Swiatsportu.pl
hajto polsat sport

screen - youtube.com/Polsat Sport

Tomasz Hajto mocno skrytykował Roberta Lewandowskiego

17 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Tomasz Hajto skrytykował Roberta Lewandowskiego za jego zachowanie podczas przegranego meczu ze Słowacją. Ekspert Polsatu Sport zwrócił uwagę na sytuację po utracie drugiej bramki, kiedy to kapitan naszej kadry miał wyraźne pretensje do kolegów. Hajto uważa, że zachowanie Lewandowskiego może zaszkodzić naszej reprezentacji.

  • Robert Lewandowski był jednym z tych, którzy zawiedli w przegranym meczu ze Słowacją najbardziej

  • Na kapitana naszej kadry spadła lawina krytyki

  • Tomasz Hajto wskazał, w czym leży problem z zachowaniem Lewandowskiego i jak źle wpływa to na pozostałych piłkarzy

Tomasz Hajto po meczu ze Słowacją skrytykował Roberta Lewandowskiego. Były piłkarz jest przekonany, że kapitan kadry zachował się w tym meczu fatalnie. Hajto zwrócił uwagę, że “Lewy” stał się w reprezentacji kimś, kim nie powinien.

Gol reprezentacji Ukrainy

Ukraina pokonuje 2:1 Macedonię Płn. W meczu były dwa niewykorzystane rzuty karne

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Hajto krytykuje Roberta Lewandowskiego

Wszyscy kibice reprezentacji Polski przeżyli ogromne rozczarowanie, gdy nasza kadra przegrała w pierwszym meczu Euro 2020 ze Słowacją 1:2. Na “Biało-Czerwonych” i selekcjonera Paulo Sousę wylała się lawina krytyki. Mocno dostało się poszczególnym piłkarzom, w tym Robertowi Lewandowskiemu.

Kapitan naszej drużyny narodowej ma za sobą kapitalny sezon w Bayernie Monachium. “Lewy” pobił historyczny rekord Gerda Muellera, zdobył kolejny tytuł mistrza Niemiec i koronę króla strzelców. W biało-czerwonych barwach jednak zupełnie nie widać jednego z najlepszych piłkarzy świata.

Lewandowski w spotkaniu ze Słowacją zupełnie nie istniał. Nie wyróżnił się niczym na tle innych kolegów i rywali. Nie potrafił w trudnym momencie poderwać Polaków do walki i zrobić różnicy na boisku. Zamiast tego miał pretensje do innych kadrowiczów o ich błędy.

Zachowanie Lewandowskiego nie spodobało się Tomaszowi Hajto. Ekspert Polsatu Sport zwrócił uwagę, że kapitan nie powinien zachowywać się w ten sposób. Hajto wskazał, że piłkarz powinien skupić się przede wszystkim na grze, a jego postawa może zaszkodzić drużynie.

Hajto wskazał problem Lewandowskiego i kadry

- Robert jest niewątpliwie dobrym napastnikiem, najlepszą "dziewiątką świata". Ale parę rzeczy troszkę ucieka mu spod kontroli - stwierdził Hajto w programie “Cafe Euro”.

- On nie jest jeszcze trenerem. Uważam, że nie jest rolą piłkarza ocenianie wszystkich na boisku i mówienie im, co mają robić. On może niektórych zawodników przytłaczać swoją osobowością, mentalnie ich pozamykać. Będą się bali podjąć decyzję, bo "jak znowu zrobię błąd, to przyjdzie Robert i mi powie, że źle robię" - dodał były reprezentant Polski. 

Zdaniem Tomasza Hajty Robert Lewandowski otrzymał w kadrze status kogoś znacznie większego niż pozostali piłkarze. Gwiazdor Bayernu Monachium ma istotny głos w wielu kwestiach, natomiast przyjeżdżając na zgrupowanie, powinien zająć się tylko jak najlepszą grą..

- Pozwalamy na to, że ten piłkarz ocenia wszystko czy porównuje selekcjonerów. Uważam, że w tej reprezentacji powinien skoncentrować się tylko na grze. Tak wielki piłkarz, który niesamowicie dba o swoją etykę, powinien być dobrym duchem drużyny, a nie tym, który tę drużynę stresuje - zakończył Hajto. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >