Swiatsportu.pl > Inne sporty > Tragiczny wypadek utalentowanej sportsmenki. 19-latka walczy o życie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Tragiczny wypadek utalentowanej sportsmenki. 19-latka walczy o życie

insta

Tragiczny wypadek utalentowanej triathlonistki Alexy Leary wstrząsnął światem sportu w Australii. 19-latka doznała poważnych obrażeń w trakcie treningu, gdy zderzyła się z ogromnym impetem z samochodem. Młoda sportsmenka walczy o życie w szpitalu, a jej bliscy i fani modlą się, by wróciła do zdrowia. 

  • Australia jest wstrząśnięta tragicznym wypadkiem 19-letniej triathlonistki Alexy Leary

  • Młoda zawodniczka w trakcie treningu doznała fatalnego wypadku. Jadąc na rowerze zderzyła się z samochodem

  • Leary doznała poważnych obrażeń i trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Kobieta jest w śpiączce i walczy o życie

Utalentowana Australijska triathlonistka Alexa Leary walczy o życie w szpitalu. Zaledwie 19-lenia zawodniczka leży w śpiączce po tragicznym wypadku, którego doznała w trakcie treningu. 

Tragiczny wypadek 19-letniej zawodniczki

Sportowa Australia żyje tragiczną historią 19-letniej triathlonistki Alexy Leary. Sportsmenka doznała bardzo ciężkiego wypadku podczas treningu. Młoda kobieta trafiła do szpitala z licznymi obrażeniami i walczy o życie. 

Alexa Leary wybrała się na trening rowerowy na Sunshine Coast. W trakcie jazdy doszło do fatalnego w skutkach wypadku. Triathlonistka z ogromnym impetem zderzyła się z samochodem. 

Siła uderzenia była tak duża, że Leary doznała rozległych obrażeń. Jak relacjonują australijskie media, 19-latka doznała m.in. poważnych urazów głowy, złamań żeber, łopatek, oraz uszkodziła płuco. Sportsmenka jest w śpiączce farmakologicznej w szpitalu w Brisbane. 

Przy szpitalnym łóżku czuwają najbliżsi młodej zawodniczki, a więc rodzice i jej chłopak. Za Alexę Leary modlą się także jej przyjaciele z grupy triathlonowej F45. 

- Wypadek Aleksy wstrząsnął nami. Wszyscy odczuwamy skutki, chociaż to nasza przyjaciółka leży w szpitalu i walczy o życie. Myślimy o niej i modlimy się za nią. Dziewczyno, jesteś silniejsza niż myślisz - napisano w specjalnym poście na Instagramie  grupy, z którą trenowała 19-latka.

Alexa Leary - młoda gwiazda australijskiego sportu

Alexa Leary w Australii jest jedną z największych gwiazd młodego pokolenia sportowców. Na swoim koncie mimo młodego wieku ma już dwa tytuły mistrzyni kraju. Sięgała po nie w 2019 i 2020 roku. 

Leary zdążyła także już pokazać się ze świetnej strony na arenie międzynarodowej. Również w 2019 roku zajęła drugie miejsce w rozgrywanym w Szwajcarii ITU World Triathlon Grand Final. Trzymamy kciuki za szybki powrót młodej zawodniczki do zdrowia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane