Swiatsportu.pl
tt team russia

twitter.com/@TeamRussia

Tragiczna śmierć 23-letniego piłkarza w trakcie meczu

29 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Tragedią zakończył się towarzyski meczu rozgrywany w Rosji pomiędzy zespołami Krasnej Zwiezdy i Baltiki-M Kaliningrad. W wyniku fatalnego zderzenia z rywalem życie stracił 23-letni bramkarz Aleksander Szyszmariew. Lekarze przez godzinę walczyli o uratowanie młodego gracza. 

  • Do wielkiej tragedii doszło w trakcie meczu towarzyskiego w Kaliningradzie w Rosji pomiędzy zespołami Krasnej Zwiezdy i Baltiki-M Kaliningrad

  • W wyniku niebezpiecznego zderzenia dwóch zawodników życie stracił 23-letni Aleksander Szyszmariew

  • Lekarze przez godzinę walczyli o życie młodego bramkarza, jednak nie udało im się go uratować

Tragiczne wiadomości dotarły do nas z Rosji. W trakcie towarzyskiego meczu w Kaliningradzie życie stracił zaledwie 23-letni bramkarz Aleksander Szyszmariew. Zderzył się on z jednym z rywali i stracił przytomność. Lekarzom nie udało się go uratować.

EN 01490522 0699

Cristiano Ronaldo zrezygnował z wielkich pieniędzy, by grac w Manchesterze United

CZYTAJ DALEJ

Tragedia podczas meczu w Rosji. Nie żyje 23-letni piłkarz

Niezwykle smutne i wstrząsające wiadomości dotarły do nas w niedzielny poranek z Rosji. W trakcie towarzyskiego meczu pomiędzy drużynami Krasnej Zwiezdy i Batliki-M Kaliningrad zmarł 23-letni bramkarz Aleksander Szyszmariew. Młody zawodnik pechowo zderzył się z jednym z rywali.

Szyszmariew był zawodnikiem Krasnej Zwiezdy. Mecz rozgrywany w Kaliningradzie był zwykłym sparingiem, nikt nie mógł spodziewać się, że dojdzie do tak wielkiej tragedii. Bramkarz po zderzeniu z rywalem padł niczym rażony na murawę, natychmiast z pomocą ruszyli mu lekarze.

- Pomoc została udzielona szybko, lekarze z naszego zespołu byli na miejscu, robili co mogli. Potem przybył oddział intensywnej terapii. W tym momencie odszedłem od miejsca tego tragicznego incydentu, nie stałem obok. Nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat z kolegami z drużyny - cytuje anonimową wypowiedź jednego z graczy Baltiki-M portal sport-express.ru.

Walka o życie Szyszmariewa trwała ponad godzinę. Na miejscu zjawiła się karetka pogotowia, a piłkarz trafił pod opiekę lekarzy. Niestety nie udało im się przywrócić funkcji życiowych bramkarza. Jako wstępną przyczynę zgonu podano uduszenie przez zakrztuszenie się zapadniętym językiem. 

- Godzinę walczono, lekarze klubu i medycy przybyli karetką pogotowia, o jego życie, ale Aleksandra nie uratowano. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół - napisano na twitterowym profilu piłkarskiej reprezentacji Rosji. 

Rosja wstrząśnięta po śmierci piłkarza

Tragiczna śmierć Aleksandra Szyszmariewa przypomniała Rosjanom o wstrząsających wydarzeniach sprzed dwudziestu lat. 18 sierpnia 2001 roku w podobnych okolicznościach życie stracił ówczesny bramkarz CSKA Moskwa Serhij Perchun. Ukraiński bramkarz doznał poważnego urazu głowy także po zderzeniu z rywalem w trakcie meczu z Anży Machaczkała. 

Źródło: WP SportoweFakty

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Jacek Nawrocki ma odejść z reprezentacji Polski! Wiadomo nawet, gdzie otrzyma pracę, dojdzie do tego po ME

  • Znamy terminarz Legii w Lidze Europy. Na początek starzy znajomi, na pierwszy mecz w Warszawie będziemy musieli poczekać

  • Hattrick Roberta Lewandowskiego z meczu przeciwko Hercie. Tak Polak przeszedł do historii (WIDEO)