Swiatsportu.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen zostanie w Polsce? Menedżerka trenera zabrała głos

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Vital Heynen jest zdecydowanie największym bohaterem mediów w ostatnich godzinach. Belg kończy współpracę z reprezentacją polskich siatkarzy po trzech latach sukcesów. Wszyscy zadają sobie pytanie, co teraz będzie robił uwielbiany przez kibiców szkoleniowiec. Jego menedżerka Ola Piskorska rzuciła nowe światło na sprawę. 

  • Vital Heynen w niedzielę sięgnął z polskimi siatkarzami po brązowy medal mistrzostw Europy

  • Dla Belga był to prawdopodobnie ostatni mecz w roli selekcjonera Biało-Czerwonych

  • Menedżerka szkoleniowca zdradziła jednak, że ten bardzo chce pozostać w Polsce i ma na oku nowe stanowisko

Vital Heynen będzie znowu prowadził reprezentację Polski w siatkówce? Z najnowszych informacji przekazanych przez menedżerkę Belga wynika, że jest on bardzo zainteresowany pozostaniem w naszym kraju i objęciem kobiecej kadry. 

Vital Heynen nie chce opuszczać Polski

Vital Heynen w niedzielę prawdopodobnie poprowadził ostatni mecz jako selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn w siatkówce. Biało-Czerwoni w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy pokonali Serbów 3:0 (więcej TUTAJ ).

Belg zdążył pożegnać się już ze swoimi zawodnikami, a także z kibicami. Jego umowa z PZPS dobiega końca i jak wiadomo od kilku tygodni, nie zostanie przedłużona. Heynen doskonale zdaje sobie z tego sprawę i w pełnym emocji wystąpieniu zasygnalizował to wiernym fanom (więcej TUTAJ ).

Od kilkudziesięciu godzin w Polsce trwa dyskusja, jaka będzie dalsza przyszłość zawodowa trenera, który odniósł z naszymi siatkarzami jedne z największych sukcesów w tym stuleciu. Pojawiła się informacja, że Belg nie chce opuszczać Polski i może zostać nowym szkoleniowcem naszej żeńskiej kadry (więcej TUTAJ )!

Menedżerka Heynena mówi o jego przyszłości i planach

Reprezentacja kobiet pozostaje bez trenera po rezygnacji Jacka Nawrockiego. Z najnowszej wypowiedzi menedżerki Vitala Heynena wynika, że faktycznie chciałby on podjąć się pracy z naszymi zawodniczkami. 

- Vital bardzo by chciał i jest zainteresowany tym stanowiskiem. Oprócz tego, że lubi wyzwania, a to mu się wydaje być bardzo ciekawym wyzwaniem, to także kocha Polskę, polskich kibiców i bardzo chciałby w naszym kraju zostać dłużej. Uważa, że tak wspaniałej atmosfery do pracy nie ma nigdzie indziej - powiedziała Ola Piskorska. 

Menedżerka Vitala Heynena zdradziła, że nie narzeka on na brak ofert. Belg cieszył się wielkim zainteresowaniem pracodawców na długo przed tym, jak okazało się, że jego umowa z reprezentacją Polski nie zostanie przedłużona. Wygląda jednak na to, że szkoleniowiec chce nadal pozostać w naszym kraju.

- Nieustająco spływają oferty z bardzo wielu miejsc. Wiadomość dotycząca tego, czy jego umowa na prowadzenie męskiej kadry Polski zostanie przedłużona, czy też nie, nie ma na to żadnego wpływu. Czy żadna z tych propozycji nie zainteresowała Vitala? Ale on chce zostać w naszym kraju - zdradziła Piskorkska. 

Praca tego typu mogłaby być dla Vitala Heynena faktycznie nie lada wyzwaniem. Belg ma znikome doświadczenie w prowadzeniu kobiecych zespołów. Na początku kariery szkoleniowej trenował jedynie dwa żeńskie duety występujące w siatkówce plażowej. 

Źródło: Onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi:

Podobne artykuły

Siatkówka

Zmiana godziny Polska - Ukraina. Kibice nie będą mieli dylematu
Czytaj więcej >

Siatkówka

Zmarł Teofil Czerwiński, legendarny siatkarski szkoleniowiec
Czytaj więcej >

Siatkówka

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt
Czytaj więcej >

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię
Czytaj więcej >

Siatkówka

Piotr Gruszka wraca na ławkę trenerską. Poprowadzi Exact Systems Norwida Częstochowa
Czytaj więcej >
Mateusz Dziubiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]