będą mogły wrócić rozgrywki m.in. rozgrywki młodzieżowe. Jednak dalej trzeba będzie zachować reżim sanitarny.

- Na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób będzie można prowadzić aktywności fizyczne, ponieważ ryzyko zakażenia i transmisji wirusa jest zdecydowanie mniejsze - przekazał w środę minister Niedzielski.

Bez zmian pozostaje kwestia obecności kibiców na trybunach. Wszystkie spotkania profesjonalnych lig sportowych, czyli m.in. piłkarskiej Ekstraklasy, Ekstraligi żużlowej, czy PlusLigi będą odbywały się zgodnie z planami organizatorów, ale przy pustych trybunach.

Siłownie i baseny dalej zamknięte dla amatorów

Nie zmieniła się także sytuacja zadaszonej infrastruktury sportowej. Zamknięte pozostają sauny, baseny z wyjątkiem sportowców olimpijskich. Ci jako jedyni będą mogli korzystać także z siłowni i klubów fitness, które pozostają zamknięte dla amatorów.

Uprawianie sportu na świeżym powietrzu będzie wiązało się z obowiązkiem przestrzegania reżimu sanitarnego. Obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust maseczką (przyłbice i kominy są niedozwolone).

Takiego obowiązku nie ma za to na tzw. terenach zielonych. To oznacza, że uprawiając sport w lesie, parku, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, przydomowych ogródkach, ogródkach działkowych czy plaży zasłanianie nosa i ust nie będzie konieczne.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ciągu ostatniej doby wykryto 21 283 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, zmarły 803 osoby.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Szokująca historia Franciszka Smudy z pracy w Turcji

  • Wspaniała bramka Arkadiusza Milika. Francuzi zachwyceni (WIDEO)

  • Leo Messi nagle zaczął się trząść, kamery wszystko pokazały (WIDEO)

Podobne artykuły

Anita Włodarczyk lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem.

Inne sporty

Anita Włodarczyk bez formy po powrocie. Będzie jej trudno o medal w Tokio

Czytaj więcej >
Nie żyje - świeczka żałobna

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Håkon Brusveen, dwukrotny medalista olimpijski

Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczny wypadek. Nie żyje 24-letni bramkarz Columbus Blue Jackets

Czytaj więcej >

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Kornelia Lesiewicz

Inne sporty

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami

Czytaj więcej >