Swiatsportu.pl > Siatkówka > Tak wygląda sytuacja Polaków w tabeli Ligi Narodów
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Tak wygląda sytuacja Polaków w tabeli Ligi Narodów

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERrpr

Reprezentacja Polski siatkarzy idzie jak burza w rozgrywkach Ligi Narodów. W sobotę podopieczni Vitala Heynena nie dali szans Rosjanom. “Biało-Czerwoni” zwyciężyli 3:1 i tym samym zanotowali już piąte zwycięstwo w turnieju. Dzięki tej wygranej awansowali także na pozycję lidera tabeli rozgrywek.

• Polscy siatkarze pokonali w sobotę Rosję w szóstej kolejce Ligi Narodów 3:1

• Dzięki tej wygranej podopieczni Vitala Heynena awansowali w tabeli turnieju

• “Biało-Czerwoni” zostali nowymi liderami rozgrywek i wyprzedzili m.in. Brazylię oraz Francję

Reprezentacja Polski siatkarzy zanotowała awans w tabeli Ligi Narodów. Polacy zostali nowymi liderami po pokonaniu Rosji 3:1. Nasza drużyna jest lepsza nawet od słynnych “Canarinhos”, czyli reprezentantów Brazylii.

Reprezentacja Polski zdemolowała Rosję w Lidze Narodów

Sobota była kolejnym fantastycznym dniem dla fanów siatkówki w naszym kraju. Reprezentanci Polski dali kibicom powód do dumy i radości w meczu z Rosją. “Biało-Czerwoni” zmierzyli się z utytułowaną drużyną w ramach szóstej kolejki Ligi Narodów.

Polacy przystąpili do meczu z Rosjanami w najsilniejszym składzie (więcej TUTAJ). Po raz pierwszy od początku turnieju w Rimini obok siebie zagrali Wilfredo Leon i Michał Kubiak, a więc dwaj podstawowi przyjmujący drużyny Vitala Heynena. “Biało-Czerwoni” dali pokaz siły.

Rosjanie tylko w pierwszym secie byli zagrożeniem dla naszej drużyny. Drużyna “Sbornej” wygrała tę partię 25:21. W kolejnych trzech setach nasi wschodni sąsiedzi nie mieli już jednak nic do powiedzenia. Polacy zagrali koncertowo i zmietli rywali z parkietu!

Polscy siatkarze wygrali szybko trzy kolejne partie. Nasza drużyna wygrywała kolejno 25:19, 25:19 i 25:14 (więcej TUTAJ). Zwycięstwo nad Rosją jest niezwykle cenne. Dzięki tej wygranej Polska została nowym liderem tabeli Ligi Narodów!

Polacy nowymi liderami Ligi Narodów

Po sześciu kolejkach turnieju w Rimini “Biało-Czerwoni” wskoczyli na pozycję lidera, którą do tej pory zajmowali właśnie Rosjanie. Za plecami naszych zawodników czają się Brazylijczycy, którzy w sobotę ograli 3:1 Serbów. “Canarinhos” mają tyle samo punktów co nasza kadra.

Zawodnicy z kraju kawy mogą pochwalić się jednak gorszym bilansem setów (Brazylia 15-5, Polska 16-5). Na trzecim miejscu w tabeli jest natomiast Francja, która traci do Polaków i Brazylii tylko punkt. Rosjanie spadli po porażce z Polską na czwarte miejsce.

Teraz naszych siatkarzy czekają trzy dni przerwy. Do rywalizacji wrócą 9 czerwca. Zmierzą się wówczas z Bułgarią. Następnie czekają ich pojedynki z Holandią i Brazylią. Awans do półfinału Ligi Narodów wywalczą cztery najlepsze drużyny fazy grupowej.