Swiatsportu.pl > Inne sporty > Tragiczna śmierć dwukrotnego mistrza olimpijskiego Lee Evansa
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 13.06.2022 02:02

Tragiczna śmierć dwukrotnego mistrza olimpijskiego Lee Evansa

candle-monart3
pixabay.com/monart3

Zmarł były dwukrotny mistrz olimpijski i rekordzista świata w biegu na 400 metrów Lee Evans. Legendarny lekkoatleta kilka dni temu trafił do szpitala w wyniku udaru mózgu. Niestety lekarzom nie udało się uratować życia słynnego sportowca. Evans zmarł w środę w wieku 74 lat.

  • Kibice sportu na całym świecie pogrążyli się w żałobie

  • Nie żyje dwukrotny mistrz olimpijski i rekordzista świata Lee Evans

  • Amerykanin trafił w niedzielę do szpitala z powodu udaru. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia

Zmarł Lee Evans, dwukrotny mistrz olimpijski i rekordzista świata w biegu na 400 metrów. Amerykanin trafił do szpitala po udarze mózgu. Niestety w środę zmarł w wieku 74 lat.

Zmarł Lee Evans, dwukrotny mistrz olimpijski i rekordzista świata

Niezwykle smutne wiadomości dotarły do nas w czwartek. Światowe media informują o śmierci byłego mistrza olimpijskiego i rekordzisty świata w biegu na 400 metrów Lee Evansa. Słynny lekkoatleta kilka dni temu trafił do szpitala. Powodem był udar.

Lee Evans to legenda amerykańskiej lekkiej atletyki. Już w wieku 21 lat Evans został dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Triumfował wówczas w biegu na 400 metrów oraz sztafecie 4x400 metrów.

Lee Evans podczas igrzysk w Meksyku w 1967 roku ustanowił także rekord świata. Był pierwszym zawodnikiem, któremu udało się zejść poniżej 44 sekund w biegu na 400 metrów. Evans pobiegł w czasie 43,86, a jego rekord przetrwał kolejne dwadzieścia lat. Pobił go dopiero Harry “Butch” Reynolds.

- Byłem tak zmęczony, że wiedziałem, że zrobiłem coś, czego nie dokonałem nigdy wcześniej. Nie byłem pewien, czy wygrałem. Nikt mi nie powiedział, że zwyciężyłem. Jedynie mówili: Lee, ty sku**ielu, a ja im odpowiadałem: kto wygrał, kto wygrał - mówił po latach Evans w rozmowie z “NBC Sports”.

Warto dodać, że sztafeta z Lee Evansem w składzie również ustanowiła rekord świata podczas igrzysk w Meksyku. Evans, a także Vincent Matthews, Ron Freeman i Larry James zdobyli złoto z czasem 2.56.16

Lee Evans zmarł z powodu udaru w wieku 74 lat

Po zakończeniu kariery zawodniczej Lee Evans zajął się pracą trenerską. Pracował w wielu krajach, przede wszystkim w Afryce, ostatnio w Nigerii. Trenował także zawodników University of South Alabama.

Z informacji, które podaje USA Track&Field, Evans trafił w niedzielę do szpitala w Abudży, stolicy Nigerii, z powodu ciężkiego udaru. Niestety lekarze nie byli w stanie uratować jego życia. Lee Evans nie odzyskał już przytomności i zmarł w środę w wieku 74 lat.

Źródło: sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane