Swiatsportu.pl > Siatkówka > To oni powalczą o finał Ligi Narodów. Vital Heynen ogłosił skład na Słowenię
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:40

To oni powalczą o finał Ligi Narodów. Vital Heynen ogłosił skład na Słowenię

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T113915.623
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Liga Narodów wchodzi w ostateczną fazę. W sobotę Polacy o miejsce w niedzielnym finale zagrają z niewygodną Słowenią. Vital Heynen przedstawił skład, który będzie miał okazję się zrewanżować za porażkę z początku czerwca. Belgijski szkoleniowiec postawił z drobnymi zmianami na tych samych zawodników, których zabierze na igrzyska olimpijskie.

  • Liga Narodów w sobotę pozna finalistów tegorocznej edycji

  • Vital Heynen przedstawił skład na półfinałowy skład ze Słowenią

  • Belgijski szkoleniowiec zabrał niemal ten sam skład, który powołał na igrzyska olimpijskie

Liga Narodów w siatkówce mężczyzn zbliża się do końca tegorocznej edycji. W sobotę rozpoczyna się turniej Final Four. W półfinale zmierzą się Polacy ze Słoweńcami i Brazylijczycy z Francuzami.

Biało-Czerwoni przez fazę zasadniczą szli jak burza. Wygrali 12 spotkań i ponieśli tylko trzy porażki, ale za to z każdym z pozostałych uczestników Final Four. Ze Słowenią było 1:3, z Brazylią 0:3, a z Francją na zakończenie fazy zasadniczej 2:3.

Liga Narodów: znamy skład Polaków na półfinał ze Słowenią

Podopieczni trenera Vitala Heynena w sobotę we włoskim Rimini staną przed bardzo trudnym wyzwaniem. Na ich drodze staną Słoweńcy, którzy w ostatnich latach mieli patent na wygrywanie z Polakami. Z ostatnich pięciu spotkań Biało-Czerwoni wygrali zaledwie jedno - w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich.

To była jedyna wygrana podopiecznych trenera Heynena w ostatnich sześciu latach. Poza trzema wygranymi w Lidze Narodów Słoweńcy niespodziewanie pokonali rozpędzonych Polaków w półfinale mistrzostw Europy dwa lata temu.

- Na pewno będzie to dobra okazja do zrewanżowania się za te wcześniejsze, przegrane mecze. Przygotowujemy się po to, żeby wygrać. Wiadomo, naszym głównym celem są igrzyska, ale jeśli będzie możliwość, by wygrać coś wcześniej, to na pewno zrobimy wszystko, by to zrobić - powiedział Mateusz Bieniek w materiale na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Szkoleniowiec Polaków zdecydował, że na sobotni półfinał zabierze tych samych zawodników, których powołał na igrzyska olimpijskie. W środę Belg ogłosił listę 11 zawodników, których zabierze ze sobą do Tokio.

Wiadomo kto powalczy o finał Ligi Narodów

Na razie nie wiadomo jedynie, który z libero pojedzie na igrzyska. Trener Heynen postanowił, że chce się jeszcze przyjrzeć podczas Final Four Ligi Narodów Damianowi Wojtaszkowi oraz Pawłowi Zatorskiemu i później podejmie decyzję o tym, którego z nich zabierze do Tokio.

- Na pewno każdy z nas chce się pokazać jak najlepiej. Wiemy, że każdy gra z ciężkim bagażem na plecach, którym jest walka o igrzyska. Na pewno to odczuwamy. Każdy chce zaprezentować swoje umiejętności w jak najlepszy sposób - zaznaczył Paweł Zatorski w rozmowie ze związkowymi mediami.

To nie jedyna zmiana w składzie na półfinał ze Słowenią. Na mecze Ligi Narodów szkoleniowcy mogą zabrać czternastu zawodników, a na igrzyska olimpijskie tylko dwunastu. To powoduje, że w półfinale Ligi Narodów znalazło się miejsce dla Tomasza Fornala, który na turnieju w Tokio będzie rezerwowym.

Początek meczu Polaków o godzinie 15. Wcześniej rozegrany zostanie mecz Brazylia Francja. W niedzielę odbędą się mecz o trzecie miejsce i finał. Biało-Czerwoni bronią brązowego medalu wywalczonego dwa lata temu. Skład Polaków na mecz ze Słowenią:

Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane