Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen zdradził, w jakiej formie są polscy siatkarze przed igrzyskami
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:42

Vital Heynen zdradził, w jakiej formie są polscy siatkarze przed igrzyskami

Vital Heynen selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen w rozmowie z kanałem “Polska Siatkówka” opowiedział o przygotowaniach naszej kadry do pierwszego meczu na igrzyskach olimpijskich. Polacy już w najbliższą sobotę zagrają z Iranem. Przed turniejem w szeregach naszej drużyny pojawił się nietypowy problem. Jak wyznał Heynen, “Biało-Czerwoni” wciąż nie zdołali się przystosować do warunków panujących w Japonii.

  • Vital Heynen przekazał kibicom najnowsze wiadomości z obozu polskich siaTkarzy

  • Selekcjoner zdradził, w jakiej formie są "Biało-Czerwoni" przed startem turnieju olimpijskiego

  • Polacy muszą poradzić sobie z nietypowym problemem, a mianowicie zmianą strefy czasowej

Vital Heynen przekazał kibicom najnowsze wieści z obozu reprezentacji Polskich siatkarzy. Selekcjoner przyznał, że naszym zawodnikom doskwiera zmiana strefy czasowej. Dla niektórych jest to dosyć uciążliwy problem.

Vital Heynen donosi o kłopotach polskich siatkarzy w Japonii

Już w piątek rozpoczynają się igrzyska olimpijskie w Tokio. Polscy kibice wiążą wielkie nadzieje medalowe z występem naszych siatkarzy. “Biało-Czerwoni” rozbudzili dodatkowo apetyty swoich fanów fantastycznym występem w Lidze Narodów w Rimini, gdzie zajęli drugie miejsce (więcej TUTAJ).

Polscy siatkarze od kilku dni są już w Japonii. Nasza kadra wcześniej wybrała się do Kraju Kwitnącej Wiśni, by zaaklimatyzować się odpowiednio przed startem rywalizacji. Nasza kadra kilka dni trenowała w Takasaki, a teraz przeniosła się już do wioski olimpijskiej.

Vital Heynen w rozmowie z kanałem “Polska Siatkówka” przekazał najnowsze informacje prosto z kadry. Okazuje się, że członkowie reprezentacji napotkali niespodziewany problem. Niektórym wciąż trudno jest przywyknąć do zmiany strefy czasowej i warunków panujących w Japonii.

- "Bańka", w której tu żyliśmy, była bardzo restrykcyjna. Nie mogliśmy wyjść na zewnątrz, jeździliśmy z hotelu i z powrotem. To buduje bardzo nietypową atmosferę i w tym sensie był to bardzo ciekawy pierwszy kontakt z aktualnym klimatem w Japonii - wyznał Heynen.

- Na poziomie drużyny widać, że nadal się przyzwyczajamy do różnicy czasu. Niektórzy zawodnicy mają wciąż różne kontuzje i bóle. Zajęło to siedem dni i po tym czasie nadal nie jesteśmy w pełni przystosowani do tej strefy czasowej. Rozmawiałem ze sztabem i mówią to samo - jedni czują się lepiej, inni gorzej - podsumował selekcjoner reprezentacji Polski.

Walka o złoto olimpijskie rozpoczyna się w sobotę

Polscy siatkarze rywalizację w turnieju olimpijskim rozpoczną w sobotę. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będzie reprezentacja Iranu. Mecz ten odbędzie się o godzinie 12:40 polskiego czasu.

W kolejnych dniach “Biało-Czerwonych” czekają jeszcze cztery potyczki grupowe. Nasi zawodnicy zagrają kolejno z Włochami, Wenezuelą, Japonią i Kanadą. Awans do kolejnej rundy wywalczą cztery najlepsze reprezentacje. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane