Swiatsportu.pl
Zbigniew Boniek i Hubert Hurkacz

Zbigniew Boniek/Twitter.com

Trener rywala Huberta Hurkacza jest zięciem Zbigniewa Bońka. Co o nim wiemy?

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Już dziś Hubert Hurkacz zagra w półfinale Wimbledonu z Włochem Matteo Berrettinim. Szkoleniowcem tenisisty z Półwyspu Apenińskiego jest Vincenzo Santopadre i zapewne nie wszyscy wiedzą, ale jest on zięciem Zbigniewa Bońka. Co wiemy o mężu Karoliny Boniek, córki prezesa PZPN?

  • Hubert Hurkacz powalczy dziś z Matteo Betterttinim o finał Wimbledonu

  • Trenerem rywala Polaka jest Vincenzo Santopadre, zięć Zbigniewa Bońka

  • Jako tenisista, Włoch wygrał pięć turniejów rangi ATP Challenger Tour

Hubert Hurkacz (ATP 18) broni polskiego honoru na Wimbledonie po tym, jak z turnieju odpadły Magda Linette i Iga Świątek. Nasz tenisista osiągnął życiowy sukces pokonując w spektakularnym stylu Rogerra Federera i awansując do półfinału turnieju. O finał Polak powalczy z Matteo Betterttinim (ATP 9).

Co ciekawe trenerem Włocha jest Vincenzo Santopadre, czyli w życiu prywatnym zięć Zbigniewa Bońka, który poślubił jego córkę Karolinę w 2001 roku. Co wiemy więcej na temat Santoparde, który wygrał m.in. pięć turniejów rangi ATP Challenger Tour?

Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki jednym z kandydatów na prezesa PZPS

CZYTAJ DALEJ

Vincenzo Santopadre był niegdyś całkiem niezłym tenisistą, teraz pracuje jako trener

Vincenzo Santopadre urodził się 11 sierpnia 1971, a osiem lat później rozpoczął swoją przygodę z tenisem w rzymskim klubie Sant'Agnese. Włoch nie ma wyższego wykształcenia, bowiem po skończeniu liceum zdecydował się postawić na tenis.

W trakcie kariery tenisowej najwyżej w rankingu ATP w grze pojedynczej uplasował się na 100. miejscu, a w grze podwójnej na 103. pozycji. W singlu wygrał pięć turniejów rangi ATP Challenger Tour, a w deblu jeden w ramach ATP World Tour. W 2005 roku zakończył karierę zawodnika i poświęcił się pracy trenera. Od około 11 lat zięć Zbigniewa Bońka prowadzi Matteo Berrettiniego, czyli dzisiejszego rywala Huberta Hurkacza w półfinale Wilmbledonu.

Do dziś największym sukcesem jego podopiecznego był półfinał US Open w 2019 roku, ale dzięki grze w półfinale tegorocznego Wimbledonu ten wynik udało mu się wyrównać. W cyklu ATP Tour włoski tenisista wygrał pięć singlowych turniejów i dwa deblowe. Najwyżej w rankingu singlowym był klasyfikowany na ósmej pozycji.

Trener rywala Huberta Hurkacza jest zięciem Zbigniewa Bońka

Vincenzo Santopadre prywatnie jest zięciem Zbigniewa Bońka. We wrześniu 2001 roku Włoch ożenił się z ich najstarszą córką Karoliną po dziewięciu latach związku. Para doczekała się na razie dwójki dzieci: syna Mateo i córki Giulii. Chłopiec przyszedł na świat w 2004 roku, a dziewczynka dwa lata później.

Santopadre niegdyś wypowiedział się na temat wiedzy Zbigniewa Bońka na temat tenisa.

 - On grywa w tenisa, więc go rozumie. Tak naprawdę, kiedy jesteś sportowcem prezentującym światowy poziom, to jesteś w stanie zrozumieć sposób myślenia w każdej dyscyplinie. Mój teść też, bo przecież był jednym z czołowych piłkarzy globu. Nieraz rozmawiamy o tenisie, o Matteo i mojej pracy. On ma często dobre pomysły i wskazówki. Ma bogate doświadczenie. Wie, jak pracować ze sportowcem, co robić, by wszedł on na najwyższy poziom - powiedział zięć prezesa PZPN w wywiadzie dla PAP.

Hubert Hurkacz powalczy z Matteo Berrettinim o finał Wimbledonu już dziś o 14:30. Historyczny pojedynek dla polskiego tenisa będzie można obejrzeć na kanałach Polsatu Sport.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: