Swiatsportu.pl
Vital Heynen selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen zdradził, w jakiej formie są polscy siatkarze przed igrzyskami

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Vital Heynen w rozmowie z kanałem “Polska Siatkówka” opowiedział o przygotowaniach naszej kadry do pierwszego meczu na igrzyskach olimpijskich. Polacy już w najbliższą sobotę zagrają z Iranem. Przed turniejem w szeregach naszej drużyny pojawił się nietypowy problem. Jak wyznał Heynen, “Biało-Czerwoni” wciąż nie zdołali się przystosować do warunków panujących w Japonii.

  • Vital Heynen przekazał kibicom najnowsze wiadomości z obozu polskich siaTkarzy

  • Selekcjoner zdradził, w jakiej formie są "Biało-Czerwoni" przed startem turnieju olimpijskiego

  • Polacy muszą poradzić sobie z nietypowym problemem, a mianowicie zmianą strefy czasowej

Vital Heynen przekazał kibicom najnowsze wieści z obozu reprezentacji Polskich siatkarzy. Selekcjoner przyznał, że naszym zawodnikom doskwiera zmiana strefy czasowej. Dla niektórych jest to dosyć uciążliwy problem.

DARKO BANDICAFPEast News

Nagły zwrot ws. przyszłości Cristiano Ronaldo. "Mogą zszokować świat”

CZYTAJ DALEJ

Vital Heynen donosi o kłopotach polskich siatkarzy w Japonii

Już w piątek rozpoczynają się igrzyska olimpijskie w Tokio. Polscy kibice wiążą wielkie nadzieje medalowe z występem naszych siatkarzy. “Biało-Czerwoni” rozbudzili dodatkowo apetyty swoich fanów fantastycznym występem w Lidze Narodów w Rimini, gdzie zajęli drugie miejsce (więcej TUTAJ).

Polscy siatkarze od kilku dni są już w Japonii. Nasza kadra wcześniej wybrała się do Kraju Kwitnącej Wiśni, by zaaklimatyzować się odpowiednio przed startem rywalizacji. Nasza kadra kilka dni trenowała w Takasaki, a teraz przeniosła się już do wioski olimpijskiej.
Vital Heynen w rozmowie z kanałem “Polska Siatkówka” przekazał najnowsze informacje prosto z kadry. Okazuje się, że członkowie reprezentacji napotkali niespodziewany problem. Niektórym wciąż trudno jest przywyknąć do zmiany strefy czasowej i warunków panujących w Japonii.

- "Bańka", w której tu żyliśmy, była bardzo restrykcyjna. Nie mogliśmy wyjść na zewnątrz, jeździliśmy z hotelu i z powrotem. To buduje bardzo nietypową atmosferę i w tym sensie był to bardzo ciekawy pierwszy kontakt z aktualnym klimatem w Japonii - wyznał Heynen.

- Na poziomie drużyny widać, że nadal się przyzwyczajamy do różnicy czasu. Niektórzy zawodnicy mają wciąż różne kontuzje i bóle. Zajęło to siedem dni i po tym czasie nadal nie jesteśmy w pełni przystosowani do tej strefy czasowej. Rozmawiałem ze sztabem i mówią to samo - jedni czują się lepiej, inni gorzej - podsumował selekcjoner reprezentacji Polski.

Walka o złoto olimpijskie rozpoczyna się w sobotę

Polscy siatkarze rywalizację w turnieju olimpijskim rozpoczną w sobotę. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będzie reprezentacja Iranu. Mecz ten odbędzie się o godzinie 12:40 polskiego czasu.

W kolejnych dniach “Biało-Czerwonych” czekają jeszcze cztery potyczki grupowe. Nasi zawodnicy zagrają kolejno z Włochami, Wenezuelą, Japonią i Kanadą. Awans do kolejnej rundy wywalczą cztery najlepsze reprezentacje. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: