Swiatsportu.pl
Wiadomości

pixabay.com/kyasarin

Tragiczny wypadek na trasie wyścigu w Polsce. Nie żyje jeden z kolarzy

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Wiadomości, które pojawiły się w niedzielę około południa w mediach, zasmuciły tysiące Polaków. Podczas kolarskiego wyścigu Ślężański Mnich, który tradycyjnie odbywa się w Sobótce na Dolnym Śląsku, zginął jeden z kolarzy. Tragiczną informację potwierdzili

  • Tragiczny wypadek na trasie wyścigu Ślężański Mnich na Dolnym Śląsku

  • Podczas rywalizacji amatorów zginął jeden z uczestników

  • Organizatorzy poinformowali o natychmiastowym przerwaniu rywalizacji

Wiadomości z Dolnego Śląska wstrząsnęły sympatykami kolarstwa w całej Polsce. Podczas wyścigu Ślężański Mnich doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zginął jeden z kolarzy, którzy brali udział w wyścigu amatorów.

Wiadomości o tragicznym wypadku podczas wyścigu kolarskiego wstrząsnęły kibicami

Wyjątkowo smutne i tragiczne wiadomości dotarły do nas dzisiejszym wczesnym popołudniem. Jak podają m.in. portale WP SportoweFakty oraz naszosie.pl, w trakcie wyścigu Ślężański Mnich 2021, doszło do wypadku, w którym zginął jeden z kolarzy. Tragedia miała miejsce podczas zmagań amatorów.

Portal naszosie.pl uzyskał komentarz od jednego z przedstawicieli organizatorów imprezy Przemysława Bednarka. Przekazał on dziennikarzom szczegóły dramatycznego zdarzenia na trasie wyścigu. 

Jeden z kolarzy przewrócił się podobno na zjeździe, po czym wpadł do znajdującego się obok rowu. Niestety doznał na tyle poważnych obrażeń, że zmarł. Warto zaznaczyć, że zawodnicy ścigali się w wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych. Na trasie padał ulewny deszcz.

W mediach społecznościowych pojawiło się już oficjalne oświadczenie organizatorów wyścigu. Przekazali oni informację o tragicznej śmierci zawodnika, a także z korzystali z okazji, by złożyć kondolencje jego rodzinie i bliskim.

Nie żyje jeden z uczestników wyścigu na Dolnym Śląsku

- Kolarze. Dzisiaj podczas wyścigu stał się tragiczny wypadek. Jeden z naszych kolegów odszedł do niebiańskiego peletonu, gdzie spotka wielkich mistrzów swojej ukochanej dyscypliny. Sytuacja jest bardzo poważna. Smutna, przykra i szokująca dla nas wszystkich. Łączymy się w bólu z rodziną, wysyłamy nasze najszczersze kondolencje. - czytamy. 

- W związku z powyższym wszystkie dekoracje, za dzisiejszy etap, oraz KG za 2020 r. zostaje odwołana. Poinformujemy gdzie i kiedy będzie można odebrać wszystkie zaległe nagrody. Zawody pozostałych kat. wiekowych zostały odwołane. Wyścigu jest przerwany i nie odbędzie się w innym terminie. - dodano.

Jak możemy zatem się dowiedzieć, impreza została natychmiast przerwana. Organizatorzy nie planują jej wznowienia. Wyścig Ślężański Mnich w ostatnich latach uznawany był za inaugurację sezonu kolarskiego w Polsce. Działania na miejscu feralnego zdarzenia rozpoczął już prokurator. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów! Wielki mecz polskiego zespołu, nie dał rywalom żadnych szans

  • Nie żyje legendarny gracz Widzewa. Poprowadził klub z 3. Ligi do europejskich pucharów, Zbigniew Boniek pożegnał kolegę

  • Koniec Roberta Lewandowskiego w Bayernie? Sensacyjne doniesienia, gigant zgłosił się po Polaka

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Kamil Bortniczuk minister sportu

Inne sporty

Kamil Bortniczuk zostanie nowym ministrem sportu

Czytaj więcej >
Agnes Jebet Tirop nie żyje

Inne sporty

Agnes Jebet Tirop nie żyje. Rekordzistka świata została zadźgana nożem

Czytaj więcej >
Zimowe igrzyska olimpijskie 2022

Inne sporty

Nie tylko Eurosport. TVP również pokaże zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie

Czytaj więcej >
Anita Włodarczyk lekkoatletyka

Inne sporty

Anita Włodarczyk najlepszą lekkoatletką Europy? Ogromne wyróżnienie dla Polki

Czytaj więcej >
Kolarstwo torowe

Inne sporty

Dwa medale Polaków pierwszego dnia mistrzostw Europy

Czytaj więcej >
Nie żyje Zbigniew Pacelt

Inne sporty

Nie żyje Zbigniew Pacelt, olimpijczyk i legenda polskiego sportu

Czytaj więcej >