Swiatsportu.pl > Inne sporty > Tragiczny wypadek na trasie wyścigu w Polsce. Nie żyje jeden z kolarzy
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:30

Tragiczny wypadek na trasie wyścigu w Polsce. Nie żyje jeden z kolarzy

Wiadomości
pixabay.com/kyasarin
  • Tragiczny wypadek na trasie wyścigu Ślężański Mnich na Dolnym Śląsku

  • Podczas rywalizacji amatorów zginął jeden z uczestników

  • Organizatorzy poinformowali o natychmiastowym przerwaniu rywalizacji

Wiadomości z Dolnego Śląska wstrząsnęły sympatykami kolarstwa w całej Polsce. Podczas wyścigu Ślężański Mnich doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zginął jeden z kolarzy, którzy brali udział w wyścigu amatorów.

Wiadomości o tragicznym wypadku podczas wyścigu kolarskiego wstrząsnęły kibicami

Wyjątkowo smutne i tragiczne wiadomości dotarły do nas dzisiejszym wczesnym popołudniem. Jak podają m.in. portale WP SportoweFakty oraz naszosie.pl, w trakcie wyścigu Ślężański Mnich 2021, doszło do wypadku, w którym zginął jeden z kolarzy. Tragedia miała miejsce podczas zmagań amatorów.

Portal naszosie.pl uzyskał komentarz od jednego z przedstawicieli organizatorów imprezy Przemysława Bednarka. Przekazał on dziennikarzom szczegóły dramatycznego zdarzenia na trasie wyścigu. 

Jeden z kolarzy przewrócił się podobno na zjeździe, po czym wpadł do znajdującego się obok rowu. Niestety doznał na tyle poważnych obrażeń, że zmarł. Warto zaznaczyć, że zawodnicy ścigali się w wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych. Na trasie padał ulewny deszcz.

W mediach społecznościowych pojawiło się już oficjalne oświadczenie organizatorów wyścigu. Przekazali oni informację o tragicznej śmierci zawodnika, a także z korzystali z okazji, by złożyć kondolencje jego rodzinie i bliskim.

Nie żyje jeden z uczestników wyścigu na Dolnym Śląsku

- Kolarze. Dzisiaj podczas wyścigu stał się tragiczny wypadek. Jeden z naszych kolegów odszedł do niebiańskiego peletonu, gdzie spotka wielkich mistrzów swojej ukochanej dyscypliny. Sytuacja jest bardzo poważna. Smutna, przykra i szokująca dla nas wszystkich. Łączymy się w bólu z rodziną, wysyłamy nasze najszczersze kondolencje. - czytamy. 

- W związku z powyższym wszystkie dekoracje, za dzisiejszy etap, oraz KG za 2020 r. zostaje odwołana. Poinformujemy gdzie i kiedy będzie można odebrać wszystkie zaległe nagrody. Zawody pozostałych kat. wiekowych zostały odwołane. Wyścigu jest przerwany i nie odbędzie się w innym terminie. - dodano.

Jak możemy zatem się dowiedzieć, impreza została natychmiast przerwana. Organizatorzy nie planują jej wznowienia. Wyścig Ślężański Mnich w ostatnich latach uznawany był za inaugurację sezonu kolarskiego w Polsce. Działania na miejscu feralnego zdarzenia rozpoczął już prokurator. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane