Swiatsportu.pl > Siatkówka > Tak wygląda sytuacja w grupie polskich siatkarzy po meczu z Portugalią
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

Tak wygląda sytuacja w grupie polskich siatkarzy po meczu z Portugalią

Projekt bez tytułu (91)
YURI CORTEZ/AFP/East News

Polscy siatkarze od zwycięstwa zaczęli udział w mistrzostwach Europy 2021. Podopieczni Vitala Heynena w czwartek uporali się z reprezentacją Portugalii. Biało-Czerwoni wygrali 3:1 i dzięki temu, a także korzystnym rozstrzygnięciom w innych meczach, znaleźli się na pozycji lidera swojej grupy.

• Polscy siatkarze pokonali Portugalię 3:1 na inaugurację swoich występów na ME 2021

• Biało-Czerwoni dzięki tej wygranej zapewnili sobie pozycję lidera grupy A po pierwszej serii spotkań

• Za plecami naszych zawodników znajdują się Serbowie, z którymi już w sobotę Polacy zmierzą się w bezpośrednim starciu

Polscy siatkarze pokonali Portugalię w pierwszym meczu ME 2021. Nasi siatkarze zwyciężyli 3:1. Wynik ten pozwolił Biało-Czerwonym objąć prowadzenie w grupie po pierwszej serii spotkań.

Polscy siatkarze liderami grupy A po zwycięstwie nad Portugalią

W czwartek pierwszy mecz na mistrzostwach Europy 2021 odnieśli polscy siatkarze. Drużyna Vitala Heynena zmierzyła się w Krakowie z Portugalią. Nasi zawodnicy nie bez problemów pokonali rywali 3:1 (więcej TUTAJ).

Przez większość czasu Polacy zdecydowanie dominowali na boisku. Moment kryzysu nadszedł jednak w drugim secie, co wykorzystali przybysze z Półwyspu Iberyjskiego. Biało-Czerwoni szybko jednak wrócili na właściwe tory i zakończyli szybko spotkanie w czterech setach.

Dzięki wygranej nad Portugalią, a także korzystnym dla nas wynikom pozostałych spotkań, Polacy wskoczyli na pozycję lidera grupy A. Nasza drużyna wyprzedza dzięki lepszemu bilansowi punktowemu Serbię, która również w stosunku 3:1 pokonała wczoraj Belgię.

Na kolejnych miejscach sklasyfikowane są zespoły Ukrainy oraz Grecji, które wczoraj stoczyły pięciosetowy pojedynek. Zwycięsko wyszli z niego siatkarze zza naszej wschodniej granicy. Ostatnie miejsce w grupie zajmują natomiast Portugalczycy.

Już jutro arcyważny mecz z Serbią

Dzisiaj Biało-Czerwoni mają dzień przerwy od rywalizacji, ale w kolejnych dniach czeka ich seria ważnych spotkań. Już w sobotę zmierzą się z silną reprezentacją Serbii. W niedzielę zagrają natomiast z Grecją, a kolejnego dnia z Belgią.

Na zakończenie zmagań w fazie grupowej Polacy zmierzą się natomiast z Ukrainą. Awans do kolejnej rundy wywalczą cztery najlepsze zespoły z każdej grupy.