Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Tak wygląda sytuacja w tabeli Polaków. Wiemy z kim mogą zagrać w barażach
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:56

Tak wygląda sytuacja w tabeli Polaków. Wiemy z kim mogą zagrać w barażach

EN 01501767 0067
Beata Zawadzka/East News

Polska po wygranej z Andorą i dzięki korzystnemu wynikowi meczu Anglia-Albania jest już pewna udziału w barażach o awans do mistrzostw świata. Biało-Czerwoni wciąż mają jednak o co walczyć. Ostatnie spotkanie eliminacji przeciwko Węgrom zadecyduje, czy nasza drużyna będzie rozstawiona w walce barażowej. 

Polska jest już pewna udziału w barażach do mistrzostw świata. Nasza drużyna musi jednak dobrze zaprezentować się z Węgrami i najlepiej sięgnąć po trzy punkty. Wciąż toczy się bowiem walka o rozstawienie przed decydującymi o awansie na mundial meczami.

Polska pewna gry w barażach o mundial

Polska pokonała w piątkowy wieczór Andorę 4:1 i tym samym zagwarantowała sobie udział w barażach o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata (więcej TUTAJ). Stało się tak również dzięki pomocy Anglików. “Synowie Albionu” pewnie pokonali ścigającą nas Albanię aż 5:0.

Biało-Czerwoni są już pewni tego, że zajmą drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Zajmują drugie miejsce ze stratą trzech punktów do Anglików. Albańczycy tracą już do nas pięć punktów i nie mają szans odrobić tej straty.

Nasi najbliżsi rywale, czyli Węgrzy są natomiast na miejscu czwartym. W piątek pokonali oni San Marino 4:0, ale także nie liczą się już w walce o baraże. Spotkanie z nimi będzie jednak arcyważne dla Polaków. 

Polacy wciąż muszą walczyć bowiem o rozstawienie przed meczami barażowymi. Zespoły rozstawione będą miały przywilej rozgrywania pierwszego meczu barażowego na własnym boisku. Może to mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o wyjazd na mundial, gdyż jak wiadomo, Polacy nie zwykli przegrywać na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Wiadomo, z kim mogą zmierzyć się Polacy

By Polacy byli rozstawieni przed barażami, muszą znaleźć się w gronie najlepszych sześciu drużyn z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych. Na razie Biało-Czerwoni zajmują piąte miejsce. Wygrana z Węgrami zagwarantuje im utrzymanie się w tym gronie, gdyż wciąż po piętach depczą nam Szkoci, Czesi i Norwegowie. 

Wiadomo także, na jakie drużyny na ten moment mogą trafić w barażach Polacy. Naszymi potencjalnymi rywalami są Serbia, Portugalia, Szwecja, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Francja, Ukraina, Finlandia, Bośnia i Hercegowina, Belgia, Walia, Holandia, Norwegia, Turcja, Rosja, Chorwacja, Czechy, Szkocja, Rumunia lub Macedonia Północna.

Baraże odbędą się w drugiej połowie marca. Zagra w nich 10 najlepszych drużyn z drugich miejsc z eliminacji mistrzostw świata, a także dwaj zwycięzcy grup z Ligi Narodów, którzy nie wywalczyli awansu właśnie w eliminacjach. Losowanie par odbędzie się 26 listopada w Zurychu. 

Tabela grupy I eliminacji MŚ 2022:

1. Anglia 23 pkt. 29–3 2. Polska 20 pkt. 29–9 3. Albania 15 pkt. 11–12 4. Węgry 14 pkt. 17–12 5. Andora 6 pkt. 8–23 6. San Marino 0 pkt. 1–36

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane