Swiatsportu.pl
Vital Heynen reprezentacja Polski kibice

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen przerwał milczenie. Pożegnał się z polskimi kibicami

20 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Vital Heynen w niedzielę pożegnał się z reprezentacją polski siatkarzy. Belgijski szkoleniowiec w poniedziałek przerwał milczenie i zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym pożegnał się z polskimi kibicami. - Dziękuję Polsko - napisał 52-latek do fanów Biało-Czerwonych.

Vital Heynen w niedzielę po raz ostatni poprowadził reprezentację Polski siatkarzy. Prowadzona przez niego drużyna pokonała Serbię 3:0 w meczu o trzecie miejsce i sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy.

Projekt bez tytułu - 2021-09-20T131551.767

Sousa znów zaskoczył powołaniami. Są niespodziewane powroty

CZYTAJ DALEJ

Vital Heynen przerwał milczenie

Tuż po meczu, podobnie jak w przeszłości Belg chciał wziąć mikrofon i przemówić do zebranych polskich kibiców. Organizatorzy na to nie pozwolili i dopiero w wywiadzie z mediami mógł powiedzieć kilka słów do fanów Biało-Czerwonych.

- Mam łzy w oczach. Chciałem przemówić do kibiców, ale nie pozwolono mi. Dla wszystkich tutaj, dziękuję za wsparcie. Medal nie jest tylko dla nas, medal jest dla wszystkich - powiedzieł Heynen w rozmowie z Polsatem Sport.

Później belgijski szkoleniowiec stwierdził, że przyszedł czas na nowego trenera w polskiej kadrze. Media obiegły także zdjęcia z szatni, gdzie zalany łzami Belg pożegnał się ze swoimi zawodnikami i podziękował im za cztery lata współpracy.

- Rozmawiałem teraz na Euro po meczu z Grecją z Michałem Kubiakiem, że coś w tym turnieju trzeba zmienić. Cieszy mnie, że dziś każdy z was jest uśmiechnięty. To koniec. Dziękuje. Wspaniała robota - powiedział Belg swoim siatkarzom.

Heynen zwrócił się do polskich kibiców

W poniedziałek Heynen już na chłodno pożegnał się ze wszystkimi kibicami w Polsce. Belg zamieścił na Twitterze emocjonalny wpis, który opatrzył zdjęciem z niedzielnej przemowy w szatni reprezentacji Polski.

- Każda łza była łzą dumy. Nigdy nie płakałem tak bardzo i nigdy nie widziałem tyłu łez na zakończenie sezonu. Dziękuję zawodnikom, sztabowi, najlepszej publiczności na świecie. Dziękuję Polsko - napisał Heynen.

Heynen z reprezentacją Polski pracował od 2017 roku. Od tego czasu poprowadził Biało-Czerwonych w dziewięciu turniejach międzynarodowych i przywiózł z nich sześć medali, w tym m.in. złoto mistrzostw świata (2018), a także dwa brązy mistrzostw Europy (2019, 2021), oraz srebro i brąz Ligi Narodów (2021, 2019).

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Przepiękny gest Michała Kubiaka. Kapitan spełnił marzenie małego chłopca, młody kibic nie potrafił opanować łez

  • Fenomenalny mecz Polaków. Biało-Czerwoni z brązowym medalem, Serbowie rozbici w trzech setach

  • Polacy z brązowym medalem mistrzostw Europy. Wielki mecz Biało-Czerwonych w Amp Futbolu, Rosja pokonana