Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Tragiczna śmierć 19-letniego piłkarza
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

Tragiczna śmierć 19-letniego piłkarza

Projekt bez tytułu (1)
Instagram.com/atleticotermefiuggi

Wiadomości, które napłynęły do nas dzisiaj z Włoch, są wyjątkowo smutne. Tamtejsze media żyją informacją o tragicznej śmierci zaledwie 19-letniego piłkarza Marco Tampwo. Młody mężczyzna, który występował w klubach niższych lig, był na starcie swojej kariery. Niestety jego życie nagle dobiegło końca. 

  • Włoskie media informują o tragicznej śmierci 19-letniego piłkarza Marco Tampwo

  • Młody zawodnik otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i przebywał w domowej kwarantannie

  • 19-latek podobno nagle doznał ataku serca. Martwego piłkarza znalazł jego ojciec, którego zaniepokoił brak odzewu od syna

Wiadomości o śmierci 19-letniego piłkarza Marco Tampwo wstrząsnęły Włochami. Młody piłkarz niedawno uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Kilka dni później martwego nastolatka znaleźli jego rodzice. “Niewyobrażalna tragedia” - opisują śmierć młodego gracza włoskie media.

Wiadomości o śmierci 19-letniego piłkarza wstrząsnęły kibicami

Niezwykle smutne wiadomości dotarły do nas dzisiaj z Włoch. Portal liberoquotidiano.it podał informacje o nagłej śmierci zaledwie 19-letniego piłkarza Marco Tampwo. Młody mężczyzna przebywał na kwarantannie domowej z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Marco Tampwo rozpoczynał dopiero na dobre swoją karierę. Na razie występował w klubach niższych ligo włoskich. Grał m.in. dla występującego w czwartej lidze US Pianese. Kilka tygodni temu związał się natomiast z zespołem grającym w Serie D Atletico Terme Fiuggi. 

Tampwo zdążył w barwach nowej drużyny rozegrać cztery spotkania. Zawodnik mający kongijskie korzenie podobno uważany był za spory talent. Niestety nie przekonamy się już, jak potoczyłaby się jego kariera. 

Portal liberoquotidiano.it informuje, że kilka dni temu 19-latek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym przebywał na kwarantannie domowej. Tampwo miał nagle doznać objawów podobnych do tych, które towarzyszą atakowi serca.

Podobno 19-latek usiłował ratować się i ruszyć do szpitala. Niestety nie zdołał tego zrobić. Jego ciało znalazł ojciec, który początkowo myślał, że nastolatek zwyczajnie śpi. Gdy nie dawał znaku życia, zaniepokojony mężczyzna wezwał pogotowie.

Interwencja lekarzy jednak była zbyt późna. Wstępne ustalenia mówią o tym, że Marco Tampwo faktycznie doznał zawału serca. Ostateczną przyczynę śmierci młodego piłkarza poznamy jednak dopiero po sekcji zwłok. 

Włoski klub żegna swojego tragicznie zmarłego zawodnika

- Prezydent Davide Ciaccia i całe Atletico Terme Fiuggi opłakują piłkarza Marco Tampwo, który podpisał kontrakt kilka tygodni temu i zmarł przedwcześnie w wieku 19 lat. Nie mamy słów w obliczu wielkiej tragedii - przekazał w specjalnym komunikację klub, z którym 19-latek niedawno podpisał kontrakt. 

Klub zamierza także zastrzec numer 21, z którym Marco Tampwo występował na koszulce. Lokalna policja ma zbadać, czy w śmierć młodego piłkarza nie były zaangażowane osoby trzecie. 19-latek nie uskarżał się bowiem wcześniej na jakiekolwiek problemy ze zdrowiem.

Źródło: sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane