Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen ogłosił skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:36

Vital Heynen ogłosił skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów

Reprezentacja Polski w siatkówce
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Polscy siatkarze pod koniec rozpoczną zmagania w Lidze Narodów

  • Turniej będzie przeglądem wojsk oraz częścią przygotowań do olimpiady

  • Vital Heynen ogłosił listę nazwisk, które pojadą na pierwsze mecze do Włoch

  • Szkoleniowiec pominął przy powołaniach trzech mistrzów świata

Reprezentacja Polski w siatkówce rozpoczęła wczoraj przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio. Podopieczni Vitala Heynena wczoraj i dziś zmierzyli się w towarzyskich meczach z Belgią, czyli rodzimą kadrą naszego selekcjonera, którą dwukrotnie pokonali 3:0.

Zanim jednak aktualni mistrzowie świata wezmą udział w najważniejszej imprezie czterolecia, najpierw czeka ich kilka sprawdzianów, jakimi będą mecze w Lidze Narodów. Ta rusza już pod koniec maja, a Polacy udadzą się do Włoch, gdzie zagrają m.in. właśnie z reprezentacją Italii.

Wielkie siatkarskie emocje czekają nas na przełomie maja i czerwca

Z pewnością polskim kibicom bardzo brakowało meczów reprezentacji Polski w siatkówce. Nasi mistrzowie świata już od 2019 roku ze względu na pandemię nie rozegrali żadnego spotkania o stawkę! Fani mogli ocierać łzy smutku jedynie spotkaniami towarzyskimi.

W lipcu ubiegłego roku Polacy dwukrotnie pokonali Niemców, a w ostatnich dniach tę sztukę udało im się powtórzyć podczas sparingów z Belgami. To jednak niewiele może nam powiedzieć o możliwościach naszej kadry, weryfikacja nadejdzie bowiem dopiero w najbliższych tygodniach. Po ostatnich dwóch starciach nasz selekcjoner był zadowolony, że wreszcie miał okazję zobaczyć swoich podopiecznych w akcji na żywo i podkreślał, iż wyjątkowo podobała mu się praca bloku oraz postawa zawodników w obronie.

23 lub 24 maja Vital Heynen wraz ze swoimi podopiecznymi wylecą do Włoch, gdzie przez od 28 maja do 23 czerwca „Biało-Czerwoni” rozegrają przynajmniej piętnaście spotkań. Siatkarze zagrają m.in. z największymi potęgami, czyli Bułgarią, Brazylią, Rosją, Stanami Zjednoczonymi, czy Włochami.

Na otwarcie turnieju Polacy zmierzą się z gospodarzami, czyli karą Italii. Dojdzie do tego 28 maja o godzinie 19:30. Zatem już w pierwszym meczu na tle tak silnego rywala, będziemy mogli przekonać się, czy wybory naszego selekcjonera okazały się słuszne, gdyż jego niektóre decyzje personalne można uznać za lekką niespodziankę.

Vital Heynen powołał skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów

Nie ma co ukrywać, że w przypadku reprezentacji Polski w siatkówce możemy pochwalić się klęską urodzaju. Taka naprawdę każdy z selekcjonerów ma tak szeroki wachlarz wyboru, że każda jego decyzja będzie dla kogoś krzywdząca, jednak zawsze trzeba kogoś odrzucić.

W wyborze składu na tegoroczną Ligę Światową Vital Heynen pominął trzech mistrzów świata z 2018 roku, czyli Dawida Konarskiego (również mistrza z 2014 roku i turnieju organizowanego w Polsce), Bartosza Kwolka oraz Artura Szapluka. Ponadto decyzją Belga do Włoch nie udadzą się Norbert Huber, Marcin Komenda oraz Jakub Popiwczak.

Nie trudno zgadnąć, co to może oznaczać dla tych siatkarzy. Ich bilety do Tokio zdają się wypadać z ich rąk, choć sam selekcjoner podkreślił w rozmowie z portalem sport.pl, że żadnych ostatecznych decyzji jeszcze nie podjął.

Do tej pory Heynen był prawie nieomylny i wielokrotnie szokował swoimi pomysłami, ale przy tym równocześnie nas zaskakiwał i to pozytywnie, czym wyrobił sobie ogromny kredyt zaufania. Miejmy nadzieję, iż nasi siatkarze przede wszystkim szybko odzyskają dobrą „chemię”, co zaprocentuje na igrzyskach olimpijskich.

Skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów:

  • przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

  • środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Piotr Nowakowski

  • rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz

  • atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek

  • libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane